anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawianie używanych części jako nowe - brak reakcji allegro.

Paciu974
#2 Obserwator#

Witam, natrafiłem na sprzedającego który ogłasza używane części samochodowe jako nowe. Traci na tym allegro oraz pozostali sprzedający bo jak konkurować z kimś takim ? Dodatkowo gość uniemożliwia wręcz kliknięcie kup teraz poprzez sprytny trik z wysyłką - jedyna możliwa opcja dostawy to kurier przedpłata za 1000zł.
Takich ofert jest ponad 10500, nie zamierzam zajmować się kopiowaniem tylu numerów aukcji i zgłaszaniem ich ręcznie. Skontaktowałem się na czacie z konsultantem allegro i oczywiście jak zawsze.... Otrzymałem link do formularza zgłoszeń z informacją że za 1 razem mogę tam dodać aż 1000 ofert. 
Naprawdę potraficie dodawać setki niepotrzebnych funkcji i wymogów a nie potraficie porządnie zweryfikować 1 konta które wręcz was okrada - bo tak należy nazwać wystawianie używek jako nówki.
Nazwa sprzedającego to: Lidmerc

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

br.
#21 Demiurg#

@Paciu974  Mylisz się, Allegro na tym zyskuje, sprzedaż wzrasta, prowizje rosną, zyski też.

Może to jest nieuczciwe, ale kto się przejmuje takimi drobiazgami

oznacz moderatorów

Paciu974
#2 Obserwator#

No właśnie nie wzrasta, gość blokuję klikanie tą kosmicznie drogą wysyłką. Jak znam życie trzeba zadzwonić i podesłać zamówienie sms 😉

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Paciu974 A skąd wiesz, że te części są używane? > co o tym świadczy? > Twoje przekonanie? > jak na razie to niczego nie udowodniłeś > a bezpodstawnie szkalujesz sprzedającego > czyżby próba likwidacji konkurencji?

A  co do kosztów dostawy > to każdy kupujący może je sprawdzić przed  zakupem > nie są ukryte > każdy sprzedający ustala je sam > nikt nie każe kupować w jego ofertach > nie podoba mi się, to szukam innej oferty

A wysłanie np silnika do merca ważącego na pewno kilkaset kilo trochę kosztuje > odpowiednie pakowanie i zabezpieczenie, przesyłka paletowa.

 

oznacz moderatorów

Paciu974
#2 Obserwator#

Wysyłka silnika na palecie to koszt max 250zł. Ale dobrze zostawmy silnik w spokoju, widziałeś kiedyś radio którego wysyłka kosztuje 1000zł ? Widziałeś kiedyś nową uszkodzoną maskę ? Nowe elementy karoserii z widocznymi defektami od ich używania ? Nowe części z widoczną rdzą ? No proszę Cię... nie trzeba być inżynierem żeby rozróżnić używaną część od nowej 😉

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Paciu974 Tak jak napisałem > każdy ma prawo sam ustalać koszty wysyłki > jak się nie podoba, to nie kupujesz

Daj linki do tych pordzewiałych czy uszkodzonych ofert > nie chce mi przeglądać tak jak Tobie 10 000 aukcji

oznacz moderatorów