anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana właściciela konta

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Witam, tak po krótce opisze sytuacje. Posiadam konto na allegro od 2009 roku prowadzę sprzedaż jak i robię zakupy z tego konta od 14 lat,  od 5 lat razem z narzeczoną korzystamy z mojego konta, dziś się okazało że dane mojego konta Imię nazwisko zostały zmienione na dane mojej narzeczonej pół roku temu. Mi niestety nic o tym nie wiadomo z tego co się dowiedziałem od narzeczonej to tylko zmieniała konto do wypłat środków na swoje.  Kontaktowałem się z allegro ale jak to z konsultantami allegro musiałem przebrnąć przez 10 żeby i tak nic się nie dowiedzieć dostałem tylko informacje, że jak chce konto na swoje dane to musze założyć nowe, zapytałem na jakiej podstawie zostały zmienione dane i kto to zrobił niestety tej informacji już nie uzyskałem pani napisała tylko że ona nie wie jaki to był konsultant i nie odpowiada za innych konsulatów robili w przeszłości.

 Moje pytanie jest następujące co mogę teraz zrobić czy kierować sprawę do prawnika czy jakieś inne kroki podjąć ?   Chce nakreślić ze konto było weryfikowane dowodem oraz kontami bankowymi oraz została podpisana zgoda o przetwarzanie moich danych a do konta dostępu nie mam i jak allegro mi napisało już nie będę miał chyba ze założę nowe konto. 

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

Halfrunt
#18 Luminarz#

To dziwne że zmienili właściciela konta. 

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  & @LEW433 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Miała dostęp to Cię "wy....a"💌

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Typek6661 "tego co się dowiedziałem od narzeczonej to tylko zmieniała konto do wypłat środków na swoje. " - i myśle że to jest rozwiązanie Twojego problemu

Dane konta do wypłat oraz konta allegro muszą być identyczne. Jeśli Twoja narzeczona podawała swoje konto do wypłat to MUSIAŁA także zmienić dane na koncie allegro na swoje. Choć z tego co wiem nie powinno to być możliwe Prawdopodobnie jednak przy pomocy konsultanta udało sie to zrobić  Inaczej nie przeszlibyście weryfikacji konta bankowego

W tym momencie to już nie jest Twoje konto lecz konto twojej narzeczonej. Sugeruje po prostu założyć drugie konto na allegro na siebie . Aha no i jeżeli sprzedajecie to cała sprzedaż i rozliczenie z US idą na jej rachunek. MOże to być istotne jeśłi sprzedaje na kilku portalach.

To moje domysły ale myśle że powinieneś to sprawdzić bo to rzeczywiście dziwna sprawa generalnie konta allegro ( poza firmowymi) są niezbywalne , no ale może kiedyś byly inne zasady

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Ja to bym proponowała poważną rozmowę z narzeczoną :)))

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

UWAGA CIEKAWA INFORAMCJA MOŻNA ZMIENIC PRYWATNE KONTO AN KOGO CHCECIE WYSTARCZY ZAŁOŻYC WNIOSEK O ALLEGROPAY I ALLEGRO AUTOMATYCZNIE ZMIENIA DANE NA KONCIE NA DANE OSOBY WNIOSKUJĄCEJ O ALLEGROPAY 😉 TAKA ODPOWIEDZ DOSTALEM OD ALLEGRO 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To żart! 😡

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Ktoś ma dostęp i składa wniosek do Allegro Pay nie na swoim koncie, Allegro zmienia właściciela konta? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Taka odpowiedz dostałem od Emilia Terczyńska
Zespół Allegro   Mogę wstawić jak ktoś nie wierzy 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Prosimy moderację o wypowiedzenie się, przecież to "kradzież" konta i nigdy nie powinno dojść do takiej sytuacji, powinno zostać zablokowane  do wyjaśnienia:  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Co najlepsze jeżeli zakończę usługę allegro pay to mogę zmienić z powrotem na moje dane konto, taka informacje dostałem  od allegro. Chociaż nic się nie zmieniło i dalej małżeństwem nie jesteśmy.  

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Typek6661 Że to jest dziwne to mało powiedziane - wielokrotnie widziałem tu na forum, że trzeba się namęczyć żeby chociażby zmienić nazwisko przypisane do konta a co dopiero wszystkie dane konta na zupełnie inną osobę.

