anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zniszczone opakowanie ze zwrotu

LittleOH_sklep
#7 Wielbiciel#

Witam, proszę o podpowiedź. Otrzymałam dziś zwrot zgłoszony i odesłany w terminie. Niestety opakowanie zniszczone pocięte nozyczkami, przedmiot zabrudzony, oblepiony paprochami. Nie ma szns na ponowną sprzedaż. Jest to miseczka silikonowa dla dziecka. Powinno być sterylnie, czysto. W głowie mi się nie mieści jak można w taki sposob zwracać zakupione przedmioty wiedząc,że to dla małego dziecka. Mogę nie zwracać środków za ten zwrot?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Musisz zwrócić za przedmiot + koszt wysyłki do kupującego. Zgodnie z prawem możesz tylko odpowiednio zmniejszyć kwotę zwrotu, o ile faktycznie doszło do zmniejszenia wartości rzeczy. Zmniejszenie kwoty zwrotu powinno być poparte odpowiednim wyliczeniem. Pamiętaj też o tym, że zgodnie z prawem kupujący nie ma obowiązku zwracać towaru w oryginalnym opakowaniu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LittleOH_sklep musisz oddać ale pomniejszone ( koszt za jaki jesteś w stanie sprzedać to jako używane )

Art. 34.
4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące
wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia
charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował
konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt
9.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@LittleOH_sklep Pomniejsz wartość. Najprościej wystaw na Alelgro od 1PLN i zobacz za ile się sprzeda. Nie czyść pokaż zdjęcie pudełka itp. Ew podeprzyj się cenami uzywanych miseczek z Oxx lub Allegro i tyle odejmij. Gorzej że to może być w ogóle niesprzedawalne czego ustawodawca nie przewidział ( przepisy konsumenckie nie nadążają za życiem i niewiele mają wspólnego z rzeczywistością).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@LittleOH_sklep Możesz pomniejszyć o pomniejszenie wartości, może to być nawet do 99% ale zwrócić musisz. Pamiętaj także że kupujący może się odwołać i to że ALL z reguły staje po stronie kupującego. Sam musisz podjąć decyzję.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 99% super porada 😄

A potem Dyskusja i POK.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 nie wiem o ile spadła wartość w tym wypadku, ale czasem jest tak że rzecz jest w praktyce niesprzedawalna. Pamiętasz ten watek o zwróconych używanych przez dwa tygodnie roboczych butach? Teoretycznie jakąś wartość mają. Praktycznie - nikt nie kupi rozwalonych śmierdzących butów...czyli ZERO.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rzeczoznawca wyceniła, super porada.😁

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@LittleOH_sklep A co to dokładnie takiego, że nie ma szans na ponowną sprzedaż?

Warunkiem zwrotu musi być możliwość ponownej sprzedaży. Towar może po zwrocie ulec obniżeniu wartości i masz prawo potrącić tę wartość od kwoty zwrotu. Jednak nie możesz tego zrobić i wyliczyć na "wydaje mi się" Jeśli obecnie ten towar możesz sprzedać jako używany w stanie idealnym to i taką cenę rynkową powinieneś wyliczyć na podstawie ofert w internecie, odjąć od ceny nowego i uzyskasz mniej więcej różnicę ceny.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów