anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgubiona przesyłka została odnaleziona, ale kupująca chce dokonać zwrotu, czy muszę go przyjąć?

sklepczerwonykot
#7 Wielbiciel#

Witam, proszę o pomoc. Klient zakupił towar 19 czerwca, 29 odstąpił od umowy i wysłał przesyłkę, którą Inpost zgubił. Dziś czyli 28 lipca otrzymałam od klientki informację, iż przesyłka została odnaleziona ( jeszcze nie wiem w jakim stanie) i że mam przyjąć zwrot. Czy muszę go przyjąć? Termin na zwrot towaru po odstąpieniu od umowy to 14 dni czyli upłynął 13 lipca. Czy mogę domagać się jakiegoś odszkodowania od Inpost za tak duże opóźnienie? Zwrot był w ramach SMART. Teraz ten towar jest już po sezonie i pewnie go nie sprzedam. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

sklepczerwonykot sprzedawca zobowiązany jest do zwrotu środków do 14 dni od ostąpienia od umowy przez klienta lub otrzymania informacji o nadaniu zwrotu , zależy co nastąpi wcześniej . 

Mocno się dziwię ,że jeszcze nie masz zablokowanego konta za brak zwrotu środków po odstąpieniu od umowy ,

Zgodnie z regulaminem Inpost czasu na zwrotkę nie deklaruje .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sklepczerwonykot Tak, musisz przyjąć zwrot. Liczy się data odstąpienia od umowy kupującego (14 dni od otrzymania towaru) i data jego odesłania, czyli najpóźniej 14 dni od daty odstąpienia od umowy. W tym przypadku terminy zostały zachowane. Nie ma znaczenia, kiedy sprzedawca otrzyma zwracany przedmiot.

Poza tym zgodnie z art. 32 Ustawy konsumenckiej masz obowiązek zwrócić wpłatę w czasie 14 dni od otrzymania rezygnacji kupującego, ale możesz się wstrzymać do czasu otrzymania zwracanego towaru lub do czasu otrzymania potwierdzenia jego odesłania, zależy co nastąpi wcześniej.  Kupujący ma potwierdzenie odesłania, wszelkie dane są widoczne w systemie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sklepczerwonykot Kupujący zrobił wszystko zgodnie z procedura, musisz przyjąć, pretensje do InPostu(niestety) i nie jesteś pierwszy i nie ostatni.😁

oznacz moderatorów