anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakupy do 40zł na Smart i zwrot ich części

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

Od czasu smart mam sporo zwrotów , nie zdziwiłoby mnie to gdyby nie to że czasem ktoś kupuję 4 takie same przedmioty a później w ramach darmowej dostawy 3 zwraca, lub kupuje kilka tanich rzeczy dokupuje zupełnie coś innego oczywiście droższego a później to co do reszty nie pasuje zwraca. poruszyłam ten temat wśród znajomych którzy nie sprzedają lecz kupują na allegro, tak o to chodzi wykupili smarta i wszystkie wysyłki mają za darmo bo nawet jak chcą coś kupić za 20zł to dokupują byle co za następne np 22 i korzystają z darmowego zwrotu. 

oznacz moderatorów
262 ODPOWIEDZI 262

Client:109199213
#12 Orędownik#

@LEW433  napisał(a):

Tak byli tacy tu co pracowali dla xyz ale....nadal są jego podnóżki.😛


Są tu też tacy, co sprzedali się moderacji za 200 główek cebuli. 😉

Kto to taki? Można poznać po awatarze i czasie spędzanym codziennie na forum. 😜

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@mikeza 

Przez tak głupią "politykę" włażenia kupującym w zadek sami doprowadzają do sytuacji, że kupujący to bezczelnie wykorzystują.

Rozumiem zadośćuczynienie, gdy sprzedawca okazał się pieniaczem, miał w nosie klienta, ale takie rzeczy tylko po to, by "ugłaskać" kupującego stają się powodem do nadużyć i każdy cwaniak będzie to wykorzystywał.

Wiola
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448 

Mnie nikt kitu nie wciśnie, bo widzę, jak towar jest zapakowany.

Jeśli towar jest wrzucony do pudełka, luźno koziołkuje, to żaden argument przeczący mojemu zdaniu mnie nie przekona.

Na innym portalu ogłoszeniowym kupiłam rzecz. Na dnie dużego nie wiedzieć czemu kartonu leżała pomięta gazetka sklepowa, a na górze przedmiot.

Oczywiście był uszkodzony.

Pisałam do sprzedającej, że jest uszkodzony. Przecież pisałam, że może ulec uszkodzeniu.

Może, ale nie musiał. To Pani źle zapakowała towar i tyle.

Nie potwierdziłam, że z zamówieniem jest wszystko ok.

Napisałam do serwisu, załączyłam zdjęcia i napisałam, że w takiej sytuacji żaden przewoźnik nie uzna reklamacji.

Tego samego dnia otrzymałam zwrot pieniędzy.

Wiola
oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

Uczenie kupujacych nieprzemyslanego kupowania towaru a pozniej jego zwracania powoduje mase smieci ktorych mogloby nie byc.Najczesciej towar jest odsylany w worku na smieci.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

żeby tylko taki był problem. A przecież to dochodzą koszty transportu, paliwo, związane z tym zanieczyszczenie powietrza, zużyte materiały do pakowania, taśmy itd. Takie wożenie paczek w te i z powrotem ma bardzo duży wpływ na środowisko. Allegro, które udaje takie proekologiczne jakoś o tym zapomina.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Przecież nie wozi sie kazdej paczki osobno tylko powiedzmy od razu 1000 😉

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

i uważasz, że te dodatkowe paczki nie mają żadnego wpływu na zużycie energii, paliwa, materiałów, czy chociażby generowania śmieci ? Do mnie kurier nie przynosi tych 1000 paczek, tylko codziennie nagina ze zwrotami. raz jest to 1 paczka, raz kilka. Przelicz sobie czas, paliwo i kilometry jaki musi pokonać. Skoro ja mam kilka zwrotów dziennie, a sprzedawców na allegro jest ze 200 tysięcy, to łatwo to skalkulować. Takich odstąpień są setki tysięcy, jak nie więcej. I każdy taki zwrot musi być dowieziony z punktu a do punktu b. A potem dostarczony przez kuriera. Jeśli uważasz, że to wszystko jest bez jakigokolwiek wpływu na środowisko, to mi brakuje słów.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mcn7
#9 Pomysłodawca#

I to jest argument za czym? Bo możliwe, że nie zrozumiałem 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Po co przepychanki, kupujący zgodnie z prawem i regulaminem Allegro mogą zwracać część lub całość zakupu więc nie rozumiem w czym problem? Proponuje projekt ustawy i zmienić prawo.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dla mnie to nie problem, ale dziwi mnie, że ktoś nie widzi wpływu na środowisko jeśli tysiące paczek krąży w eterze 🙂

a allegro jest przecież takie proekologiczne :):)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sądzę że widzą, ale w dzisiejszych czasach dużo rzeczy jest oderwanych standardów.😡

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja np. dzisiaj otrzymałem zwrot zapachu samochodowego za 4zł, bo ktoś dobrał go do smarta. A potem odesłał. I taka **piiip**oła krążyła sobie po Polsce z jednego końca, na drugi, była na sortowniach, potem kurier musiał to dostarczyć do mnie. Niby lekkie, ale fatyga i koszty jednak są, a to tylko jeden drobiazg 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Już chyba jakiś czas temu proponowałem dostawy eco-zwrotki w odpowiedniej cenie, poniżej niezbędnej do uzyskania SMART.

Lekka, nie wymagająca specjalnego opakowania. Sama wraca do dostawcy po zgłoszeniu "nie pasuje mi". Objęta ochroną Allegro Protect. Zwrot płatności natychmiast po zgłoszeniu zwrotu konsumenckiego.

  

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@annas14-firma moze najpierw niech sprzedajacy naucza się wystawiac towar w cenie 40zł zamiast 39,99zł. 🤔

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ta kwota już trochę nieaktualna, bo od listopada kwota darmowej wysyłki wzrosła do 45zł przy odbiorze z punktu/paczkomat oraz 65zł przy dostawie kurierem pod adres domowy. Stare stawki obowiązują tylko tych, którzy wykupili wcześniej smarta do momentu skończenia się okresu rozliczeniowego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Eltronic-
#9 Pomysłodawca#

Ale dla tych co Smarta wykupili do 22listopads nadal obowiązuje 40zł.Była wtedy głośna akcja allegro by wykupywać wcześniej.Sporo ludzi skorzystało z tego udogodnienia.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@mikeza a co powiesz na zwrot towaru wartego... 1zł? 😄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

powiem tak, jeśli ktoś zwraca produkt za 1zł, to dla mnie taki przypadek nadaje się do zamkniętego leczenia, ale to moja prywatna opinia 🙂

podejrzewam, że sama fatyga, czyli wygenerowanie etykiety, naklejenie jej, przygotowanie przesyłki, a potem dostarczenie, czy to do paczkomatu, czy na pocztę będzie kosztowało dużo więcej niż wartość tego zwrotu, ale jak widać niektórzy zbyt pośpiesznie skończyli edukację, albo bardzo kulawo liczyli w szkole.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Eltronic-
#9 Pomysłodawca#

Zdarza się.Ludzie -kupujący nie mają świadomości (albo mają to w tyle) ile kosztuje obsługa takiego zwrotu.Ja już miałem zwrot za 3zł i to na FB.No paranoja! Przecież księgowa za obsługe faktury bierze więcej.A gdzie koszty wysyłki?

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Ustawa działa dobrze- przy częściowym zwrocie koszt wysyłki nie jest zwracany.

oznacz moderatorów