anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wzrastająca ilośc zamówień z nadużyciem dostawy Smart, co zrobic???

lagobonito
#9 Pomysłodawca#

Witajcie,
piszę, ponieważ coraz cześciej pojawiają się zwroty połowy lub znaczącej części zamówienia, tylko po to aby wykorzystać "darmową" dostawę smart. Staje się to małą plagą i generuje dodatkowe koszty obsługi oraz dopłat do przesyłek smart ze strony sprzedawcy. Dodatkowo klienci odsyłany towar traktuja czasem jak jakiś odpad i odsyłaja bardzo niedbale, narażając sprzedawcę na dodatkowe straty. 
Nie wiem czemu mają służyć darmowe zwroty części zamówienia oferowane przez Allegro w smarcie, są zapewne w tym momencie mega kosztowne i tylko demoralizują kolejne potencjalne grupy klientów. 
Te koszty " zwrotów z nadużyciem smart" jako sprzedawcy pokrywamy zapewne w coraz wyższych chorych dopłatach do przesyłek, co powoduje windowanie cen i spadek atrakcyjności cenowej towarów wystawianych na Allegro.

Moja propozycja to wprowadzenie symbolicznej opłaty 1zł za taki zwrot, widząc przebiegłe i wyrachowane kalkulacje niektórych kupujących , to ograniczyłoby w znaczącym stopniu nieuczciwe zakupy.

Pozdrawiam serdecznie 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dwa wyjścia, odpowiednio ustawić cennik(darmowych zwrotów ze Smartem nikt nie usunie) albo zlikwidować Smarta w swoich ofertach.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Cena minimalna na produkt 45 zł i nie będzie zwrotów. Ale za to są później komentarze, na allegro 45 zł a w sklepie kupiłem za 3 zł 🤣

Ale potwierdzam, ilość zwrotów przedmiotów dobieranych do smarta jest masakryczna. 

Natomiast jakieś drogie przedmioty lepiej kupić w sklepie stacjonarnym bo różnica pomiędzy allegro a tradycyjnym sklepem jest kolosalna.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@lagobonito allegro nauczyło kupujących dziadowania wbrew temu co mówi ustawa i to są efekty tzn jest drogo bo dobierają sobie towary do dostawy i odsyłają a sprzedawca wrzuca to w koszty i podnosi cenę. Jednocześnie ci sami kupujący są takimi umysłowymi amebami że zakodowane mają allegro = tanio i darmowa dostawa a jakby zobaczył cenę tego towaru w sklepie stacjonarnym to by wyłysiał  przykład ja towar z stacjonarce znalazłem za 25zł a na allegro najtańszy był 59zł z dostawą do paczkomatu a w regularnej cenie oscylował po 75zł i kto tu z kogo robi janusza zakupów? allegro z wszystkich użytkowników

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Albo te biedronkowe tostery, tam 89 zł a tutaj 109 zł. Gdzie biedra już w każdej wiosce jest i każdy tam może sobie kupić.

Ale już coraz więcej zapytań, dlaczego ta uszczeleczka taka droga bo to kawałek gumy za 0,60 a na allegro 25zł.

Sam bym wolał kupić sobie ekspres do kawy na allegro ale najtańszy z tego modelu 2900 a w sklepie jednak 2600 + 3 opakowania ziarna na start.

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

@krejzole @az1rael @lagobonito @LEW433 We wspomnianej biedrze jeśli brało się punkty(naklejki?) na jakieś pluszaki(biedrzaki?), to nie można było zwrócić towaru -o tych zasadach informowali przy zakupie. Klient jednak miał wybór i mógł nie brać tych punktów na pluszaki - tu może korzystać ze Smarta nawet jak po zwrocie nie łapie się na niego. Normalnie perpetuum mobile, a właściwie zjeść ciastko i mieć ciastko.

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów