anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana podstawy naliczania prowizji

konto zamknięte
Nie dotyczy

Przyłączam się do poprzedników krytykujących zmiany naliczania wliczające koszty przesyłki. Dodatkowo uważam, że zmiana jest niezgodna z zachowaniem równowagi konkurencji i dyskryminuje drobnych sprzedawców. Odpowiednie zapytanie jest już w UOKiK. Mimo to mam nadzieję, że Allegro szybciej zreflektuje się i rychło wycofa proponowane zmiany. Cyniczne stwierdzenie, swoisty oksymoron 

"Aby wpłynąć na obniżenie kosztów dostawy w serwisie, od 2 kwietnia 2020 roku prowizją od sprzedaży obejmiemy wartość całej transakcji - łącznie z kosztem dostawy opłaconym przez kupującego"

mnie po prostu rozbroiło...

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

dokładnie teraz jak ktoś sprzedaje coś za 1-2zł dołoży do interesu, żeby to się opłacało ceny będą musiały iść w górę .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Podniesienie ceny nie jest rozwiązaniem. Wyższa cena = WYŻSZA PROWIZJA ALLEGRO + WYŻSZY PODATEK DO US (ryczałtowiec nie wrzuci tego w koszty). Wyższa cena = klient odejdzie tam gdzie jest taniej, czyli made in CHINA.

ps. Pozdrawiam analityków Allegro!

oznacz moderatorów

TommyToys
#8 Zapaleniec#

80% produktów mam w kategorii z 12% prowizją.

Średnia wartość jednej transakcji to 17 zł. 

Czyli daleko do Smarta 

Co robić w takiej sytuacji?

Jakim cudem mam obniżyć koszty dostawy dla kupującego, gdy mam zapłacić prowizje 12% od produktu i 12% od dostawy?
Jak prowizja, którą zapłacę za dostawę, ma spowodować obniżenie kosztów dostawy dla kupującego? 🤔😕



Prowizje za produkt i wyróżnienie jeszcze mogę zrozumieć, ale czemu mam płacić prowizje od dostawy? Przecież nie zarabiam na tym a ponadto nie mogę podnieść ceny na przykład na paczkomat ( max. 8,99) 

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

zostaje tylko podniesienie ceny towaru u mnie jest to samo

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@TommyToys @konto zamknięte @-orbitkownia- Niestety nie rozumiecie mechanizmu All. Ja też uważam to posunięcie za @#$% ! ale All pewnie stwierdziło że SmartoSprzedawcy generują im więcej zysku i na nich chcą się skupić. Drobnica oraz niewymiarowcy ( czyli Ci wszyscy którzy nie łapią się na Smarta) muszą podnieść ceny wysyłek. To uderzy w nich oraz w Kupujących te rzeczy, ale widocznie jest to grupa na której All najmniej zależy. Smutna prawda ale prawda.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

pinsplash ja mam pół na pół , rzeczy od 5 do 50zł więc część wysyłek mam smartem, jednak kupujący ze smartem w moim przypadku (od 40zł) to około 30% , jak teraz mam ceny np po 36 czy 37zł od kwietnia będą po 40zł, a te po 5zł po 7zł, oczywiście ja zarobię teoretycznie tyle samo jednak podatek odprowadzę wyższy. Prowizja od kosztów wysyłki to kompletna porażka,  tym bardziej że jedni tej prowizji zapłacą 6% a inni 14 czy więcej, to okropnie niesprawiedliwe i nie wiem czy do końca takie zgodne z prawem

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

all ogólnie wszystkich ma w głębokim poważaniu - jednych mniej, jednych więcej.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Dokładnie. Jest to nierówne traktowanie klienta Allegro(sprzedającego) uzależnia prowizje od kwoty sprzedaży. Sprawa nadaje się do UOKiK i zachęcam wszystkich aby zawczasu zgłaszali sprawę. W  masie siła! 

Swoją drogą ciekawe dlaczego informacja wysyłana jest pod osłoną nocy w weeckend? Coś mi to przypomina... WSTYD !

 

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

Przecież to będzie skutkowało podwyższeniem cen wysyłki aby zrekompensować straty wynikłe z grabieży części kosztów wysyłki. Ktoś kto to ustalił musiał długo nad tym "myśleć".

oznacz moderatorów