anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kolejna podwyżka - abonament w górę o 25% ?

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

Allegro, moje pytanie do Was jest takie: czym byłby dzień bez niemiłej niespodzianki z Waszej strony? Odpowiedź: byłby dniem straconym! Kolejna podwyżka - tym razem Allegro podwyższa abonament podstawowy z 39 do 49zł --> wzrost o ponad 25%. Allegro , inflacja to ponad 12% w skali roku, skąd u Was podwyżka o ponad 25% ? Bo można! Czy zachłanność przesłania Wam oczy? 25% 25% 25% 25% 25% 25% 25% 25% 25% 25% 25% 25%

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dopiero się rozkręcają i do końca roku nie jedną niespodziankę nam zafundują ,jak sami piszą "to wszystko dla naszego dobra" .

oznacz moderatorów

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

Hej, podrzucisz link do regulaminu/ wpisu który o tym mówi? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ podwyżka abonamentu o 10 zł w górę - to przy ponad 120 tys sprzedawców na platformie daje  ponad 1,2 mln zł brutto dodatkowego przychodu miesięcznie, 14,4 mln rocznie. Inflacja odbija się bezpośrednio na cenach produktów więc w wartości prowizji od sprzedaży jest już uwzględniona różnica cenowa rok do roku. Czym w takim razie podyktowany jest wzrost abonamentu o 25% - o 14,4 mln zł rocznie?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BrickWorkshop, jest to decyzja biznesowa. Możesz śledzić zakładkę Centrum Zniżek. Znajdziesz w niej promocje indywidualnie przypisane do konta. Po spełnieniu odpowiednich warunków można skorzystać z szeregu benefitów, bardzo często są to właśnie promocje Abonamentowe.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

@mr_omaw "centrum zniżek" nie widzę żadnej promocji która ma dotyczyć abonamentu podstawowego dla obecnych klientów. Widzę  promocję na 30 dni dla abonamentu eksperckiego i profesjonalnego. O jakich promocjach jest mowa? W zapowiedzi nowego regulaminu widzę podwyżkę abonamentu podstawowego o 25%, nie widzę żadnych upustów ani promocji dla firm korzystających z abonamentu podstawowego. Czy w nowych zapowiadanych zmianach będą jakieś pozytywne zmiany w opłatach dla Sprzedających?

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Trzeba będzie przenieść się z allegro do szarej strefy. Klienci jak dzwonią to mówią "widziałem u Pana w sklepie" wcale nie kojarzą że oglądali to na allegro więc rozpoznawalność marki jest raczej słaba. Bardziej poszukiwany jest produkt. I to będzie sie zmieniało bo klient pójdzie tam gdzie tańszy produkt. Jest ta paltforma co nie pobiera narazie prowizji, ruch tam o dziwo coraz większy a konkurencja mniejsza.

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

@mr_oma  To o jakich benefitach dla Sprzedawców mówimy???

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@BrickWorkshop darmowe promowanie na 10 dni 🙂  w kieszeni 19 zł a prowizja pobrana dwukrotnie, nie jeden się cieszy do czasu sprawdzenia rachunku 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BrickWorkshop, np. 1 czerwca obniżymy opłatę za wyróżnienie w dziale Kultura i rozrywka.

Obecnie nie ma zniżek na Abonament Podstawowy jednak tak, jak mówiłam, zachęcam Cię do śledzenia wspomnianej zakładki.
 
Choć zwiększona opłata to decyzja biznesowa, są to środki, które pozwalają budować nowoczesną platformę sprzedaży, z której korzystacie. Zależy nam, aby Allegro było nowoczesnym miejscem sprzedaży z licznymi ułatwieniami. Wprowadziliśmy m.in.:

  • narzędzie nadawcze Wysyłam z Allegro
  • panel Moja Sprzedaż
  • Twój Sklep (w abonamencie)
  • rezerwację środków w Allegro Finanse.

Zależy nam na rozwoju, nowoczesnym miejscu sprzedaży oraz najlepszym doświadczeniu zakupowym dla kupujących.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Nie drażnij lwa ;). Wprowadzić to wprowadziliście ale żeby dobrze i zgodnie z oczekiwaniami sprzedawców to nie. Nie wypada chwalić się byle czym i tym argumentować fakt podwyżek cen abonamentu. Nieładnie, tak zwyczajnie po biznesowemu. Można ale nie wypada. Tylko czy Wy to rozumiecie? Nie sądzę ;).

oznacz moderatorów

BrickWorkshop
#10 Popularyzator#

@mr_omaprzepraszam, ale żadna z wymienionych pozycji nie jest benefitem, ulgą, korzyścią, promocją. Wszystkie podane zmiany to po prostu zmiany może polepszające funkcjonalność strony, nie widzę tu żadnej promocji. A zwiększony abonament o 25% trudno rozsądnie wytłumaczyć, jest tylko zwykłym haraczem. A wymienione innowacje to normalna wasza praca, nie wymagająca podwyższenia tego abonamentu o takie procenty. Nie zapominajmy że wzrosły Wam obroty w czasie pandemii oraz ze wzrostów prowizji. I właśnie z takich działań robi się galopująca inflacja, ponieważ wiele firm po pandemii podnosi sobie ceny, nie wynikające z ich trudnej sytuacji po pandemii, tylko dlatego że można, bo inni też podnoszą więc i Wy podnieśliście. Pandemia nie dała się we znaki Allegro, przecież dla Was to był gorący okres, raj, kolosalny wzrost sprzedaży online. Nie musicie sobie niczego rekompensować, nie odnotowaliście żadnych spadków. Podwyższenie abonamentu to czysty haracz, wzrost abonamentu o 25% przy inflacji 12%.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

To jest "chore". Musiałbym zatrudnić dodatkową osobę, tylko i wyłącznie do obsługi Allegro. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

1,2 mln brutto dla Allegro to jest grosz, zerknij na wyniki finansowe tej spółki to zrozumiesz, że to kosmetyczna podwyżka

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Czy są tutaj firmy które nie korzystają z żadnego abonamentu na allegro? Czy abonament podstawowy ma na coś wpływ przy sprzedaży oprócz banerów, seri produktów...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Są ,ja osobiście nie korzystam z tych "dobrodziejstw " allegro .Wpływ na sprzedaż może i jest ale czy taka gra jest warta świeczki zależy produktów i punktu widzenia sprzedawcy. Wyróżnienia są jak wspomniał @kostas11 fajne do momentu przejrzenia rachunku a jest jeszcze gorzej jak klienci po zakupie tych wyróżnionych produktów rezygnują z ich opłacania .Koszty poniesione na wyróżnienie nie podlegają zwrotom.

oznacz moderatorów

Rolmetsc
#9 Pomysłodawca#

Ja nie korzystam, a sprzedaż mimo wszystko z roku na rok rośnie. Jedyne co ewentualnie mogłoby się przydać to allegro analytics. Wyróżnienia to zło 😉 i korzystam z nich w bardzo ograniczonym zakresie.

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

"Wyróżnienia to zło"

mylisz się albo masz słabe porównanie, wyróżnienie to podstawa aby zwiększyć sprzedaż towaru, nie ma wyróżnienie nie ma skali sprzedaży, proste.

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

ja na jednym koncie nie mam abonamentu podstawowego, jedyna istotna różnica jest taka, że nie masz w "Mój asortyment" zakładki "Etykiety", cała reszta funkcjonuje, oczywiście nie ma również sklepu Allegro.

oznacz moderatorów