anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszone konta

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Dobry wieczór

Dlaczego zawieszono mi konta bez podania powodu, ani informacji na temat możliwości i sposobu jego odwieszenia??? Podano jedynie informację, że moje konta są powiązane z innymi kontami... Owszem, tak jest i nie trzeba mnie o tym informować, ponieważ te konta są mojej matki i matka nie trzymała i nie trzyma tego w tajemnicy przede mną. Tylko jaki to ma związek z moją sprzedażą na allegro, a sprzedażą matki - tego nie wiem i nikt mi tego nie wytłumaczył.

Wiem, że matka również usiłowała się tego dowiedzieć i odpisywano jej, żeby załatwiła sprawę z innymi kontami ale ani przed ani po nie podano co ma załatwić., czyli i ona również nie dostała poza tym, że jej konta są powiązane z innymi kontami żadnej informacji odnośnie powodów zawieszenia i sposobu odwieszenia. Jedynie, że ma załatwić sprawę innych kont. Jeszcze raz powtarzam: NIE znam powodów zawieszenia mojego konta, a tym bardziej nie wiem, co moja matka miałaby załatwiać w sprawie moich kont. 

Na kazda reklamacje matki Allegro odpisuje ze podtrzymuje swoje zdanie dopóki nie będzie zalatwiona sprawa innych kont. Jeszcze raz powtarzam ani ja ani matka nie znamy ani powodów zawieszenia ani co mamy zalatwic z innymi kontami. Jedyne co udało mi sie dowiedziec za Allegro juz od dawna nie łączy spraw dotyczacych domowników.

Malwina

Justyna [edycja]

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Monika__L
#16 Inspirator#

Widocznie matka na którymś z kont ma problem- nierozwiązana dyskusja, zły poziom obsługi itp

Nie rozumiem co to znaczy że Allegro nie łączy spraw członków rodziny. No łączy inaczej byś teraz nie miała problemow

łączy rodzinę albo nawet logowanie na jednym IP. Ostatnio ktoś opisywał że wynajął lokal po innej firmie która coś przeskrobała na Allegro i też dostali bana. Albo pracowali w takiej firmie a teraz chcą na własny rachunek i też nie mogą 

 

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Matka i ojciec opowiadali że kiedyś rzeczywiście to był stały myk Allegro. Teraz pracownik Allegro powiedział że juz tego nie stosują. Widać kłamał albo sam nie wiedział. Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wydawałoby się że to jest cecha dawnych czasów lub reżimów  totalitarnych jak Związek Radziecki czy Niemcy. Allegro chyba chce nawiązać do tych "tradycji"

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Dziekuje za próbę pomocy w mojej sprawie.
Gdy je przeczytałam, doszłam do wniosku, że muszę napisać na ten temat szerzej. Co prawda nie jestem jakimś fachowcem od allegro, ponieważ mam 16 lat i od 2 lat korzystam jako sprzedawca, ale matka jest jego użytkownikiem od 1999 roku, a tato jak jeszcze pracował, to w znacznej części to co robił było zawodowozwiązane z allegro.
Mama powiedziała mi, że zetknela.sie osobiście, czy pośrednio lub od ojca o dziesiątkach a nawet setkach konkretnych sytuacji związanych z allegro, gdzie za nic mieli klientów, prawdę i uczciwość... I praktycznie nigdy klientowi allegro nie udawało się w takiej sytuacji z nimi wygrać. Obawiam się, że teraz będzie podobna sytuacja, ale okoliczności z tym związane są dużo, dużo gorsze. Nawet jeden z pracowników allegro który został zapoznany z tą sprawą, uznajac racje mojej mamy, obiecał bezpośrednia interwencję w dziale bezpieczeństwa. Wygląda.jednak, że jego starania zostały zignorowane.
Teraz żeby można było zrozumieć w pełni nasza sytuację muszę napisać kilka słów, o tym w jakiej sytuacji rodzinnej jesteśmy obecnie. Nawet we wszystkich wystawianych przez nas aukcjach jest "dopisek" wysyłam w ciągu trzech dni, ale może nastąpić opóźnienie z powodu sytuacji rodzinny- zdrowotnej. Mam dwie młodsze siostry: 12 i 8 letnia. Tylko najmłodsza jest w pełni zdrowa. Ja z powodu tego że byłam wczesniakiem, miałam sepse i uległam ciężkiemu wypadkowi jestem pod stała opieką medyczna, ale i tak w ciągu roku szkolnego około trzech miesięcy nie chodzę do szkoły. Średnia siostra ma przewlekla chorabe UKM, co skutkowała resekcja nerki. Wymaga specjalnej opieki. Tato od 40 lat jest osobą niepełnosprawna, ale od kilku lat ciężko choruje. Mama jest nauczycielem - od roku nie pracuje z powodu bardzo złego stanu zdrowia będącego skutkiem mobbingu w pracy. Taka sytuacja zdrowotna przyczyniła sie w głównym stopniu do tego, że jesteśmy w fatalnej sytuacji finansowej i to co udawało się nam sprzedawać na allegro z naszych rodzinnych kolekcji było istotnym dodatkiem do naszego budżetu.

