anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaniżone oceny za koszty wysyłek

woolcomb
#10 Popularyzator#

czemu ktoś ma możliwość zaniżenia oceny za koszt wysyłki np. w przypadku :

allegro paczkomaty inpost - 8,99 zł

allegro polecony - 6,49 zł

itd itd ...

skoro cena wysyłki jest ustalona przez allegro dlaczego klienci non stop wystawiają zaniżone oceny - gwiazdki ??

wpływa to na jakość sprzedaży ... mam wszystkie wysyłki z tabeli allegro  a  oceny za wysyłki najniższe z wszystkich możliwych bo komuś wydaje się że jak kupi coś za 10 zł to wysyłka powinna być za darmo ....

i allegro odpowiedziało mi na skargę w skrócie : bo  klienci wymagają żeby wysyłka była za darmo ...

i oceny za chiny nie usunie...

czaicie ?

 

a wystarczyłoby żeby allegro zablokowała możliwość zaniżenia ocen jeśli są z cennika allegro

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#

bo  klienci wymagają żeby wysyłka była za darmo

Nie ma darmowych wysyłek. Żaden przewoźnik nie wozi za darmo. Cena "darmowej" wysyłki jest zazwyczaj wliczona w cenę towaru. Kupujący sam za nią płaci, nabywając droższe produkty + nabywając Smart. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie zawsze koszt wysyłki sprzedawca wlicza w cenę towaru .W licytacjach od 1 zł klient sam decyduje kiedy zakup towaru wraz z kosztem dostawy będzie mu pasował .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Jak kupi towar ze smart (dostawa 0 zł) to wtedy ocena jest zablokowana na 5 gwiazdek. jak płaci normalnie za dostawę wtedy może subiektywnie to ocenić

oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

gdybym miał np. paczkomat po 12 zł to tak  ale co ma "subiektywnie oceniać" jak paczkomat kosztuje zawsze 8,99 ??   tym sposobem bezczelnie wymusza się obniżanie kosztów wysyłek a i tak dochodzą koszty opakowania , tak to odbieram i tyle . A po pierwsze to czy ja komuś każe kupować u mnie   ??  ktoś kupując  , akceptuje koszty towaru i wysyłki a potem stęka w komentarzu że chciałby wysyłkę taniej bo towar kosztował 10 zł a wysyłka 8,99 ??? Nikt mi nie powie że allegro pozwalając na to jest w porządku

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@woolcomb 
Kupujący może ocenić nawet tylko na 1* zakup w ofercie w której oferowana była dostawa całkowicie darmowa dla Kupującego, ale nie będąca SMART!
Jak masz "aż" 8.99zł. za paczkomat to sam rozumiesz ... 
Ocena wystawiana przez Kupującego jest oceną subiektywną (może być wystawiona pod wpływem np. "za słonej zupy") i nie musi być w jakikolwiek sposób związana z transakcją (może być wystawiona nawet do transakcji uznanej prawnie za niezawartą).
W tej ocenie kosztów transportu chodzi o zebranie danych statystycznych, wskazujących że najwyżej ocenianą formą dostawy przez Kupujących ? jest dostawa w ramach SMART! (musi być na 5* - Allegro łamie również w tym miejscu swój własny Regulamin i uniemożliwia Kupującemu możliwość wystawienia innej oceny)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

woolcomb
#10 Popularyzator#

kupujący to kupujący tamto a prawda jest taka że klient kupując zawiera ze mną umowę konsumencką i jest świadomy koszu przedmiotu i kosztu wysyłki ! zgadza się na to zamawiając towar !  więc  allegro nie powinno umożliwiać wystawiania ocen za  koszt wysyłki  bo ta ocena wpływa na jakość sprzedaży to chyba logiczne dla każdego sprzedawcy . Szkoda że jeszcze nie można ocenić kosztu przedmiotu ! Klient dałby mi -3 gwiazdki za to że  kupił mnie coś za 10 zł a u innego jest za 9 !

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@woolcomb 
allegro nie powinno umożliwiać wystawiania ocen za koszt towaru i koszt wysyłki  bo te oceny wpływają na jakość sprzedaży
Właśnie dlatego, że wpływają - to umożliwia.

Tu nie chodzi o ocenę kosztu transportu (bo 1* można dostać także w sytuacji gdy udostępniasz dostawę za darmo !), ale o zbieranie statystyk "potwierdzających", że nie ma lepiej ocenianej metody dostawy niż SMART!

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

numizmaty_pl
#9 Pomysłodawca#

Witam właśnie to samo mnie spotkało.

Jakim trzeba być wrednym typem by zaniżyć ocenę za koszt wysyłki: Allegro Paczkomaty InPost  - Koszt który jest narzucony z góry przez samo Allegro.

Mało tego - oprócz 9% prowizji od produktu... Allegro za wysyłkę Inpost pobrało od tej narzuconej opłaty 8,99 zł  jeszcze 9% prowizji. 
A najzabawniejsze jest to że pajac który zaniżył mi ocenę - sam sprzedaje podobne produkty z wysyłką Allegro Inpost 8,99zł. 
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

No i właśnie teraz, przez taki komentarz (pozytywny ale jednak negatywny) popsuto Ci jakość sprzedaży a trolle z Allegro siedzą w kącie i cieszą się jaki to wspaniały system obmyślili ;).

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To wygląda na działanie konkurencji aby twoje pozycje były niżej pozycjonowane. Wypadało by u niego coś kupić i równie subiektywnie ocenić jego koszt dostawy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@numizmaty_pl Jest to ocena kupującego i nie narusza regulaminu, więc może, niestety. Macie tu przykład że sami sprzedający sobie robią na złość.😂

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To że regulaminu nie narusza to się zgadza ale to regulamin narusza zasady logicznego myślenia .Sprzedawca akceptując koszt dostawcy (8,99 zł) nic na nim nie zarabia a jeszcze płaci od niego prowizję oraz koszty obsługi . Subiektywna ocena sprzedaży nie powinna mieć w takich przypadkach miejsca ,chyba że sprzedawca sam ustala własne koszty nadania.

oznacz moderatorów

IZULA50
#11 Animator#

gwiazdek nie zablokują to samo tyczy się za obsługę nie masz kontaktu z kupującym a zaniża bo np. kurier był nie miły itp. dziwnym trafem na innych portalach informujesz klienta o realnych kosztach wysyłki i jakoś pasuje a tu ma byc gratis bo jak nie zapłacisz nam prowizje od wysyłki ,ew. zaniż koszt wysyłki i dopłać z własnej kieszeni 

oznacz moderatorów