anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam z allegro dpd jak wydrukować etykiety?

MAMY ROZWIĄZANIE!
RED
#21 Demiurg#

Coś właśnie allegro zmieniło w nadaj z allegro

pojawił się pasek

typu

Zamawianie przesyłki

Wybór przesyłek

Zamawianie podjazdu

Podsumowanie

 

przeleciałem przez opcje wpisałem rozmiary

pojawiło się podsumowanie

i kompletnie nie widzę jak wydrukować etykiety

wysyłkowe

oznacz moderatorów
121 ODPOWIEDZI 121
Rolmetsc
#9 Pomysłodawca#

Mam zaznaczony w ustawieniach wydruk etykiet A6, natomiast co bym nie robił to za każdym razem wyświetla mi się pdf z 4 etykietami na A4. Mam dukarkę termiczną do etykiet i nie jestem w stanie ich wydrukować poprawnie. Wczoraj wszystko działało ok. Dziękuję bardzo za podniesienie ciśnienia od rana , kawy już dziś nie potrzebuję.

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Czy dotyczy to jakichś konkretnych przewoźników?
Oraz z którego miejsca drukujesz etykiety: Formularz WzA, krok "Wybór przesyłek" czy z zakładki "Zamówione przesyłki"?

oznacz moderatorów
www_otosek_pl
#8 Zapaleniec#

czy dostaniemy odpowiedz co etykietami dla poczty?

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Etykiety Pocztex 2.0 drukują się poprawnie, znaleźliśmy błąd z etykietami Pocztex Kurier48, jest w trakcie poprawiania.

oznacz moderatorów
Rolmetsc
#9 Pomysłodawca#

@mgd_tomczyk  napisał(a):

Czy dotyczy to jakichś konkretnych przewoźników?
Oraz z którego miejsca drukujesz etykiety: Formularz WzA, krok "Wybór przesyłek" czy z zakładki "Zamówione przesyłki"?


Dotyczy to konkretnie DPD. Zakładka obsługa zamówień/ zamówione przesyłki.

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Dziękuję, sprawdzimy.

oznacz moderatorów
chicokarmapl
#7 Wielbiciel#

Mam problem z etykietami dpd, nie chce wygenerować pod zebrę, gdzie są te ustawienia?????

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ustawienia w zakładce Wydruk etykiet.

Jeśli etykieta ma być w PDF, format A4 lub A6 można dowolnie zmieniać. Jeśli w ZPL lub EPL, musi to być ustawione jeszcze przed zamówieniem paczki.

oznacz moderatorów
0LimitIndustries
#7 Wielbiciel#

Etykiety DPD nie działają, nie można przesyłki nadać w paczkomacie gdyż aplikacja twierdzi że jest błedny numer przesyłki.

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

To DPD czy InPost?

 

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mgd_tomczyk DPD również ma swoje automaty, w których za pomocą aplikacji można nadawać przesyłki.

oznacz moderatorów
0LimitIndustries
#7 Wielbiciel#

DPD, automat paczkowy

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

@0LimitIndustries poproszę numer tej problematycznej przesyłki.

@medalik_2009 dzięki, Paczkomat to nazwa własna InPost, to mnie zmyliło 🙂 

oznacz moderatorów
0LimitIndustries
#7 Wielbiciel#

1000516201254U

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

Dzięki, z mojej perspektywy zamówienie przesyłki przebiegło prawidłowo, etykieta też wygląda OK. W trackingu DPD też wszystko wygląda prawidłowo. Niestety obstawiam problem po stronie DPD. 

oznacz moderatorów
0LimitIndustries
#7 Wielbiciel#

Ok, dzięki.

oznacz moderatorów
0LimitIndustries
#7 Wielbiciel#

Wygenerowałem nową przesyłkę i niestety bez zmian.

oznacz moderatorów
mgd_tomczyk
Ekspert Allegro

 

Cześć, poniżej podsumowanie problemów zgłaszanych w tym wątku:

  1. Zakładka Zamówione przesyłki jest dostępna.
  2. Zbiorcze pobieranie etykiet, protokołów lub wszystkich dokumentów w zakładce Zamówione przesyłki działa poprawnie.
  3. Wszystkie etykiety Poczty Polskiej, które drukowały się poziomo, drukują się już we właściwy sposób.
  4. “Kurier wieczór”, który wyświetlał się w kolumnie “Metoda dostawy” w zakładce Zamówione przesyłki został już zamieniony na właściwą metodę (stąd chwilowa niedostępność przesyłek w zakładce wczoraj po 21:00).
  5. Błędy z drukowaniem etykiet w formacie A6 nie występują.
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mgd_tomczyk 
Ad. 1 I nie w pełni funkcjonalna. Nie działa filtrowanie "podjazd". Zresztą nigdzie, nawet w szczegółach przesyłki nie ma informacji czy podjazd jest, czy nie jest zamówiony.
Ad. 4 Niewłaściwa nazwa wyświetla się dla Poczty Polskiej, wszystko jest jako Allegro Pocztex Kurier 48. Nowa usługa (Pocztex 2.0) ma nazwę Allegro Kurier Pocztex i jest w filtrach. Od 15.09 wszystkie przesyłki nadajemy tylko nową formą, w tej zakładce wszystkie są błędnie oznaczane.

oznacz moderatorów