anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana właściciela konta

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Witam, tak po krótce opisze sytuacje. Posiadam konto na allegro od 2009 roku prowadzę sprzedaż jak i robię zakupy z tego konta od 14 lat,  od 5 lat razem z narzeczoną korzystamy z mojego konta, dziś się okazało że dane mojego konta Imię nazwisko zostały zmienione na dane mojej narzeczonej pół roku temu. Mi niestety nic o tym nie wiadomo z tego co się dowiedziałem od narzeczonej to tylko zmieniała konto do wypłat środków na swoje.  Kontaktowałem się z allegro ale jak to z konsultantami allegro musiałem przebrnąć przez 10 żeby i tak nic się nie dowiedzieć dostałem tylko informacje, że jak chce konto na swoje dane to musze założyć nowe, zapytałem na jakiej podstawie zostały zmienione dane i kto to zrobił niestety tej informacji już nie uzyskałem pani napisała tylko że ona nie wie jaki to był konsultant i nie odpowiada za innych konsulatów robili w przeszłości.

 Moje pytanie jest następujące co mogę teraz zrobić czy kierować sprawę do prawnika czy jakieś inne kroki podjąć ?   Chce nakreślić ze konto było weryfikowane dowodem oraz kontami bankowymi oraz została podpisana zgoda o przetwarzanie moich danych a do konta dostępu nie mam i jak allegro mi napisało już nie będę miał chyba ze założę nowe konto. 

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Typek6661 Nie, na Twoim koncie nie doszło do włamania i złodziej nie dokonał na nim żadnych zmian, zakupów, czy nie złożył wniosku. To Ty udostępniłeś swoje konto nieuprawnionej osobie, co jeszcze raz zaznaczam jest niezgodne z regulaminem, więc my nie mieliśmy żadnych podstaw żeby np. ten wniosek do Allegro Pay chociażby anulować. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Ogólnie pytając, czy w takiej sytuacji, niezależnie od tego, czy chodzi o moje konto czy czyjeś inne, rozumiem poprawnie, że wasz system działa tak, iż osoba składająca wniosek allegro pay nie ważne w jaki sposób uzyska dostęp do konta jest automatycznie uznawana za właściciela konta?

Zastanawiam się, skąd Pani @_HolaOla_  czerpie przekonanie, że udostępniłem konto mojej narzeczonej do zakupów? Nie miałem pojęcia o złożeniu przez nią wniosku o zakup telefonu na raty za pośrednictwem Allegro Pay, ponieważ sama podjęła tę decyzję bez mojej wiedzy. Jak wcześniej wspomniałem, korzystaliśmy z konta wspólnie w taki sposób, że mieszkamy razem, i to ja dokonywałem zakupów za pośrednictwem mojego konta, zarówno dla siebie, jak i dla mojej narzeczonej. Jednak nigdy nie udostępniałem jej konta ani nie upoważniałem do dokonywania zakupów na moim koncie. Na jakiej podstawie Pani @_HolaOla_  twierdzi, że sytuacja wygląda inaczej?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Typek6661 rozumiem, że tymi domysłami starasz się wyciągnąć ode mnie więcej informacji, ale naprawdę nie ma tutaj żadnego spisku i otrzymałeś już kilku krotnie wyjaśnienia tej sprawy od naszego zespołu. Sam w drugim zdaniu swojej wypowiedzi napisałeś: "od 5 lat razem z narzeczoną korzystamy z mojego konta", więc naprawdę najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu rozmowa z narzeczoną lub założenie nowego konta (którego nie będziesz jej udostępniał). 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zgadza się ale nie może być tak że ktoś skalda wniosek, (nawet jak kupuje z konta narzeczonego) do Allegro Pay z innymi danymi niż właściciel konta i dostaje zgodę na limit i zostaje właścicielem nie swojego konta.

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Jak widać wystarczy zdobyć do kogokolwiek konta na allegro złożyć dane na inna osobę na wniosek alelgro pay i tak o to mamy zmianę danych na koncie bez zgody i wiedzy właściciela 

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Aktualnie to nie potraficie jednoczenie określić jak działa wasz system czy regulaminy. Ja Narzeczonej nie udostępniłem konta do kupowania czy zakładania allegro pay  wiec dla mnie jest to kradzież konta i tak proszę to odbierać. To pani @_HolaOla_  twierdzi ze było inaczej to proszę podeprzeć to dowodami a nie spekulacjami i pani przemyśleniami. Trwa to tyle wyłącznie dlatego, że każdy konsultant podaje sprzeczne informacje.