Na jednym z trzech kont mamy okazało się, że są w kilku aukcjach błędne opisy i mama poprosiła ojca o zamknięcie wszystkich aukcji na tym nicku, bo nie była.w tym czasie w stanie ich poprawić. Okazało się jednak że dwie osoby zdążyły dokonać już zakupow. Ojciec nie jest w stanie pisać na klawiaturze i kontaktuję się jedynie telefonicznie. Z jedną z tych osób rozmawiał i umówił się tak, że klient był zadowolony i nie miał żadnych pretensji. Do drugiego- pomimo kilkunastokrotnie telefonów nie udało się z nim skontaktować. Jedna z tych cięższych chorób na którą cierpi tatą jest to Parkinson, którego jednym z objawów są zaburzenia pamięci. Uznał, że sprawa jest załatwiona, aukcje zamknięte, a klient zadowolony, bo on zrobił wszystko, co należy. Oczywiście jak to zdarzało się wcześniej zapomnial też opłacić allegro ostatniego dnia miesiąca, jak praktykujemy. Wg. zasad allegro od następnego miesiąca następuje blokada wystawiania nowych aukcji, ale nawet wg. pracowników allegro nie jest to powodem zawieszenia konta. Wszystkie zaległości zostały opłacone na wszystkich kontach i na wszystkich z nich jest informacja o braku zaległości.
Allegro przesyłając informacje o zawieszeniu kont podała.jedynie, że wszystkie konta powiązane zostały zawieszone i należy wyjaśnić sytuację na kontach. Nie podano jednak jaki był konkretny powid zawieszenia, ani co trzeba załatwić. Na pisma złożone w tej sprawie przez matkę, jedyną odpowiedź.jaka uzyskała było to, że należy wyjaśnić sytuację i allegro podtrzymuje swoje stanowisko. I ja i matką wysłałyśmy obszerne wyjaśnienie w tej sprawie, które ponadto można było sprawdzic analizując to co się działo na koncie, ale.takze proponując że możemy wysłać zaświadczenia lekarskie, które poświadczają opisana powyżej sytuację.

Jednak z żadnych maili Allegro nie wynika ze to było powodem zawieszenia 5 kont.
Na koniec dodam, że poza doprowadzeniem nas w chwili obecnej kryzysu finansowego - ponieważ teraz wpływy z allegro miały dla nas bardzo duże znaczenie, to miały wpływ na moją sytuację w szkole (byłam w trakcie poprawy oceń...), ojcu dopiero wczoraj opisaliśmy tą sytuację i cały czas biorąc pod uwagę jak zareagował boimy się, że skończy się to przyjazdem pogotowia i zabrania. go do szpitala.
Na dodatek pracownik allegro powiedział, żeby nie wystawiać aukcji na koncie taty, które założył jakiś czas wcześniej, bo i te pewnie zawiesza...
Ma to wymiar tzw błędnego koła, którego allegro nie ma zamiaru przeciąć., a jeszcze co raz bardziej komplikuje.Jakby przeanalizować to na logike to jedyna możliwość jaka się nasuwa ze jakiś pracownik Allegro się pośpieszył llub coś tym rodzaju i teraz za wszelka cene szukaja jak z tego wybrnąć.
Przepraszam, za tak obszerne wyjaśnienia, nie mogłam jednak o tym nie napisać, ale nie chce żeby ktoś w niewłaściwy sposób interpretował.nasza sytuację.
Justyna

 

Otrzymaliśmy kolejne wyjasnienia od dzialu udupiania klientów. Z nich to już kompletnie nic nie wynika zwłaszcza że są po części sprzeczne z tym co dostałam ja a mama. Rónie dobrze mogliby napisać że z powodu zagrożenia terrorystycznego i

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Jakie są statystyki na wszystkich waszych kontach? Jaka jest jakość sprzedaży? Jakie macie procenty?

