anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyłudzenie zwrot do połowy opróżnionego towaru.

MAMY ROZWIĄZANIE!
md-international
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry mam klientkę "radcę prawnego" która zamówiła 5 op. rękawiczek 1 otworzyła od góry resztę  4 bokiem i opróżniła do połowy i zwróciła jako zwrot. Po uzyskaniu odmowy zwrotu straszy nas wszystkimi możliwymi kontrolami i teraz chce towar reklamować. Allegro dało jej odp że może uzyskać POK ale woli reklamacje ponieważ pok przy wielu wyłudzeniach by ją zablokował.

 

Proszę o odp najłatwiej byłoby zareklamować mimo wyłudzenia ale zaraz zrobi to 1000 innym sprzedającym

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

No niezłe, radca nie raca ale jaki człowiek, jeżeli tak robi.☹️ Jak nie masz i nie chcesz kontroli to zwróć i dodaj na CL więc już u Ciebie nie kupi.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@md-international  cóż nie możesz odmówic zwrotu i tutaj klientka ma racje.

Możesz pomniejszyc jednak zwracaną kwote o utraconą wartośc towaru. Ja bym wyliczył straty i różnice oddal kupującej. 

Zakładając że kupujący ma prawo zapoznac sie z produktem tak jak zrobiłby to w sklepie stacjonarnym zasadnym zdaje sie byc otworzenie jednego opakowania rękawiczek. Jeśłi klientka nadużyla swoich uprawnien otwierając wszystkie wówczas - jeżeli ma to wpływ na wartośc produktu i musisz na przykład zaznaczyć w aukcji że opakowanie uszkodzone i pomniejszyć cene sprzedazy o 20% wówczas też o tyle samo pomniejszyłbym zwrot dla kupującej. W jakieś niepotrzebne dyskusje bym sie chyba nie wdawał. Kontrole i tak jeżdzą wiec jeśli jesteś w porządku to przyjada i pojadą. 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@_Likos_ Hola, hola ... cóż nie możesz odmówic zwrotu i tutaj klientka ma racje. Jak na mój gust to może. Nie można zwracać : zapieczętowanych towarów, które nie nadają się do zwrotu ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, których opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu. @md-international miałeś takie zastrzeżenie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@pinsplash  zakładam że nie jest to jeden z tych produktów lub tez nie było odpowiedniej informacji. W przeciwnym razie założyciel wątku pewnie by o tym wspomniał.

@la_nika  mozna odrzucic odstąpienie od umowy ???? Bo jeżeli nie był to art higieniczny lub też nie było napisane w ofercie że ze względów higienicznych nie przyjmuje zwrotów to odzrucenie przez sprzedającego odstąpienia od umowy jest niemożliwe

oznacz moderatorów
md-international
#8 Zapaleniec#

można mamy oznaczenie w regulaminie zwrotów że jest to wyrób medyczny.

oznacz moderatorów
md-international
#8 Zapaleniec#

dokładnie tak bo jest to wyrób medyczny i miałam do tego prawo dlatego dostała odmowę. Teraz chce reklamować wszystkie 5 mimo że powiedziała że otworzyła tylko jedno z nich.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@md-international zapoznałam się z dyskusją i wynika z niej, że udało Wam się dojść do porozumienia. Kupująca nie przyjeła propozycji zwrotu środków w ramach Programu Ochrony Kupujących (który proponowaliśmy w dyskusji i w związku z którym Ty nie ponosiłbyś dodatkowych kosztów), jednak podejrzenie o odrzuceniu propozycji POK, ponieważ ma ich tak dużo, jest niepoparte żadnym dowodem. Nie mogę udzielić Ci informacji na temat konta kogoś innego, ale sprawdzamy czy Programu Ochrony Kupujących nie jest nadużywany.
Kupującej zależy aby reklamacja dotarła do producenta, ponieważ uważa, że ten produkt jest wadliwy. Trudno tutaj mówić o wyłudzeniu, a ponieważ odrzuciłeś odstąpienie od umowy, towar w dalszym ciągu pozostaje własnością Kupującej i ma ona prawo do reklamacji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
md-international
#8 Zapaleniec#

Zgadza się. Proszę tylko zwrócić uwagę na fakty otrzymaliśmy 5 opakowań z czego 4 do połowy puste i otwarte z boku stąd też od razu przesłaliśmy zdjęcia. Proszę zwrócić uwagę na to co klientka napisała w reklamacji - sprzedawca je otworzył.  Jest to nieprawda, osoba twierdzi że rozpakowała jedno opakowanie nie jest to prawdą a w tej chwili robi reklamacje 5 opakowań z czego 4 według niej nie były rozpakowane. Dostaliśmy towar w zwrocie do połowy opróżniony bokiem.

 

Jeżeli byłby to zwrot towaru pełnego nierozpakowanego oczywiście zwrot robimy tego samego dnia.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@md-international jasne, rozumiem, że jest to dla Ciebie trudna sytuacja, ale my nie możemy (nie mamy takich uprawnień, ma je sąd) stwierdzić kto tutaj ma rację. Dlatego jedyne co możemy zrobić to postępować zgodnie z przepisami. Kupująca mogła złożyć reklamację i teraz jest to Twoja decyzja czy ją przyjmiesz czy odrzucisz, dalszy spór mógłby rozstrzygnąć sąd. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów