anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WRACA opłaty za podjazd kuriera dpd

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wracaja opłaty za podjazd? każdy? 

Jeśli udostępniasz dostawę metodą Allegro Kurier DPD Przywrócimy opłatę za zlecenie odbioru przesyłek przez kuriera

 

No cóż, proponuję zbiorowy protest w postaci kasowania wysyłki przez kuriera DPD. Jak im spadną obroty to wymuszą obniżenie tego alleharaczu. 

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199

lwowl
#10 Popularyzator#

Miesiąc zleciał że hoho... i co teraz? Kiedy zostanie doliczona kwota za podjazdy kuriera? Jak będzie to wyglądało? Suma z automatu czy będzie wyróżnione za jaki dzień?

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lwowl opłaty za Usługi i Usługi Dodatkowe zostaną doliczone do rachunku Sprzedającego w miesiącu, w którym nastąpiła ich realizacja lub w kolejnych miesiącach po realizacji tych usług, w zależności od terminu powzięcia przez Allegro.pl informacji o podstawie do naliczenia tych opłat. Będzie to wyglądało tak jak wyglądało poprzednio - opłata będzie w Rozliczeniach z Allegro z informacją czego dotyczy, będzie podany numer nadania, nazwa usługi dodatkowej. Będą to pojedyncze naliczenia, nie suma, natomiast data będzie odnosić się do daty naliczenia opłaty, ale będzie podany numer zamówienia, więc wszystko będzie czytelne.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

No to opłaty za maj zaczęły spływać…

oznacz moderatorów

kon2747
#7 Wielbiciel#

Ja już nie przejmuje się, mam ustawione dostawa w 3 robocze.. i jak nie mam 4 przesyłek to DPD czeka do następnego dnia.. .Też mi przyszło kilka opłat dodatkowych

 

Nie długo prowizja od sprzedaży będzie 50% a 50% będzie opłaty za smart


I łącznie prowizja z 10% wzrośnie do 20%

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@la_nika Właśnie dostałem naliczenie za maj i niestety nie jest to zbyt czytelne.

Data naliczenia opłaty nie ma nic wspólnego z datą wykonania usługi - zlecenia odbioru przez kuriera. Aby zweryfikować poprawność naliczenia trzeba wykonać kilka operacji. Można by zamiast numeru przesyłki podawać numer zlecenia odbioru nadany przez DPD, który zawiera datę odbioru przez kuriera. 
Pierwsze obciążenie dotyczy odbioru z 29 kwietnia, a komunikat mówił, że opłata wchodzi od 2 maja.

oznacz moderatorów

AL-TECHNIK
#8 Zapaleniec#

Miałem identycznie. Złożyłem reklamacje i czekam. Faktem jest allegro doi sprzedających na każdym kroku i co jakiś czas wprowadza dodatkowe rozwiązania, których kosztami obarcza sprzedających.

oznacz moderatorów

agawrobel5
#7 Wielbiciel#

AL-TECHNIK czy dostałeś jakąś odp. w sprawie reklamacji?? Mam dokładnie tą samą sytuację na reklamację w sprawie nadań nie przez allegro tylko z umową DPD czekam od 14.06 a co miesiąc sytuacja się powtarza, nie wiem czy nie będę musiała pisać co miesiąc.. tragedia, robią co chcą i warunki dla sprzedawców co rok to gorsze..

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Ktoś z Was dostał odpowiedź od Allegro na reklamacje? Kolejny miesiąc i znów to samo czyli ponaliczane opłaty za podjazdy, mimo, że zlecenia do DPD były na 4 i więcej paczek. Teraz co miesiąc mam poświęcać jeden dziań na analizę opłat naliczanych przez allegro? Oczywiście w dziale Rachunki jest wszystko, tylko nie to co ułatwiłoby analizę jak choćby nr zlecenia czy data podjazdu.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Analizy nie da się zrobić, bo czasem opłaty wpadają po 2-3 miesiącach, gdy nie pamiętasz już czy kurier podjeżdżał czy nie. Pytanie do Moderatorów: Jak sprawdzić czy wczorajszy dzień będzie naliczony jako płatny podjazd DPD, czy nie będzie? Ja oddaję kurierowi paczki bez zlecenia podjazdu, po prostu jak coś przywozi, ale i tak potrafią nagle coś sobie przypomnieć dwa miesiące wstecz i naliczyć podwójnie. Kurier raz dojeżdża, a bierze dwie opłaty.

oznacz moderatorów

ADMAXONLINE
#8 Zapaleniec#

Ja kolego mam umowe z firma dpd darmowy podjazd po paczki kurier bierze po 100 paczek nie tylko z allegro i przy okazji allegro nie zamawiam podjazdu kuriera nie generuje przez wysyłam z allegro oczywiscie allegro pobiera oplate 3.99zl pisalem do dpd i dpd mowi ze nie pobiera od tego pieniedzy poniewaz mamy umowe tylko allegro sobie bierze siano od tego. 

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Oj, to nie wolno [edycja] tych pieniędzy, jeśli dojazdu celowego nie było. Ja też zauważyłem, że czasem sam dowożę na sortownię DPD z pominięciem kuriera, a i tak Allegro nalicza te 3,99zł za podjazd kuriera widmo. Nie róbcie tego. Tylko jeśli konkretnie zlecam podjazd i mam mniej niż 4 paczki, możecie zabrać te pieniądze. W przeciwnym razie nie wolno tego podkradać. Niby małe [edycja], ciężkie do wyśledzenia, a może zebrać się w miesiącu nawet stówka.

