anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wszystko o Allegro DPD

Paak_Sport
#10 Popularyzator#

Mam sporo pytań, bo w komunikatach jest minimum informacji.

1. Można w tym samym cenniku ustawić zarówno opcję dostawy kurier DPD, jak i Allegro kurier DPD?
2. Czy jeśli mam umowę aktualną z DPD, a chcę korzystać też z Allegro DPD jak będzie wyglądało generowanie etykiet? Będzie to możliwe z poziomu już wcześniej używanego konta DPD?
3. Jak wyglądają wymogi dot. gabarytów paczek Allegro DPD?
4. Jakiekolwiek informacje dot. paczek niestandardowych? Przecież wysyłka kurierska dotyczy najczęściej większych przedmiotów, a nie paczuszek pokroju mały karton. Zwracacie tylko 8 zł, my płacimy 4. Wysyłka np. gryfu poprzez DPD to realny koszt na poziomie przynajmniej 20,- w zależności od umowy.
5. Jeśli chodzi o rozliczenie allegro Smart DPD: sprzedający płaci 3,99, wy dopłacacie sprzedającym 8 zł, tak? Pytanie kolejne: czy gdy potrącana będzie prowizja od kosztów dostawy będzie także potrącana od dostawy Allegro DPD?

Tyle na razie.

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja przez wiele lat wysyłałem DPD przez brokera, klient płacił za przesyłkę i wszystko było cacy, nikt nie narzekał.

Zmienili mi Kurier DPD na Allegro Kurier DPD i co, teraz mam z własnej kieszeni dokładać 4zł do każdej paczki smart? Nie, dziękuję, zmieniam z powrotem na zwykły DPD i wysyłam za 14zł z dodatkową prowizją 70gr 🙂

oznacz moderatorów

solidne_sztalugi
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób na allegro włączyć nowy model rozliczeń?

Myślałem że allegro będzie samo to włączało po podpisaniu umowy z Dpd ale to tak nie działa. Musi być mail potwierdzający z terminem włączenia . Cenniki już poprawione dostęp do programu nadawczego DPD też już mam.

Klient wczoraj kupił towar z opcją Allegro Kurier DPD ale z tego co zrozumiałem to teraz jak wyślę to przez program nadawczy DPD bez włączonego nowego modelu rozliczeń to zamiast rozliczyć to z allegro to DPD zaliczy to do normalnego abonamentu gdzie ceny są wyższe itd. , na dodatek ruszy minimalny abonament miesięczny w DPD, z którego nie chce korzystać, bo umowa była tylko podpisana aby mieć dostęp do progamu nadawczego DPD , w celu nadawania paczek dla allegro kurier DPD. Z drugiej strony inne paczki DPD wysyłam przez furgonetkę ale jak czytam w innych tematach, jak tam podam adres mailowy klienta to i furgonetka i allegro obciąża mnie kosztami.

Jakie tu jest wyjście z sytuacji? Da się do allegro napisać aby mi to włączyli? 

I przy okazji jak wygląda sprawa z opłatą za wysyłkę na paragonie przy nowym modelu rozliczeń w opcji ALLEGRO kuier DPD?

Rozumiem że jeżeli klient taką opcję wybierze to wystawiam paragon/ fakturę tylko na towar a koszt który płacę za wysyłkę dla allegro jest rabatem dla klienta? 

 

oznacz moderatorów

Przemekebay
#8 Zapaleniec#

Proszę aby moderator wytłumaczył dokładnie bez owijania w bawełne że w regulaminie jest jasno,

 

Zatem 

klient wybiera Allegro kurier DPD : i dalej jakie są działania ? 

my zamawiamy przesyłki przez allegro,
czyli klikamy każde zamówienie zamów kuriera (pomijając stratę czasu przy lipnie działającej stronie), lub przez zewnętrzyny system sprzedaży np baselinker.
płacimy za kuriera dla allegro 10,99 zł,
(maksymalnie możemy wystawić ten koszt na aukcji 12,99 zł.) - tyle klient płaci ?

ile zwrotu dostaniemy i za co ten zwrot ?  bo tego waszego przejrzystego regulaminu nikt nie rozumie.

tu nagle dostaje zwrot 8 zł za kuriera (zakup powyżej 100 zł)  a gdzie reszta ? 4,99 mam sam dać klientowi RABAT ? za co ?

jak cena towaru to cena towaru, która ma trafić do nas 

a koszt wysyłki to koszt wysyłki który pokrywamy koszt kuriera, i koszt kartonu np. 
to z jakiej **piiip** się wzięło 8 zł zwrotu, plus rabat ? 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Przemekebay Przeczytaj proszę uważnie ten artykuł. Znajdziesz w nim dokładnie opisane najważniejsze informacje dotyczące sposobu rozliczeń oraz kroki, które musisz wykonać, aby aktywować Allegro Kurier DPD w swoich ofertach. Jeśli po lekturze nadal będziesz miał wątpliwości, pytaj śmiało. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ 

Też mam pytanko , zauważyłem, że na moim koncie pojawiło się naliczanie opłat za przesyłki nadane poprzez system DPD . Rozumiem , że zgodnie z tym co jest napisane w regulaminie nie będę ponosić podwójnej opłaty ? Do serwisu i do spedytora ? 

