anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zmiana statusu przesyłki

bestsunpro
#8 Zapaleniec#

Witam,

proszę o podpowiedz gdzie lezy problem. Wpisuję numer listu przewozowego , przesyłka jest wysłana, ale w historii - "drzewko" : w drodze, oczekuje na odbiór itd nie zmienia się status ani klient nie otrzymuje maili. ani klient nie widzi zmian ani ja. prośba o pomoc.dzięki

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bestsunpro Cześć. 🙂 Podaj mi proszę numer tego zamówienia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

bestsunpro
#8 Zapaleniec#

ef168aa0-e9bf-11ec-9fcf-7be1fcbeebe1

przykładowe

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bestsunpro Już wyjaśniam 🙂 Kurier GLS to przewoźnik zintegrowany z AllegroOd tych przewoźników automatycznie otrzymujemy numery i statusy przesyłek, więc nie musisz już ich uzupełniać. Wyświetlamy je Twoim klientom w zakładce Moje zakupy. Numer przesyłki wyświetlamy również Tobie w zakładce Zamówienia.

Polega to na tym, że na podstawie mejla, który przyporządkowywany jest kupującemu w każdej z transakcji w Allegro, przewoźnik automatycznie przekazuje nam numery przesyłek.

Wygląda na to, że niepoprawnie przekazujesz mejle. Przykładowy mail wygląda tak: ha6ch3bxoi+7sh3kzuw81@allegromail.pl. Uwaga: mejl musi być długi z plusikiem w środku i allegromail.pl na końcu.

Jeżeli podasz inny mejl albo za krótki adres, np. ha6ch3bxoi@allegromail.com  (bez plusika!) to wtedy statusy nie przyjdą. Sprawdź proszę na wydrukowanej etykiecie lub PDFie, czy wprowadzasz długi adres mejlowy z plusem. 

Adres mejlowy Allegro należy przekazywać w polu e-mail/Kontakt. Po stronie GLS pole e-mail jest łączone z polem kontakt na potrzeby prezentacji na etykiecie nadawczej. Częstym błędem jest podawanie mejla w polu “referencje”. Dodany w ten sposób email nie zostanie poprawnie rozpoznany. Spójrz proszę na przykłady poniżej. 

Poprawnie dodany adres mejlowy allegro:

ko_alka_0-1657024854681.png

Źle dodany adres mejlowy allegro:
 

ko_alka_1-1657024882996.png

Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić tę kwestię 🙂 W razie pytań koniecznie daj znać! 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

bestsunpro
#8 Zapaleniec#

dzieki za pomoc. sprawdze i wróce z tematem 🙂

oznacz moderatorów