anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana właściciela konta ze spółki cywilnej na jednoosobową działalność

hilary7
#1 Nowicjusz#

Zmiana właściciela konta

w maju 2021 zmarł wspólnik spółki cywilnej, spółka ma konto na Allegro od ponad 16 lat, od lipca 2021 chcę przekształcić konto na jednoosobową działalność pod moim nazwiskiem i zmiana NIP - bez rezultatu. Przesłane do Allegro dokumenty NIP, REGON, CEIDG, świadczące, że spółka nie istnieje i został powołany nowy podmiot UWAGA bez zmiany adresu, z tymi samymi nr telefonów, z tym samym nr rachunku bankowego, jako jednoosobowa działalność nie przynosi rezultatu. Allegro utrzymuje konto i wystawia faktury na spółkę zlikwidowaną z nieistniejącym nr NIP i jednocześnie nie uznaje nowego podmiotu. Co z tym można zrobić?

P.S. Wszystkie podmioty oprócz Allegro uznały i zaakceptowały zmiany właścicielskie firmy w tym dostawcy energii - TAURON, usług telefonii komórkowej i Internetu PLAY, telefonii stacjonarnej NETIA, dostawcy usług komunalnych (śmieci MPGK Katowice, woda, kanalizacja, czynsz za lokal UM Katowice), nie wspominam o moich kilkuset kontrahentach biznesowych w zakresie dostaw i zaopatrzenia oraz moich klientów - nie było z tym problemu. Jedynie Allegro nie uznaje stanu faktycznego ponawiam pytanie co z tym można zrobić? pozdrawiam [edycja]

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

RED
#21 Demiurg#

był tu już taki wątek

i zadam podobne pytanie jakie tam zadawałem jak przeniosłeś środki/towary pomiędzy firmami?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@hilary7 Otrzymałeś od nas odpowiedź w sprawie tej zmiany. Generalnie jeśli spółka nie istnieje, to poprosiliśmy Cię o przesłanie dokumentów świadczących o rozwiązaniu spółki i przejęciu jej majątku (towaru) przez żyjącego wspólnika. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów