anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zanik sprzedaży

petinek_pl
#12 Orędownik#

W dniu dzsiejszym mam zero sprzedaży. Sytuacja notorycznie się powtarza co jakiś czas. Mam wiele zamówień a potem nagle zero. Czy ktoś ma to samo, jestem pewna że to portal miesza mi w wyświetleniach bo co nagle ludzie rezygnują z dnia na dzień ze wszystkiego? A dzień wcześniej duża sprzedaż? Dodatkowo po takiej przerwie nagle potrafią wskoczyc zamówienia na ten sam produkt w ciągu paru minut kiedy wcześniej parę miesięcy nie było ofert. Jak z tym walczyc? Robię co mogę ale skoro portal blokuje mi wysiwetlenia,nie wiem jakiś chory algorytm to co ja mogę? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

@petinek_pl długi weekend, dzień dziecka, ładna pogoda Ty myślisz że ludzie siedzą w necie, zobacz po ilości postów na forum 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Lepsze fale niż wcale.

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Ruch falowy, sinusoidalny w przyrodzie to rzecz normalna, ale tu często widać wykres piłowy 😞

Aby były fale to musi być trochę cieczy, a tu coraz częściej dno wyschnięte widać...

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@petinek_pl @NajlepszyComPL @milka1234567890 chcieliście konkurencji to macie tego efekty 😞 zobaczcie na reklamy google ( wielu zaczyna tam zakupy ) całe zawalone reklamami tem u sh in itp. weszli agresywnie na nasz rynek 😞 

Wcześniej większość reklam produktów było allegro ( tak jak by ktoś nie wiedział z naszej prowizji allegro reklamowało nasz produkty - oferty w wyszukiwarce google i na różnych stronach partnerskich )  a teraz weszła tam tak wyczekiwana konkurencja i macie efekt 😞

Pamiętajcie że robiąc tam zakupy, szkodzicie też sobie, pominę że prócz przewoźników nikt w Polsce nie zarabia na tym, nie płacą cła, vat, opłat recyklingowych itp. stąd różnica w cenie, nie wspomną już o jakości i dopuszczeniu tych produktów na rynek EU, problemem z reklamacją 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Tak się porobiło że np. takie yato pomimo różnych dystrybutorów. To w swoim sklepie mają taniej i wysyłka od 100zł gratis. Jak kupiłem 3 razy to jeszcze zadzwonił człowiek z obsługi że dodatkowe rabaty mi ustawi.

Pomalutku klient ucieka z allegro. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@krejzole to już troszku inne porównanie, ale się nie dziwię, jak sprzedajesz produkt za 100 zł na allegro i masz 15 zł prowizji i 6 zł dopłaty do smarta, taniej wyjdzie dać wysyłkę gratis w swoim sklepie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@krejzole  " takie yato pomimo różnych dystrybutorów. To w swoim sklepie mają taniej i wysyłka od 100zł gratis" a to  co napisełeś to akurat coś innego

Marże firm handlowych ( między innymi dzieki porównywarkom cen) zrobiły sie tak niskie że nie tylko firmy handlowe ale i  producenci zaczynają na tym tracić. W dystrybucji pozostaja tylko najwięksi którzy moga jeszcze jakies procenty urwac producentowi - co sie odbija na rentowności producenta.

Mali dystrybutorzy i podhurty wylatuja bo mają zbyt drogo, handel stacjonarny zamiera ( sam widze jak lecą obroty u moich odbiorców mających sklepy stacjonarne) A zamykanie wielkich sklepów sieciowych jest tego potwierdzeniem. W internecie resztki opłacalności ( zreszta tylko dzięki temu że producenci ustępują) pozostały tylko najwiekszym dystrybutorom z najwiekszymi rabatami 

No i teraz każdy kto ma handel to albo upada albo zaczyna robić ( lub ściągać z Chin) marki własne bo tylko tutaj można jeszcze utrzymac marże. A jeśłi firmy handlowe uniezależniają sie od marek producenckich to producentom spada sprzedaż . Wiec próbuja tak jak to napisałeś o YATO sprzedawać i przyciągnąc do siebie klienta koncowego . Czyli robią dokładnie odwrotnie niz firmy handlowe.

Jaki będzie efeket ? obstawiam sporo upadłości w najbliżeszj pięciolatce a potem jeśłi bedzie kryzys - przetrwaja marki najtańsze a jeśłi gospodarka to wytrzyma i sie odbije to przetrwają marki najlpesze jakościowo i z najlepszym merketingiem

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@kostas11 Zapomniałeś jeszcze o 2 mln więźniów zamkniętych w obozach pracy ze względu na czystki etniczne, pracujących za darmo od rana do nocy. To się tyczy Shein i Temu. co więcej, shein w ubraniach ma mnóstwo substancji szkodliwych przedostających się przez skórę do organizmu - taka tania hodowla raka i kolejny profit z dostaw specyfików farmaceutycznych.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes puki ludzie będą tam kupować to będzie coraz gorzej, bez wojny przejmą nasz rynek a potem będą dyktować warunki i ceny, pierw wykończą nasze firmy a później podniosą ceny , dopiero wyjdzie nam to bokiem 😞 Zobacz co się dzieje w hurtowniach, na rynku, popytaj inne firmy co mają produkty podobne do tych z tem u she in itp.

Allegro też troszku źle do tego podeszło, też myślałem że dobra strategia zamiast walczyć lepiej wpuścić ich na portal ale to jak widać był zły ruch, pomaga im w tym również katalog i nasza praca, jak allegro coś z tym nie zrobi to blado to widzę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów