anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowane konto allegro za x5 PS 5 Slim

dreamteam9527
#7 Wielbiciel#

Nie za bardzo rozumiem ale wpierw wystawiłem 50 ps5 slim w dobrej cenie mam możliwości zakupu ich w tańszej cenie, allegro zablokowało mi konto po 10 minutach, zamiast zdjąć aukcje którą uważają za podejrzaną ti blokują całe allegro. Poproszono mnie o wysłanie zdjęcia dowodu osobistego z widocznymi konsolami wyjaśniłem mailowo że nie mam ich fizycznie tylko realizuje na gotowe zamówienia, jak wystawie PC to też mogę go nie mieć ale mogę go złożyć w parę godzin i wysłać do klienta. Ale ok myślę sobie wystawie 5 napisałem do allegro maila że rozumiem ich zabezpieczenia i nie będę wystawiał rtv agd w ilości hurtowej następnego dnia odblokowali mi allegro stworzyłem 2 aukcje na allegro i allegro lokalnie z 3 i 2 konsolami PS5 po 30min kolejny ban na konto allegro. Miał ktoś tak? Wyjaśni mi o co chodzi tym z bezpieczeństwa? Bo to koszt ok 12k PLN  5 PS SLIM DIGITAL EDITION. 

A jak będę chciał sprzedać PC za 12k PLN to zażądacie zdj faktur na kazdy podzespół i zdj PC z widocznymi podzespołami? Cyrk na kółkach.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

pecela
#16 Inspirator#

Najważniejsze, masz konto firma i założoną działalność? Bez tego Allegro będzie cię blokować.

Poza tym sprzedaż konsol (i ogólnie elektroniki) wymaga posiadania kasy fiskalnej i zarejestrowania do VAT jako podatnik czynny, nawet jak sprzedajesz bez działalności gospodarczej (w ramach działalności nierejestrowanej).

oznacz moderatorów

KazMacPol
#7 Wielbiciel#

Dobrze że chcą zdjęć i dbają o bezpieczeństwo. Jak nie masz sprzętu to zamawiaj i sprzedawaj mniejsze ilości. Jak będziesz miał większe doświadczenie to ci konta nie zablokują.

Oczywiście dziaalność obowiązkowa. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@dreamteam9527  ja powiem tak.

Jeśłi masz możliwość zakupu w dobrej cenie to kup  2-3 szt i miej je u siebie. Potem je wystaw i sprzedaj. Kiedy je sprzedaż to kup kolejne 4 szt i znowu je wystaw i sprzedaj . NIe bedziesz miał wówczas problemu z weryfikacja wiarygodności.

Jak dla mnie to zrozumiałe że allegro blokuje użytkowników którzy wystawiają relatywnie drogi produkt i nie potrafią udowodnić że go mają ( czyli sprzedają coś czego de facto nie posiadają)

Tak naprawde prócz Twojego słowa honoru to nikt nie jest w stanie sprawdzić czy masz możliwośc wywiazania sie z umowy wiec zabezpieczenia allegro są zrozumiałe.

Oczywiście rozumiem że pozostałe formalności typu : zarejestrowana DG, Kasa fiskalna itd. masz dopełnione 

oznacz moderatorów