anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamiana konta indywidualnego na firmowe.

MAMY ROZWIĄZANIE!
dkostka
#7 Wielbiciel#

Cześć

Zamierzam rozpocząć sprzedaż na allegro. Do tej pory (od 18 lat) jestem na koncie indywidualnym a w związku ze sprzedażą chciałbym przejść na firmowe i mam kilka pytań:

1. Czy przy przejściu traci się przywileje typu: Allegro Pay, Allegro Smart itp. ?

2. Czy zakupy będą realizowane na tej samej zasadzie co do tej pory ( kupuję dla kilku różnych firm i mam je już zapisane w bazie tak jak karty płatnicze) ? Czy, skoro to będzie konto firmowe (1 konkretna firma) to nie będę już mógł kupować na inne firmy (głównie chodzi o FV na inne firmy).

Jeżeli gdzieś można o tym poczytać poproszę o link.

 

dzięki za pomoc

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Specjalistką nie jestem ale często zaglądam na to forum i czytam co się dzieje. Szczerze to radzę zostawić konto osobiste w spokoju i założyć nowe firmowe. Ostatnio jest sporo tematów w stylu "jak zmienić konto firmowe na osobiste" i niestety nie da się. Ludzie usuwają konta firmowe i zakładają od nowa osobiste. Przy firmie są inne opłaty i nie każdemu to pasuje. Ale to już konkretnie ktoś z firmą musiałby się wypowiedzieć. Ja tylko powiem, że jak raz tak zmienisz to swojego osobistego w takim stanie już nie odzyskasz.

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dkostka Cześć. 🙂 Konto zwykłe na konto firmowe zmienisz w zakładce Dane konta. Wciąż będziesz mógł korzystać z darmowych dostaw w ramach Allegro Smart!, jednak Allegro Pay jest dostępne wyłącznie dla kont zwykłych. Będziesz mógł jednak skorzystać z odroczonej płatności dla firm.

Gdy zmienisz konto zwykłe na firmowe, zachowasz wszystkie dotychczasowe ustawienia konta jak np. Smart!, Monety oraz podpiętą kartę płatniczą.

Zakupy będziesz realizował na tych samych zasadach. Dodatkowo będziesz mógł skorzystać ze specjalnych filtrów wyszukiwania (Cena hurtowa, Faktura VAT, Odroczona płatność). 

W formularzu opcji dostawy znajdziesz część "Dostawa i płatność", w której będziesz mógł zaznaczyć opcję "Chcę otrzymać fakturę". Po kliknięciu w "zmień dane" będziesz mógł dodać dane do faktur do książki danych i dzięki temu łatwo z nich korzystać podczas zakupów (np. podając adresy firmowe z NIP oraz prywatne) - z tym, że jako pierwsze wyświetlimy dane adresowe, na które masz zarejestrowane konto. Nie możesz ich edytować w książce danych do faktur. Zmienisz je tylko w zakładce Moje dane.

Jeśli masz ochotę poczytać o zakupach na koncie firmowym, zapraszam do tego artykułu, a także na tę stronę: https://allegro.pl/biznes 

oznacz moderatorów
Rambo_48
#1 Nowicjusz#

Ja się pytam kto to zatwierdził aby można było zrobić konwersję z konta zwykłego na firmowe a w drugą stronę to nie ?

Czy architekt przemyślał ten zamysł ? Czy chodziło o sztuczny wzrost ilości nowych kont na allegro  ?

Skoro np. posiadam konto zwykłe 21 lat - rozległą historię zakupów to po konwersji konta nie będzie ona odseparowana od zakupu na firmę czyli z logicznego punktu widzenia i zamysłu jest to źle wymyślone - co z pewnością utrudnia cofnięcie tego procesu.

Jestem w takiej sytuacji iż zrobiłem konwersję i nie mogę jej cofnąć, przy czym przy konwersji w interfejsie użytkownika była informacja iż można ją cofnąć w każdej chwili. Wprowadzono mnie w błąd.

oznacz moderatorów