anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana danych firmy z JDG na spółkę cywilną

WArrior221
#8 Zapaleniec#

Witam, mam jednoosobową działalność gospodarczą oraz jestem wspólnikiem spółki cywilnej 50/50. Dotychczas konto sprzedawało na danych JDG, jednak chciałbym zmienić dane firmowe na dane spółki cywilnej. W jaki sposób można to zrobić, ponieważ ostatnio zmieniły się zasady na allegro? Nie do końca rozumiem, ponieważ spółka nie podlega wpisowi do KRS a takowego wymagają. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@WArrior221 Cześć. 🙂 Ale czy w tym przypadku dojdzie do zbycia, czy przekształcenia spółki? Jeśli zmieniasz formę prawną spółki, to zgodnie z Kodeksem spółek handlowych, zmiany widoczne będą w rejestrze KRS.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

WArrior221
#8 Zapaleniec#

Ale ja nie chce nic zbywać ani zmieniać formy prawej. Po prostu zamiast sprzedawać jako JDG chce sprzedawać jako spółka cywilna. Nie rozumiem dlaczego nie mogę tego zrobić. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@WArrior221 Jeżeli masz JDG to zmiana danych na Spółkę będzie możliwa tylko w przypadku aportu JDG do spółki — wpis będzie wówczas w KRS JDG.

Jeżeli nie będzie żadnego aportu ani przekształcenia, tylko masz JDG i jednocześnie 50% udziałów w Spółce i chcesz zmienić dane na drugą firmę, to nie będzie możliwe

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MedStoreKRK
#3 Debiutant#

@ko_alka - JDG nie ma rejestracji w KRS. Jak zatem ma być to widoczne w KRS? 

Właściciel JDG będzie widniał jedynie jako wspólnik spółki cywilnej jedynie w CEIDG. 

Niezależnie od tego aportem z JDG do spółki cywilnej może zostać wniesiony np. stan magazynowy, ale ten wpis nie będzie widoczny nigdzie indziej niż w umowie spółki cywilnej. 

Dlaczego w tym przypadku nie umożliwiacie dostarczenia dokumentu umowy spółki jako wiążącego dokumentu do dokonania takiej zmiany?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@WArrior221 źle zadałeś pytanie, należy zapytać czy istnieje możliwość zbycia konta innemu podmiotowi. @ko_alka prosimy o odpowiedź na takie pytanie, bo to, że nie masz w ogóle pojęcia czym jest spółka cywilna - już wiemy. 

oznacz moderatorów

WArrior221
#8 Zapaleniec#

Proszę czytać ze zrozumieniem, odpowiedź już padła, nie można i koniec: "Jeżeli nie będzie żadnego aportu ani przekształcenia, tylko masz JDG i jednocześnie 50% udziałów w Spółce i chcesz zmienić dane na drugą firmę, to nie będzie możliwe." Z tego co wiem niedługo przed zadaniem pytania zmienił się regulamin allegro i wcześniej były inne możliwości. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@ko_alka "to zgodnie z Kodeksem spółek handlowych" proszę wskazać mnie w tym kodeksie handlowym przepisy dotyczące spółki cywilnej, bardzo chętnie dowiem się czegoś nowego. 

"zmiany widoczne będą w rejestrze KRS" 
A skąd spółka cywilna ma wziąć KRS? 

oznacz moderatorów