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Zabiera to sporo czasu, dlatego robię to wyrywkowo. Właśnie dziś naliczono mi opłaty za sierpień i mam takie kwiatki jak:

- opłaty za paczki doręczone własnoręcznie do oddziału,

- opłaty podwójne tzn. kurier odbiera na jednym zleceniu dwie paczki i od każdej mam policzone 3,99, mimo, że zlecenie podjazdu przez DPD Online jest jedno (na obie paczki).

- opłaty niesłuszne tj. zlecenie na min. 4 paczki (ostatnio czekam aż będą min. 4 i dopiero zlecam), a opłaty naliczone.

I tak miesiąc w miesiąc... masakra

oznacz moderatorów

ADMAXONLINE
#8 Zapaleniec#

Ja mam umowe z dpd podjazd kuriera za darmo a i tak allegro nalicza za podjazd konaktowałem sie z dpd i mowia ze allegro samo od siebie nalicza jakiejs oplaty 

oznacz moderatorów

AL-TECHNIK
#8 Zapaleniec#

Dokładnie. Mam taką samą sytuację. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Pengano, niestety nie uzyskasz u nas takiej informacji. Dopiero po weryfikacji przez DPD taka pozycja zostanie uwzględniona na billingu - oczywiście jeżeli w zamówionym podjeździe nie było minimum 4 przesyłek.

Jeśli według Ciebie jakieś naliczenie jest niesłuszne, możesz je oczywiście reklamować. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Widzę od wielu użytkowników wpisy, że Allegro [edycja] te pieniądze. 10 sierpnia naliczono masę opłat za transakcje z czerwca! Jak mamy pamiętać co było w czerwcu?

Czy nie możecie normalnie tego liczyć od razu? Zlecam podjazd to liczycie jeśli miałem mniej niż 4 paczki, nie zlecam, to nie liczycie. Nie mogą wpadać sprzed miesięcy nagle jakieś opłaty. Opanujcie się proszę. Naliczajcie tak jak jest prawidłowo, ale jeśli Was wykiwa DPD, to u nich reklamujcie. Nie zwalajcie tego na Sprzedawców. Mamy dość ciężkiej pracy.

oznacz moderatorów

ADMAXONLINE
#8 Zapaleniec#

@Pengano Albo zeby zamowic podjazd okreslasz ile paczek zabiera i oplacasz jak jest ponizej 4 przesylek jak jest w inposcie ze bez oplacenia to nie naliczaja a nie allegro sobie na tym grube siano zarabia a ludzie nie zamawiaja podjazdow 

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

A naliczyło mi niesłusznie tylko w sierpniu 15x3,99. Nie ma możliwości by było inaczej bo mam każdy podjazd w DPDonline, nawet te do 3 paczek. Największy śmiech na sali to opłaty za paczki pozostawione w oddziale lub podwójna opłata tego samego dnia, a skany w odstępie kilku sekund czyli paczki odebrane razem.

Niech każdy wyciągnie wnioski, analiza tego przy większej sprzedaży wymaga dodatkowego etatu, chyba na to liczą.

oznacz moderatorów

AL-TECHNIK
#8 Zapaleniec#

Chyba najwyższa pora zgłosić sprawę do UKOiK może się dogrzebią jakiś nieprawidłowości. Tak dalej być nie może. Traktują sprzedających jak krowy do dojenia. 

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Dostałem odpowiedź na jedną z reklamacji.

Okazuje się, że przesyłki nieAllegrowe nie wliczają się do limitu, mimo odbierania jednym podjazdem. Wklejam odpowiedź z Allegro:

W sytuacji, gdy nadają Państwo przesyłki DPD podczas zlecenia odbioru (podjazd kuriera), niezbędne jest aby przekazali Państwo minimum 4 przesyłki Allegro Kurier DPD.

W sytuacji  jeśli natomiast korzystają Państwo z umowy własnej z DPD na stałe zlecenie podjazdu kuriera - podczas takiego podjazdu także muszą Państwo upewnić się, że przekazują Państwo kurierowi przynajmniej 4 paczki Allegro Kurier DPD. Jeśli podczas takiego podjazdu przekazują Państwo większą ilość paczek i te paczki również dotyczą przesyłek poza Allegro - bardzo ważne jest, aby upewnili się Państwo, że kurier otrzymuje minimum 4 paczki Allegro. Jeśli będzie ich mniej, to nawet nadając dużą ilość paczek, które składają się z przesyłek niezwiązanych z metodą dostawy Allegro Kurier DPD - przewoźnik za te paczki naliczy opłaty, które finalnie znajdą się na Państwa rachunku Allegro.

Jako przykład mogę wskazać taki przypadek: Podczas podjazdu kuriera, jeśli nadają Państwo np. 10 paczek z czego - 2 dotyczą metody dostawy Allegro Kurier DPD a 8 dotyczy zwykłej metody dostawy DPD - na Państwa rachunku Allegro pojawi się opłata dodatkowa za zlecenie odbioru. Jeśli jednak podczas takiego podjazdu kuriera, nadadzą Państwo również np. 10 paczek i 4 z nich będą dotyczyły metody dostawy Allegro Kurier DPD - dodatkowa opłata nie zostanie wówczas naliczona.

oznacz moderatorów