anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wykluczenie negatywnej oceny

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

No cóż, poczułam sie jakby allegro rzuciło mi ochłap:

Z dzisiejszej wiadomości:

Zarówno początkujący sprzedający, jak i sprzedający z niewielką liczbą zamówień, mają zazwyczaj niewiele ocen sprzedaży. To sprawia, że nawet jedna negatywna ocena, znacząco obniża ich ogólny wynik jakości sprzedaży. Chcemy to zmienić. Dlatego już dziś wprowadziliśmy rozwiązanie, które pomoże sprzedającym osiągnąć lepsze wyniki jakości sprzedaży.

Co zmieniliśmy

Od dziś z miar Polecenia od kupujących i Zadowolenie kupujących będziemy automatycznie wykluczać pierwszą negatywną ocenę z ostatnich 30 dni. Będziemy to robić w przypadku ocen:

  • w których kupujący zaznaczył, że nie poleca zakupów u Ciebie oraz
  • które nie zostały usunięte lub wykluczone wcześniej z innego powodu.

Czy oczekują, że przestaniemy "szczekać"?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

serwis-texas
#19 Nestor#

@AptekaNatolinska 

Ja powiem tak, lepszy rydz niż nic!!!

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Rydze uwielbiam, i smażone i duszone i marynowane, czas pokaże co z rydzami allegrowymi.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska @serwis-texas bo to jest dla małych sprzedających pewna pomoc. Generalnie plasterek na otwarte złamanie. Pokazanie że coś robią, zamiast chęci całkowitego rozwiązania problemu.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska  dlaczego ochłap? 

Każdy dobry sprzedawca czasem trafia na różnych kupujących. Jedna ocena negatywna może nawet przy sporej ilości ocen mocno zepsuć statystyki a wiec pozycjonowanie i sprzedaż. Myśle że jej wykluczenie to akurat dobry pomysł zarówno dla nowych sprzedających , tych sprzedających sporadycznie ale nawet dla tych którzy miesiecznie otrzymują sporo ocen.

 

Nie można wykluczyc wszystkich negatywów ze statystyk bo wóczas statystyki nie miałby sensu.

Natomiast my nie mając w ostatnich 30 dniach negatywa i generalnie otrzymując je sporadycznie czujemy sie spokoniej niż do tej pory

Jak dla mnie to nie ochłap lecz całkiem rozsądny ruch.

 

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Dlaczego zatem nie zrównoważyć wagi negatywa z pozytywem?
Dostajesz negatywną ocenę to kolejna pozytywna powinna to równoważyć.

Poza tym powinna być ocena liczona do ilości transakcji a nie ilości wystawionych pozytywów bo ludzie nie oceniają transakcji (pewnie mniej niż 10% daje pozytywną ocenę).

W sumie to ochłap i niepotrzebne komplikowanie systemu.

oznacz moderatorów

7-MALY-7
#10 Popularyzator#

@atechnik_sklep  napisał(a):

Dlaczego zatem nie zrównoważyć wagi negatywa z pozytywem?
Dostajesz negatywną ocenę to kolejna pozytywna powinna to równoważyć.


Czyli ktoś kto na 200 zamówień otrzymał 100 negatywów, według Ciebie ma czystą kartkę i jest ok? Haha

oznacz moderatorów

automisala
#10 Popularyzator#

Myślę, ze Allegro musi całkowicie zreformować system komentarzy. Wg mnie powinni wprowadzić automatyczne pozytywne oceny, bo kupujący wystawiają je bardzo rzadko. Wystarczyłoby, po odebraniu przesyłki, w ciągu paru dni wysłać kupującemu powiadomienie czy odrzuca możliwość pozytywnego zaopiniowania transakcji - w przypadku braku reakcji można uznać, że było ok i należy wystawić ocenę polecam.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Mnie to cieszy. 11 miesięcy na koncie, załapałam aż jednego negatywa i ze 160 punktów zeszło, a tylko 2 gwiazdki było mniej. Nawet w sumie nie wiem za co dokładnie. Wiadomo tysiące starych przedmiotów, coś mogłam przeoczyć, bywa. Mógł zwrócić, mógł się zgłosić, oddałabym część kasy i oboje bylibyśmy zadowoleni. Ale lepiej było skomentować. Ze stanu super, nie wiele do super+ przeważnie brakuje taki spadek na dobry wkurza...Teraz nie będę się musiała zamartwiać.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

także uważam iż jakiś tam sens to ma. I tak jestem zdziwiony iż Allegro na coś takiego wpadła. Koniunktura spada? Czas pokaże. Wiem jedno - ostatnio szukałem routera do domu i się okazało że najdrożej było - wiadomogdzie. 

oznacz moderatorów