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

W końcu Allegro przyznało sie do błędu błędu w bardzo połamany sposób tak żeby to nie wyglądało że to ja z mamą mamy rację. Po pierwsze stosowne wyjaśnienia zostały im wysłane zaraz tego samego dnia gdy zostały zawieszone konta. Teraz domagają sie jeszcze raz tych samych wyjaśnień, po prostu nikt nie raczył ich przeczytać. Po drugie tak jak pisałam nie ma żadnych zaległości w opłatach ale tez dopiero dzisiaj po tygodniu ktoś to sprawdził. Dalej skoro konta powiązane to dlaczego nikt nie zawiesił konta ojca. Dalej - w takich przypadkach tak jak powiedzieli inni pracownicy Allegro to sie blokuje mozliwość wystawiania a nie likwiduje wszystkie aukcje wraz z opisami. Ciekawa jestem czy przywrócą te opisy. Dla mnie i matki to miesiąc pracy i kolejne straty co najmniej 2-3 tysiące. Dlaczego kilka dni trzeba było czekac na wyjasnienie powodów chociaź nie adekwatnych co do sytuacji nie mówiąc już o tym ze zostały one załatwione w dniu zawieszenia. Żadnych innych powodów nie było czyli zadne syatystyki jakość sprzedazy procenty zwłaszcza ze większośc to Allegro lokalne. To co było na Allegro juz nie nadaje sie do wystawienia bo koszty będą większe od przychodu

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Aha o starannosci w pracy bezpieczniaków świadczy to ze napisali że na jednych z kont wycieli wszystkie aukcje kiedy były usunięte we własnym zakresie dwa tygodnie wcześniej i miało to duże znaczenie w wyjasnieniu sprawy.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Tu nie tylko o zaległe opłaty się rozchodzi ale o jakość sprzedaży 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tu na forum nie uzyskasz odpowiedzi, tylko z działem bezpieki. Wszelkie informacje muszą być na mailu.

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

To ja wiem ze tylko z działem bezpieki ale oni odpisuja tylko że podtrzymuja swoje zdanie i trzeba to rozwiązać na innych kontach a le co rozwiąząć i jak tego nie piszą

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

tearz nie piszą bo napisali jak nakładali blokadę

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

I obie macie maile w tej sprawie z powodami. Musicie poszukać 

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Mama jest nauczycielką i naprawde umie czytać ze zrozumieniem . Ja też nie mam problemów z językiem polskim. Nawet zakładajac ze coś jest w mailach z Allegro to chyba podstawowe zasady kultury wymagaja zeby powtórzyć czy wytłumaczyć o co chodzi. Nawet PayPal który jest uwazany za najgorsza pod względem traktowania firme, tak nie traktuje swoich klientów. Ojciec miał z nimi też taka sytuacje błędnego koła a jednak PayPal nie tylko przywrócił mu wszystkie funkcje konta to jeszcze w ramach przeprosin podwyższył mu limity i przyznał mu niewielka rekompensate finansową. Tu nawet jakby uznali że przekroczyli kompetencje to i tak na przeprosiny nie ma co liczyć. Jeszcze gorsze jest to że nie przywróca pozamykanych aukcji a nawet skasowali tam opisy zostawiaja  tylko tytuł. Zrobili to nawet w archiwum i historii Google. Jest to juz złośliwość która trudno sobie wyobrazić i nawet nie mam siły komentować

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Allegro wysyła wszytsko tylko raz

niczego nie powtórzą. szukajcie maili

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

Skoro uważa Pani że lepiej potrafi przeczytać i zrozumieć  co jest napisane,  od mojej matki która jest po dwóch fakultetach  pedagogiki i informatyce, ojcu który skończył biologie, filozofie i historie, pisał artykuły z zakresu kosmologii kwantowej i jest autorytetem w filatelistyce i numizmatyce to gratuluje pewności siebie. Ulubionym powiedzeniem mojego ojca jest wiem ze nic nie wiem pomimo tego że nazywają go chodzącą Wikipedią (już nie chodzącą bo przesiadł sie na wózek inwalidzki). Gratuluję pewności siebie.

Na dodatek nie potrafi Pani czytać ze zrozumieniem. Teraz to Allegro samo potwierdziło że to o co im chodzi dawno zostało załatwione przez matke . Owszem tego rodzice i nawet ja doczytalismy sie że w swoich mailach Allegro powołało sie na kilka artykułów regulaminu z których mogło wyniknąć kilkadziesiąt powodów zawieszenia kont. Widać nie jesteśmy wystarczajaco inteligentni żeby z tych kilkudzisięciu potencjalnych  powodów wybrać te o co im chodziło, zwłaszcza ze jak sie okazało były juz one rozwiązane wtedy przez matkę lub były bezprzedmiotowe.

oznacz moderatorów

malwa7788
#9 Pomysłodawca#

A z tym raz to też Pani nie ma racji bo jakoś pracownik Allegro wytłumaczył o co chodzi wiec albo dopiero teraz był ten pierwszy raz lub nia zastosował sie do Pani zasady

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

no to ja pozdrawiam serdecznie 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Monika__L  Nawet strach to wszystko czytać, bo może okazać się że źle przeczytane....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli powoli kończy się ten niemiły czas?

oznacz moderatorów