anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana danych na firmowym koncie

_Naturalis_
#7 Wielbiciel#

Witam Serdecznie,

Aktualnie posiadamy konta firmowe otwartę na firmę żony (JDG). W celu optymilizacji kosztów z racji, iż prowadzę już działalność gospodarczą i nie chce podwójnie płacić ZUS chciałbym zmienić dane firmowe konta allegro na siebie. Posiadamy wspólnotę majątkowa. Czy ma ktoś doświadczenie w takiej sytuacji? W jaki sposób dokonać takich zmian?

Jeden z doradców doradził mi, że najlepiej zamknąć działalność gospodarczą wykreślajcć firmę z CEIDG i wtedy będzie dało się zmienić dane konta firmowego na moją firmę (JDG)

Odbyłem drugą rozmowę z innym doradcą i powiedział mi , że zmiana jest możliwa jedynie z notarialnym przekazaniem konta (?) ale to przecież tylko w spółce zoo jest taka możliwość.

To jak to właściciwie jest? Mam wykreslić firmę żony we ceidg i zmieniać danę na koncie allegro? Co z kontem firma w przypadku wykreślenia firmy żony w CEIDG? Staje się kontem prywatnym i ponownie można zmienić je na konto firma?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@_Naturalis_, skonsultuję to i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@_Naturalis_, widzę, że otrzymałeś od nas odpowiedź mejlową w tej sprawie. 🙂

Konieczne będzie dołączenie notarialnie poświadczonej umowy potwierdzającej zbycie całości lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

W przypadku, gdy obie strony to jednoosobowe działalności gospodarcze, firma zbywana nie może widnieć w CEIDG jako aktywnie działająca.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów