anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowane konto za oryginalne przedmioty !!!

DIA-MOND-SHOP
#1 Nowicjusz#

Witam, może ktoś mi coś podpowie ?

Allegro zablokowało mi konto za sprzedaż butów Nike.

Napisali że zagraniczny organ w Holandii uznał że produkt jest nie oryginalny i skasowali mi aukcje i zablokowali konto. podali zagraniczne meila do kancelarii.

Oczywiście pisze do nich, wysyłając im moje faktury zakupu, zdjęcia butów, metek, pudełek, ale tamta firma nie odpisuje.

To samo wysłałem do allegro ale oni mają to w dupie, odpisują że do puki tamta firma która zgłosiła produkt nie uzna że jestem nie winny konta mi nie odblokują.

Może ktoś już tak miał, może coś może mi podpowiedzieć co jeszcze mam zrobić ?

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Dawniej na Allegro w FAQ był dostępny mniej więcej taki tekst: "Jeśli usuniemy Twoje oferty ze względu na to, że towary uznamy za podróbki, nic Ci nie pomoże. Nie wysyłaj do nas żadnych certyfikatów, deklaracji, metek, faktur itp., to nie ma sensu. Doskonale rozpoznajemy podróbki".

Pewnie tak jest do dziś, ale szkoda, że nie rozpoznają wszystkich podróbek zalewających Allegro, tylko te zgłoszone przez "uprawnione podmioty", choć w myśl ustawy treści bezprawne powinny być blokowane po wiarygodnym zawiadomieniu, a nie po zgłoszeniu uprawnionego podmiotu.

 

oznacz moderatorów

mariuszposylek
#11 Animator#

Ilość podobnych postów z usunięciem ofert zaczyna być trochę przerażająca ostatnio.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

mogę opisać jak to wygląda w Polsce

sprowadzasz sobie towar na sprzedaż niech będzie z Holandii np: spodnie lewisy

nagle transport zatrzymują ci celnicy - bo spodnie to podróbka

kontaktujesz się ze sprzedawcą - twierdzi, że oryginały bo je sprzedaje w swoim kraju leganie i itp

pytasz się celników o co chodzi - dostajesz odpowiedź:

kontaktowaliśmy się z lewis polska i oni  twierdzą że spodnie nie przeszły przez ich własny system dystrybucji - więc to jest podróbka

import towaru poza legalnym systemem dystrybucji traktują jako sprzedaż podróbek

dlaczego napisałem lewis nie levis -bo tu chodzi o przykład, a nie o tą markę spodni

podobnie kiedyś było z odtwarzaczami dvd i mp3 - firma chyba ze Szwajcarii zrobiła naszym celnikom szkolenia, że oni mają prawo do mp3 i urządzenia, które nie są w ich bazie to podróbki

generalnie jest Ci potrzebny prawnik, który ogarnia te tematy - typu nieuczciwa konkurencja

i może skłoni allegro do innego działania

bo z podmiotem zagranicznym nic nie załatwisz- on działa zgodnie z przepisami z kraju jakiego pochodzi

np:

Art. 15. Utrudnianie dostępu do rynku innym przedsiębiorcom

Dz.U.2019.0.1010 t.j. - Ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji

Czynem nieuczciwej konkurencji jest utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku, w szczególności przez:
1) sprzedaż towarów lub usług poniżej kosztów ich wytworzenia lub świadczenia albo ich odprzedaż poniżej kosztów zakupu w celu eliminacji innych przedsiębiorców;
2) nakłanianie osób trzecich do odmowy sprzedaży innym przedsiębiorcom albo niedokonywania zakupu towarów lub usług od innych przedsiębiorców;
3) rzeczowo nieuzasadnione, zróżnicowane traktowanie niektórych klientów;
4) pobieranie innych niż marża handlowa opłat za przyjęcie towaru do sprzedaży;
5) działanie mające na celu wymuszenie na klientach wyboru jako kontrahenta określonego przedsiębiorcy lub stwarzanie warunków umożliwiających podmiotom trzecim wymuszanie zakupu towaru lub usługi u określonego przedsiębiorcy.

oznacz moderatorów