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Nie jesteście w stanie jednoznacznie określić, jak działa wasz system czy regulaminy. Ja, Narzeczonej, nie udostępniłem konta do kupowania czy zakładania Allegro Pay. Jest to kradzież konta, proszę to tak uznać. Wyżej w odpowiedzi dokładnie wyjaśniłem, co miałem na myśli podczas wspomnienia o "wspólnym korzystaniu z konta". Wiem, że czytanie ze zrozumieniem u was jest trudne, podobnie jak udzielanie odpowiedzi na konkretne pytania. Dlatego, na pytanie o to, co się dzieje z danymi poprzedniego właściciela po zmianie, pani @_HolaOla_  woli nie udzielać informacji. Może mi pani chociaż wskazać, gdzie takie informacje mogę uzyskać? Chcę jedynie uzyskać informacje, ponieważ naruszacie prywatność i dane innej osoby, a uzyskanie konkretnej, jasnej odpowiedzi graniczy z cudem.

Jeżeli pani @_HolaOla_  twierdzi, że było inaczej, to proszę poprzeć to dowodami, a nie spekulacjami i przemyśleniami. Sprawa trwa tak długo wyłącznie dlatego, że każdy konsultant podaje sprzeczne informacje. Na kolejne pytania, także pani nie odpowiada: czy jeżeli moje lub innej osoby konto zostanie przez kogoś skradzione i złodziej złoży wniosek Allegro Pay, to złodziej automatycznie staje się jego właścicielem? Oczywiście, że próbuję zdobyć jak najwięcej informacji, zbieram je i przekazuję prawnikowi. Pani pracą jest udzielanie tych informacji, tak samo jak innym konsultantom.  i jeszcze jedno pytanie bo ciekawi mnie jak to wyjaśnicie dlaczego jeżeli już zmieniliście dane na moim koncie an narzeczoną to konto do wypłat środków z allegro było dalej moje i mogliśmy bez problemu wypłacać jak dane konta były inne i dane do wypłaty inne ?  powiem tak taki burdel macie tam że to jest tragedia bawicie się ludźmi danymi jak chcecie i robicie z nim i co chcecie 

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Cytując pani @_HolaOla_  wypowiedz

"To Ty udostępniłeś swoje konto nieuprawnionej osobie, co jeszcze raz zaznaczam jest niezgodne z regulaminem, więc my nie mieliśmy żadnych podstaw żeby np. ten wniosek do Allegro Pay chociażby anulować."

Na jakiej podstawie pani to stwierdziła że poł roku temu to moja narzeczona wnioskowała o allegro pay ? Jak zmiany dokonaliście pół roku temu na koncie. A Informacje, że jest to moja narzeczona dostali państwo dopiero teraz. Bo rozumie pani jak to abstrakcyjne brzmi ? przecież państwo nawet nie wiedzieli czy ja mam narzeczoną dopóki państwu sam tego tu nie napisałem tu. a zamiany wprowadziliście pół rok temu bez żadnych informacji tylko na wniosek allegro pay na kogoś kto założył na moim koncie wniosek o allegro pay nie mieliście pojęcie kto to. 

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

@LEW433 Ciekawe czy dostaniemy jakaś odpowiedz bo ja od 2 tygodni staram się cos dowiedzieć telefonicznie czy mailowo i jest tragedia.  Na tą chwile znam datę zmiany konta (bo nawet nie zostałem poinformowany o zmianie moja narzeczona tak samo nie została poinformowana) przyczynę zmiany, że z powodu złożonego wniosku na allegro pay,  narzeczonej dane zostały zmienione ( tylko nie przez nas)  a tu cytat z odp od allegro "Zmiana na koncie powstała przez niedopatrzenie podczas składania wniosku, nie jest to błąd nasz systemowy. "

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Pytanko czy ktoś ma polecić prawnika do którego mogę się udać z tą sprawą ? 

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

@Typek6661  czy ty na serio chcesz to zgłosić do prawnika, czy tak sobie piszesz że to zgłosisz żeby tylko allegro zastraszyć i wyciągnąć jak najwięcej dowodów że doszło do złamania reguraminu. Już otrzymałeś od doradców i moderacji wiadomości. 

Czego od nich oczekujesz więcej, nowych informacji nie itrzymasz

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

@Madex0 Właśnie nie dostałem odpowiedzi na moje pytania które zadałem, ta rozmowa tu to tylko zalążek tego co wyprawia się w korespondencji email czy na chat. Każdy konsultant zaprzecza poprzedniemu ciągle dostaje sprzeczne informacje do tego momentu nie dostałem żadnego pokrycia w regulaminie czy konkretnej odpowiedzi, wystarczyło podać pkt regulaminu i mnie tam odesłać i koniec sprawy. Pracą konsultantów i moderatorów jest pomoc i udzielanie informacji na jakiej podstawie twierdzisz, że nie otrzymam już informacji ? Jeżeli allegro nic nie ma do ukrycia i nie złamali regulaminu to sprawa powinna zostać załatwiona w 1 dzień a niestety tak nie jest. 

oznacz moderatorów