anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zjawiskowe posunięcie KE w sprawie VAT-u

goliatt
#9 Pomysłodawca#

Szykuje się ciekawa roszada w e-commerce ... ciekawe czy allegro nadal będzie twierdziło, że nie jest stroną w transakcji ... 😉

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/pl/IP_18_6732

"Od 2021 r. duże internetowe platformy handlowe będą musiały dopilnować, aby VAT był również pobierany w sytuacji, gdy firmy spoza UE sprzedają za ich pośrednictwem towary konsumentom w UE. W ogłoszonych dziś przepisach wyjaśniono, w jakich przypadkach uznaje się, że platformy ułatwiają taką sprzedaż między użytkownikami. Wyszczególniono, jakie dane muszą być przechowywane przez platformy handlowe przy sprzedaży przez ich interfejs. Internetowe platformy handlowe będą ponosić odpowiedzialność za nieuiszczenie VAT-u, organy podatkowe będą więc mogły domagać się zwrotu podatku, jeżeli sprzedawcy spoza UE nie dopełnią swoich obowiązków."

Żegnaj konkurencjo z rajów podatkowych 🙂

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

pinsplash
#21 Demiurg#

@goliattJeżeli to w takiej formie wejdzie, to allegro albo wytnie wszystkich sprzedających z poza UE albo każe pisać : lokalizacja produktu : Polska i nie będzie wnikac gdzie on na prawdę jest.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

goliatt
#9 Pomysłodawca#

Nie chodzi o lokalizację ale o to czy sprzedawca odprowadza VAT. A jak US wykryją taką bestcene 2 to allegro będzie płynęło na grubą kasę.

Może będzie tak, że zmienią przepisy i przy sprzedaży będziemy za moment dostawać tylko kwotę netto a allegro z nas będzie odprowadzał VAT i obracał dodatkowymi środkami. (taki joke)

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash  "spoza UE"!!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1mea culpa - tak to jest jak się ignoruje słownik 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplashNie wolno ignorować słownika 🙂 Trzym się Waść 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Wcale nie są oryginalni. Na e-Bay.om od dawna pobierają automatycznie VAT od kupujących z Australii, a od roku także z USA - jeśli kupują za granicą, np. w UE

oznacz moderatorów