anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Załóż konto na allegro - 0% prowizji

mikeza
#20 Guru#

Właśnie otrzymałem maila o promocji. 0% prowizji, zniżki na abonament, darmowe promowanie itd.

Jak długo allegro będzie opłacało naszą podniesioną prowizją nowe firmy, czy ta promocja nie będzie mieć końca ?

Rozumiem, że starych allegrowiczów chcecie wykończyć i zastapić nowymi, którzy nie będą narzekać na forum, że serwis jest bee. Świetny pomysł 🤔

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

Tak długo, jak długo będzie się im to opłacało. Allegro utrzymują kupujący, nie sprzedawcy. Żaden sprzedawca nie będzie dokładał do interesu.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  bez kupujących nie ma sprzedawców, ale bez sprzedawców nie ma towaru i kupujących. Sami klienci nie utrzymają serwisu, chyba, że zaczną płacić prowizję z własnej kieszeni. Klienci nie wykupują abonamentów na promowanie, menedżera, i innej całej tej reklamy.

To jest oczywiście moje subiektywne zdanie, że ciągnięcie w nieskończoność oferty dla nowych firm jest ślepą ścieżką. Już w tej chwili allegro to jeden wielki śmietnik. W wielu działach mamy setki, jeśli nie tysiące identycznych ofert od tych samych sprzedawców, które uniemożliwiają normalne przeglądanie aukcji.

Zamiast uporządkować piaskownicę zaprasza się do niej nowe dzieci, ze swoimi nowymi zabawkami, które zrobią jeszcze większy bałagan. Widać taka jest wizja allegro.

Na tą chwilę allegro wygrywa ze sklepami internetowymi, i to nie cenami, bo te są wyższe, ale mimo wszystko obsługą i sprawną realizacją zamówień. Mówię allegro, ale mam na myśli sprzedawców na allegro.

Próbowałem ostatnio 2 razy zakupów w sklepie on-line. Lekkie rozczarowanie, pomimo niższych cen, towar zazwyczaj wirtualny, kontakt kiepski, oczekiwanie na realizację w nieskończoność itd.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mikeza 

bez kupujących nie ma sprzedawców, ale bez sprzedawców nie ma towaru i kupujących. Sami klienci nie utrzymają serwisu,

Bez kupujących nie ma niczego, sprzedawców i Allegro. Żaden sprzedawca nie będzie utrzymywał Allegro dopłacając do interesu. Za wszystko finalnie płacą kupujący, dlatego Allegro tak ich hołubi.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96 

idąc dalej takim tokiem rozumowania trzeba napisać, że bez towaru na sprzedaż nie ma niczego. Bo kupujący jest wtedy, kiedy może coś kupić, a jeśli nic nie ma do kupienia to przestaje być kupującym. Tak możemy sobie dyskutować, tylko nic z tego nie wynika.

Ja swoje zdanie podtrzymuję, allegro powinno przede wszystkim uporządkować swoje podwórko, bo zakupy w tej chwili momentami są tutaj niemożliwe, ze względu na wszechogarniający bałagan w ofertach i aukcjach.

Niestety im to nie przeszkadza, w końcu niech się kupujący martwi jak to ogarnąć 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mikeza Bez towaru na sprzedaż kupujący wyda swoje pieniądze gdzie indziej i Allegro zwinie interes. Z towarem na sprzedaż na Allegro, ale bez pieniędzy kupującego interes zwinie sprzedawca i Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mikeza A na początku był "chaos". Wszyscy tkwimy w tym łańcuchu pokarmowym i przerzucanie kto jest dla kogo nie ma sensu. Problem jest taki że brak szacunku jednych do drugich.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  nie napisałem nigdzie, że ten towar ma być na allegro, tylko gdziekolwiek 😀

Jeśli nie będzie towaru, to nie będzie kupującego, bez wględu, czy to będzie serwis allegro, czy kiosk ruchu, czy cokolwiek innego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mikeza "ANALfabeta" to obrońca kupujących.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mikeza Ale gdy nie będzie towaru, to kupujący jakoś sobie poradzi, sam go zrobi i przeżyje, a sprzedawca na handlu nie zarobi 🙂

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

starzy sprzedawcy -jedni się jeszcze wahają inni już są na innych portalach pewnie wpływa mniej środków a potrzeby allegro są duże trzeba szukać świeżych 

oznacz moderatorów