anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgodność z Polskim Prawem?

MAMY ROZWIĄZANIE!
MMOStock
#10 Popularyzator#

Witam, może ktoś z Państwa wie czy dozwolona jest poniżej opisana praktyka
Osoba A: Jest osobą sprzedającą na allegro jako prywany sprzedawca, oferuje konkretny przedmiot który jest objęty prowizją swerisu w wysokości 8%.

Osoba B: Jest osobą sprzedającą na allegro jako jednosobowa działaność gospodarcza oferuje dokładnie ten sam przedmiot, jednak ze względu iż zmienił konto ze zwykłego na firmowe jego prowizja wynosi 20%, pomimo że to ten sam przedmiot i ten sam serwis.

I tu moje pytanie, czy jest to zgodne z Polskim prawem?, ze pomimo iż dwie osoby sprzedają to samo, na tym samym portalu, jeden płaci 8% a drugi 20% prowizji, proszę o odpowiedź osoby które mają jakieś pojęcia na ten temat z góry dziękuję 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
kostas11
#21 Demiurg#

@MMOStock I tu moje pytanie, czy jest to zgodne z Polskim prawem?

TAK, obowiązuje regulamin serwisu a on stanowi tak a nie inaczej który akceptujesz, mi też to nie pasi ale z tego kojarzę maja podnieść a zawsze jak nie pasują warunki można zmienić portal 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@kostas11 nie wiem czy to jest zgodne z prawem czy nie, ale z twojego wpisu wynika, że regulamin Allegro stanowi prawo. I tu moje pytanie, czy regulamin Allegro jest zgodny z prawem Polskim 🤔😁

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Agent051 w 99.9 % zapewne jest zgodny z prawem, regulamin allegro nie stanowi prawa ale logując się na portal ten czy inny zgadzasz się na warunki jakie tu panują, polskie prawo wymaga przygotowania regulaminu co byś wiedział że będą takie a nie inne prowizje 😞

Tak samo można się przyczepić czemu jedne kategorie mają opłatę za wystawienie a inne nie ? tak samo można się przyczepić że firma misi mieć kuriera w smarcie a osoba prywatna może mieć tylko paczkomat ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@kostas11  Tak to czytam i widzę  że wyznajecie wiarę w wyższość regulaminu Allegro nad polskim prawodawstwem.

Czy gdyby w regulaminie Allegro zapisano mozliwość kary śmierci za niezapłacenie prowizji to byłoby to niepodwazalne?

Oczywiście że kazdy podpisuje ten cyrograf o akceptowaniu  regulaminu, ale nie popadajmy w paranoję,  najważniejsze jest Prawo.  Tyle że  często jest trudno to wyegzekwować, ale to inna sprawa.

A jeśli chodzi o wysokość opłat, prowizji to jest swoboda gospodarcza,  "każdy orze jak może".

Nie ma przymusu korzystania  z Allegro.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@kostas11 już nic nie będę pisać, bo @br. ujął temat jak należy. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@MMOStock Tak zgodne z warunkami i regulaminem Allegro, prywatnego sprzedającego obowiązują inne prawa więc zapytaj czy mogą sprzedawać taki sam przedmiot,nowy czy używany?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@MMOStock a... z czego się urwałeś ,  czy może jesteś pierwiastkiem . Przedsiębiorca zawsze jest walony z grubej rury i z przodu i z tyłu  , natomiast jeśli początkujesz to powiem Ci ,że jeszcze wiele razy będziesz zaskakiwany .... niemile i nie tylko przez allegro .

oznacz moderatorów
entus88
#9 Pomysłodawca#

To tak jakbyś kupował w tym samym sklepie ten sam produkt prywatnie co ktoś na Fv na firmę i płacicie niby tyle samo, ale jednak on potem sobie odliczy podatek.

 

Albo jedziecie tym samym pociągiem w tę samą trasę ale Ty klasą drugą a on pierwszą więc ceny biletów różne.

 

Albo ktoś wejdzie do Zoo za połowę mniejsze pieniądze niż Ty tylko dlatego, że chodzi do szkoły i ma legitymację.

 

Albo.... i tak jeszcze można długo tylko po co?:)

oznacz moderatorów
MMOStock
#10 Popularyzator#

Chyba nie rozumiecie o co pytam ale ok, widzę że zadawanie prostych pytań tutaj nie ma sensu pozdrawaim 😉

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@MMOStock Pytasz czy to legalne, że Allegro ustala sobie różne warunki i stawki prowizji dla różnego rodzaju użytkowników (prywatnych/firmowych)?

oznacz moderatorów
MMOStock
#10 Popularyzator#

Tak, ale mam już odpowiedź od pracownika w mailu, iż stawki zostaną odpowiednio dostosowane, to że prowizje rosną i będa rosły to normalne, tylko ciekawa jest sytuacja iż przez kilka lat stawka w tej konkretnej kategorii wyniosiła 8% dla osób Pryawtnych jak i Firm ;), dopiero od roku stawka dla Firm zmieniła się nagle na 17% a 4 lipca wskoczy na 20%, jednak dla osób prywantych zostanie dalej zstanie 8%, a że nikt nie zmusza zamiany konta zwykłego na firmowe to sprawa już jest jasna i klarowna 😉

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@MMOStock to o co ta cała awantura , założ nowe konto jeśli nie masz drugiego oczywiście ZWYKŁE !!!  i ogień !!

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@MMOStock Allegro jest prokonsumenckie w każdym calu 🤣 Przedsiębiorcę trzeba łupić ile się.

oznacz moderatorów
MMOStock
#10 Popularyzator#

Oczywiście, ja tutaj nie neguję niczego prócz tego iż firmy są dym... bez mydła 😉 8 a 20% przy tym samym produkcie, 😄 ponad 2x więcej.

oznacz moderatorów
euphoria_art
#11 Animator#

Przy prowizji 20% kilku moich znajomych się wykruszy z allegro, jak tak dalej zaczną podnosić opłaty to zostaną na Allegro tylko kupujący na których też może zostać nałożona w przyszłości prowizja od kupna.

Ja sprzedaję na Allegro obrazy, wystawiam je bardziej dla reklamy,  po kilka sztuk co jakiś czas.  Jak bym wystawiał całość to co namaluje przez miesiąc, to do Allegro musiałbym bulić około 5 tysi prowizji, straszne zdzierstwo, ale nie ma co reklama jest tu najlepsza.

oznacz moderatorów