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

@komis-bell  Dla mnie jest też to bardzo dziwne nie dostaliśmy żadnej informacji o zmienie danych, z tego co patrzyłem an emial to były emial na moje dane i nagle z dnia na dzień przychodzą na moja narzeczona ale żadnego wniosku o zmianę nie składaliśmy , tym bardziej ze teraz oferują mi żebym zamknął allegro pay i zmienią dane znowu na moje.  Umywają ręce że to nie ich błąd tylko nasza wina bo wniosek złożyliśmy, ale na jakiej podstawie ten wniosek kredytowy przeszedł jak dane konta moje a dane kredytobiorcy inne to juz nie chce wyjaśnić. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Typek6661 Tak, Allegro Pay umożliwia opcję automatycznej zmiany danych na koncie klienta, który we wniosku Allegro Pay posłużył się danymi innymi niż te na koncie Allegro. Oznacza to, że jeżeli dane z wniosku Allegro Pay zostały potwierdzone przez bazę PESEL wówczas zostaną one wprowadzone na koncie Allegro. 

Wtedy klient musi zatwierdzić taką zmianę na etapie wnioskowania o Allegro Pay. Jeśli jej nie zatwierdzi — dane na koncie pozostają bez zmian, a Allegro Pay nie zostaje aktywowane.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

@ko_alka  Czy poprawnie rozumiem, że każda osoba, która uzyska dostęp do konta - niezależnie od tego, czy ktoś udostępni mu dane czy też konto zostanie skradzione - po złożeniu wniosku o Allegro Pay staje się właścicielem tego konta? Ponieważ ja nie zatwierdziłem żadnej zgody na zmianę danych. Czekam na Państwa potwierdzenie lub wyjaśnienie tej kwestii. Dziękujęallegro foto 3.jpg

allegro foto 1.jpg

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Dlaczego blokujecie zdjęcia z dowodami co piszą wasi konsultanci ? i jest to sprzeczne z tym co wy piszecie tu ? @ko_alka  zobaczcie zanim znowu zablokują bo to jakiś żart  @komis-bell @LEW433  @milka1234567890 allegro foto 2.jpg

allegro foto 1.jpg

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Typek6661 zdjęcia które zamieszczasz nie są widocznie dla innych użytkowników, widzisz je tylko Ty, ze względu że masz za niską rangę w Allegro gadane, by widzieli je od razu wszyscy, będą widocznie jeśli zatwierdza je moderatorzy. 

Najlepiej skopiuj wiadomości jako tekst.

oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Już powinno widać, niestety nie można podać nazwisk niekompetentnych osób pracujących w allegro które wprowadzają klientów w błąd. Na chat to potrafią nawet zamknąć i uciec z czatu bez żadnej informacji jak nie potrafią odpowiedzieć na pytanie 😂 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Typek6661 musiałam zablokować obrazki, które tutaj przesłałeś, ponieważ zawierają dane naszych pracowników, ale co do meritum Twojej sprawy to zarówno nasz pracownik w korespondencji jak i Ola przedstawili nasze wyjaśnienia. Zgodnie z regulaminem nie powinieneś udostępniać swojego konta do użytku przez inne osoby postronne, więc zaznaczenie zgody w trakcie weryfikacji wniosku do Allegro Pay jest traktowane jako zgoda właściciela (czyli Twoja, a nie Twojej narzeczonej). 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Typek6661
#8 Zapaleniec#

Wcześniej pani @ko_alka  wspomniała, że zmiana wymaga zatwierdzenia przez właściciela. Ja jednak nie zatwierdziłem żadnej zmiany i nie otrzymałem informacji o zmianie danych na koncie, kiedy Narzeczona złożyła wniosek. Odpowiedź od konsultanta sugeruje, że wystarczy, aby ktoś wszedł na konto i złożył wniosek, aby automatycznie zostać uznawanym za właściciela. Pani @_HolaOla_  potwierdziła tę informację.

Czyli, co do meritum waszych wypowiedzi, jeżeli konto zostanie skradzione, a złodziej złoży wniosek w Allegro Pay, to automatycznie staje się właścicielem konta? Czy tak mam to zrozumieć? Bo szczerze mówiąc, łatwo się pogubić w tych wypowiedziach. Co dzieje się dalej w takiej sytuacji z wszystkimi udzielonymi wcześniej zgodami na przetwarzanie danych, które zostały zaakceptowane przez poprzedniego właściciela?

oznacz moderatorów