anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyszukiwanie produktu po lokalizacji

revinsky0
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Kupujący wyszukujący produkt może przefiltrować listę poprzez dodanie lokalizacji - miasto lub województwo.

Sprzedający wystawiając ofertę, wpisuje w polu Wysyłka z - województwo, kod pocztowy oraz miejscowość.

Co ma znaczenie kiedy kupujący wpisze miasto X ? Jego kod pocztowy wpisany w ofercie (zakres kodów dla np. Warszawy od 00-001 do 00-999 [nie wiem jakie dokładnie są]) czy miasto, przy czym kod pocztowy jest inny niż w zakresie "obowiązującym". Np. 99-999 Warszawa.

Czasem magazyny są poza miastami, gdzie ludzie nie bardzo znają nazwy małych miejscowości i nie będą szukać wszystkich wioch podmiejskich, a same miejscowości mają do tych "wielkich miast" kilka kilometrów i mogą zaliczać się jako to "wielkie miasto".

W tym przypadku chodzi o miejscowość Wysoka, która ma 1km do Wrocławia i inny kod pocztowy, niż sam Wrocław - bo 52-200. Ktoś kto potrzebuje jakiejś rzeczy na gwałt i wyszukuje ją po Wrocławiu to nie znajdzie jej, ale skąd ma wiedzieć, że akurat w jednej z 100 wsi pod miastem będzie dostępna? Województwo też nie zawsze zdaje egzamin, choć jest na pewno bliższe rozwiązaniu.

 

Mam nadzieje, że zrozumiała jest ta treść i dostanę odpowiedź.

 

pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nikl
#14 Krzewiciel#

Tak, Produkty powinny mieć dokładną lokalizację GPS, a Kupujący możliwość znalezienia ich w promieniu np. 3 kilometrów, a najlepiej na mapie. Tak to powinno wyglądać.

oznacz moderatorów

revinsky0
#9 Pomysłodawca#

Po coś ta opcja wyszukiwania lokalizacji jest, tylko pytanie czy po kodzie pocztowym czy po nazwie miejscowości. O co ci chodzi? Jeżeli nie masz nic to powiedzenia to wyjdź z tego tematu.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@revinsky0 Daj przykład dobrego gospodarza i sam wyjdź! Nic nowego nie wnosisz.

 

Albo wyszukuje się po miejscowości albo po kodzie pocztowym.  To kupujący decyduje. a Sprzedawcy zaś wpisują albo najbliższy kod pocztowy albo większej miejscowości obok. 

oznacz moderatorów

revinsky0
#9 Pomysłodawca#

W którym miejscu można wyszukiwać po kodzie pocztowym?

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@revinsky0  A widzisz. Kodu poczty nie można wpisać do wyszukiwarki ale nie pamiętam czy wcześniej było można, albo pomyliłem to z innym portalem.

Wierzę jednak że to działa i co sprytniejsi sprzedawcy, niczym panna na wydaniu, przezornie wpisują miasto wojewódzkie zamiast swojej wioski.

oznacz moderatorów

revinsky0
#9 Pomysłodawca#

@__RPM_ 

No więc właśnie tego dotyczy problem, bo domyślam się, że to sfera intuicyjna i bardzo indywidualna, a wyjaśnienie algorytmem nie jest sprecyzowane, a taki jest cel tego tematu.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@nikl  Szalony pomysł, na który nigdy w allegro nie zdecydują się. Ludzie by się dogadywali sami, np. przyjdź Pani na róg koło przystanku 😉

Ominęłoby to nie tylko prowizje od sprzedaży ale co więcej wprowadzoną niedawno nieuczciwą prowizję od wysyłki.

 

Nie po to ukryli lokalizację na listingu ofert i wcisnęli pod przycisk na aukcji żeby ją teraz dokładnie pokazywać!

oznacz moderatorów