anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wymuszony czas wysyłki

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Ręce opadają. Ustawiam czas wysyłki na 48 godzin , Allegro sobie go przestawia na 24 i taki czas widzą klienci. Jednocześnie zaglądam do zakładki  Jakość sprzedaży  a tam :

Procent ofert z wysyłką w 24 godziny:0,03%
Twoje oferty będą bardziej atrakcyjne dla kupujących, jeśli udostępnisz w nich wysyłkę w ciągu 24 godzin. Kliknij w znak zapytania i sprawdź, na czym to polega.
0 / 30
Wymaga poprawy
51% sprzedawców ma więcej punktów od Ciebie. Warto poprawić ten wynik.
 
Gdzie tu jakaś logika ?
To w takim razie po co zakładka z wyborem czasu wysyłki skoro mój wybór serwis ma w głębokim poważaniu ?
 
_____________
Kama
oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

daniel_net_pl
#11 Animator#

Szanowna Pani Olu,
proszę mi napisać jak mam ustawić czas wysyłki, który mam obecnie 3 dni, jeśli w poniedziałek rano mam do obrobienia 300 zamówień z weekendu, gdzie przy takiej liczbie piątkowe i część sobotnich zaczynam wysyłać w poniedziałek, a ostatnie niedzielne wysyłam w środę (też w zależności czy są to zamówienia po 1 tytule, czy po 10-15, a nawet 20 różnych tytułów), a np. w czwartek rano mam 50 zamówień, które wszystkie jestem w stanie wysłać tego samego dnia. Średnia mi wychodzi 2 dni i ci kupujący w niedzielę wieczór widzą taki czas, a potem oczywiście będą mieć pretensje (wyrażone w ocenie za obsługę).
Jaka jest Pani porada dla mnie? Może mam codziennie hurtowo zmieniać czas wysyłki? W piątek ustawiać na 3 dni, a w środę na 1 dzień? 

Bardzo proszę o rzeczową odpowiedź.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_HolaOla_Dobry Boże!!!! Proszę, napisz,że żartowałaś. To się przecież nie może dziać!!! Niema ofert, które sprzedawca wie,że wyśle w 24 albo 48 godzin! Oferty wysyła się kolejno, wg zakupów. No, chyba że ktoś wysyła pierogi, kotlety mielone i kiszoną kapustę. Kapustę trzeba później, bo musi skisnąć.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Errata: "nie ma ofert" ma być. Spacja mi szwankuje.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

flo-kosmetyki
#2 Obserwator#

dla mnie to jest proste, skoro ustalam czas wysyłki na 48 to mam swój powód żeby kupujący miał rzetelną info i allegro nie powinno się mieszać w moją sprzedaż i deklaracje, chyba że chce wojny😉😉😉 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  No to napisz jeszcze co się zdarzy jak kupujący kupi dwa przedmioty: jeden z wysyłką 24, a drugi 48. Trza mu dwie paczki wysłać? Co Wy tam wyprawiacie? Przypominam, że Allegro nie jest stroną transakcji!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

bartekignacyk
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  Może najlepiej by było, żeby wyświetlało się "Sprzedający deklaruje wysyłkę w 48h, ale zwykle wysyła w 24h"? Albo coś w tym stylu? Wtedy widać co deklaruje sprzedawca i co przewiduje Allegro.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@bartekignacyk 

dokładnie tak to powinno być zrobione - sprzedawca deklaruje sobie czas wysyłki jak chce

a allegro opisuje jak to sie ma z jego statystyk wysyłek

 

i by to była cenna uwaga do oceny, czy warto kupować u takiego Sprzedawcy

 

ale tu by oberwał oficjalny sklep allegro

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@bartekignacyk  Allegro w tej materii nie ma prawa niczego przewidywać!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

dla mnie nielogiczną rzeczą jest fakt że nie można ustawić różnych

czasów wysylki dla różnych przewoźników

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-twojej-przesylki-AVlrm8wY3Sg

mając w ofercie kilku przewoźników np inposta czy tez pocztę - przesyłki mogą być przekazywane w różnym terminie

np: część przesyłek

 

oznacz moderatorów

bartekignacyk
#9 Pomysłodawca#

@WREDZIA-W1  Dlaczego? To byłby bardzo dobry sposób na pokazanie, czy sprzedający wywiązuje się ze swoich deklaracji.

oznacz moderatorów