Nadmieniam, że kwoty wysyłek oferowanych przeze mnie są wyższe, aniżeli maksymalne ustalone prze allegro . Mianowicie 13,90 przedpłata i 18,00 zł pobranie. 

 

Jak przeczytałem , muszę teraz samodzielnie zmienić we wszystkich ofertach usługę z powrotem na KURIER DPD, inaczej opłaty za wysyłki będę uiszczać Państwu mimo ustawionych wyższych cen , do czasu zakończenia migracji ?! 

 

Jeżeli się mylę bardzo proszę o sprostowanie . 

Dziękuję  

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

Dodam oczywiście, że samodzielnie absolutnie nic nie zmieniałem. 

Mam też swój wolumen nadań w umowie z DPD , dlatego chciałbym to jak najszybciej sprostować

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@lopes1990 Jeśli nie zmienisz w ofertach cen dostawy (tak, aby nie przekraczały maksymalnych cen 12,99 zł brutto dla Allegro Kurier DPD, 16,99 zł brutto dla Allegro Kurier DPD pobranie) to:

1. do momentu migracji rozliczasz się z Allegro, czyli kupujący zapłaci 13,90 zł, a Tobie zostanie naliczona opłata 11,99 zł.

Tutaj uwaga! Nie gwarantujemy co się stanie, jeśli nadajesz przesyłki przez pośrednika - w takim przypadku sam musisz ustalić z przewoźnikiem, czy ten nie obciąży Cię za przesyłkę.

2. w wyniku migracji zmienione zostaną w Twoich cennikach metody z powrotem na Kurier DPD i Kurier DPD pobranie - wtedy będziesz rozliczać się z DPD według tych stawek, które masz ustalone.

Jeśli chcesz korzystać z Allegro Kurier DPD i rozliczać się po niższych stawkach, niż masz obecnie, powinieneś jak najszybciej zmienić ceny w cennikach. Migracja jest w toku, więc w każdej chwili metody mogą być zmienione z powrotem na Kurier DPD i Kurier DPD pobranie. Jeśli tak się stanie, zawsze możesz udostępnić metodę Allegro Kurier DPD - wtedy system nie pozwoli już na podanie kwot wyższych niż te maksymalne.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ Wysyłam bezpośrednio przez DPD. Mam podpisaną umowę. Rozumiem , że w takim wypadku nie będzie naliczona podwójna opłata ? 

Bo pisałaś, że może tak być w przypadku jeżeli wysyłałbym za pośrednictwem brokera kurierskiego? Dobrze zrozumiałem?

 

Przepraszam być może za niedorzeczne pytania, ale wolę się upewnić 🙂 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@lopes1990 Dokładnie tak, nie zapłacisz podwójnie. Jeśli spełnisz warunki o których pisałam powyżej, wszystko co będzie wysłane poprzez usługę dostawy Allegro Kurier DPD (i miało poprawny mail) znajdzie na billingu od Allegro.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@_HolaOla_ Dziękuję bardzo 🙂

oznacz moderatorów

kosmetycznie2
#7 Wielbiciel#

Czy istnieje możliwość odzyskania środków, które zostały pobrane na DPD Allegro? Wysyłałam, jak zawsze przez brokera, gdzie sama opłaciłam wysyłkę, a Allegro potrąciło mi dodatkowo za nią. Mimo że sama nie ustawiałam Allegro DPD.

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@kosmetycznie2Zgadza się, nikt z nas nie zmieniał tej opcji dostawy ale to Allegro samo zmieniło (informując niby o tym) tylko nie napisali że będą automatycznie naliczać koszt dostawy jak kupujący wybierze tą formę dostawy. Ja na przykład myślałem że dopiero po stworzeniu przesyłki przez "nadaj kurierem"  zostanę obciążony tym kosztem, a tu taka niespodzianka ze nadałem paczkę brokerem i mu zapłaciłem + na rachunku allegro mam doliczone 11.99zł...

@_HolaOla_też mam pytanie jak odzyskać te środki bo jednak czuję się lekko oszukany przez allegro, bo informacji było bardzo dużo na ten temat ale bardzo nieczytelne. Uruchomiliście usługę gdzie nawet Pani konsultant z DPD nie wie do końca jak ma wyglądać ta Wasza współpraca..

 

oznacz moderatorów