anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Odp.: Wstrzymanie wypłaty środków przez allegro? Zgodne z prawem?

#15 Entuzjasta#

@msniezek  Nie chciałbym się czepiać, ale zgodnie z tym jak działa statystyka, wpływ pojedynczej oceny zawsze będzie inny w zależności od aktualnej ilości ocen, więc wartość 4,900 będzie inaczej prezentować się dla sklepu mającego 300 ocen lub 20,000. Dla mnie o wiele bardziej ryzykowny byłby zakup w sklepie, którego średnia ocen wynosi 4,900 i ma ich 20tys. To jest kiepski wynik.

Rozumiem o co chodzi, tylko nie pamiętam na 100%, ale w kategorii Telefony chyba są wymagane jakieś weryfikacje (nie wiem czy jednorazowe), żeby zapewnić Allegro wiarygodność. W końcu nie jest to tani sprzęt, więc no, mają prawo się bać.

Był jeszcze temat z basenami, ktoś miał zamrożone kilkanaście (lub dziesiąt) tysięcy, tylko coś nie mogę znaleźć 🤔

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Wstrzymanie wypłaty środków przez allegro? Zgodne z prawem?

#16 Inspirator#

@Vryko ma niestety rację - przypomnę bo widzę, że @msniezek nie pamięta co wyrabiało kiedyś allegro np zakaz umieszczania nazwy firmy w ofercie i stronie "o mnie"

szczególnie z końcówką .pl

Sorry ale allegro to nie ali express i to przetrzymanie pieniędzy nie jest do końca zgodne z prawem bo podważa sens transakcji na allegro i wpisy typu sprzedawca otrzymał wpłatę są tu nie na miejscu

generalnie ja bym nie wysłał Kupującemu towaru, gdybym nie mógł dysponować wpłatą otrzymaną od niego

sorry nie ma kasy to i nie ma towaru

przypominam, że płatności allegro są obowiązkowe dla Sprzedawców firm i nie można ich wyłączyć - allegro wpiernicza się w umowę kupna - ale za płatność kupującego nie odpowiada Sprzedawca tylko Kupujący i jego pośrednik allegro

Odpowiedz
Ładowanie...