anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomiar paczki w DPD

mikeza
#20 Guru#

Pakujesz paczki w strecz - uważaj na pomiar w DP

właśnie się dowiedziałem, że certyfikowana waga w DPD mierzy paczki tak dokładnie, że jak folia strecz gdzieś się zawinie albo delikatnie odejdzie to taki będziecie mieli wymiar paczki. To już zakrawa na jakiś żart. Wyobraźmy sobie paczkę owiniętą folią, następnie magazynier odsunie ją z brzegu od przesyłki, tak, żeby odstawała np. 10-15cm, i Wasz wymiar jest o 15cm większy. Dopłacacie za gabaryt.

Wniosek - nie można wysyłać tego typu paczek, bo nigdy nie udowodnicie jaki był ich rzeczywisty wymiar. DPD wmówi Wam, że pomiar był z odstającą folią, która przecież mogał zostać oderwana w transporcie, albo u nich na magazynie. Zaczynam się zastanawiać, czy nie zrobić jakiegoś wątku na temat nagłupszych tłumaczeń dotyczących odrzucenia reklamacji w firmach kurierskich.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

pinsplash
#21 Demiurg#

@mikeza delikatnie mówiąc to : !@#$$.

Ja pamietam kiedyś kurier dostarczył paczkę na zły adres zamiast do mnie. Była to budowa. Na złożoną reklamację odpowiedzieli że przesyłka została doręczona do niejakiego : "Ochrona Budowy" i że mam z w/w Ochroną Budowy negocjować zwrot paczki 🤣😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza Nie do końca rozumiem Twój przypadek, albo go niedokładnie opisałeś. Z tego co pamiętam i było w regulaminach DPD, to mogą naliczyć dodatkowy koszt za niestandardowy kształt paczki poza wymiarem i to by mi się zgadało z tym co opisujesz. Dokładnie to taka, która nie ma równych boków i coś z nich odstaje przykładowo. Jak byś coś znacznie mniejszego położył na kartonowym pudełku (kwadrat, prostokąt) i owinął całość streczem. Tak to mogli zaklasyfikować. Ja niemal zawsze robiłem zdjęcia wysyłanych paczek. Kilka razy się przydały te zdjęcia 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ZibiK30  ależ mam zdjęcia i im oczywiście wysyłałem dołączając do reklamacji. Robiłem również pomiary. Zamówiłem 3 paczki od producenta z opakowaniami tekturowymi. Przesyłki były o wadze ok 18kg kazda, wymiar jak najbardziej standardowy o kształcie prostopadłościanu o wymiarach mniej więcej 62x56x43, czyli nie taka znowu duża. Pudelka były otaśmowane i zafoliowane streczem. Zaskoczyło mnie na specyfikacji, że każde z nich miało inną wagę gabarytową, jedno ok 20kg, drugie 25, a trzecie ponad 35kg. Chociaż każda paczka była taka sama (zawierała ten sam produkt, w takiej samej ilości) Dostałem również szczegółowe wymiary i one się różniły dla każdej z paczki. Ta o wadze 35,5kg miała każdy wymiar większy o ok 10cm od pozostałych. Oczywiście ta w wadze 35kg była policzona już esktra bo waga przekroczyła limit standardowej paczki. Na złożoną przeze mnie reklamację dostałem odpowiedź, że nie mieli zastrzeżeń do kształu i wagi rzeczywistej, a odstępstwo od pomiaru wynikało ponoć z tego, że folia się zadarła i ten wymiar w specyfikacji nie jest wymiarem paczki, ale wymiarem folii, która ponoć odstawała. W związku z tym paczka przekroczyła wagę gabarytową i dostałem dopłatę. Takie mam oficjalne stanowisko DPD, nie mam mowy o żadnych niestandardowych paczkach, a o pomiarze przesyłki łącznie z zadartą folią strecz. Oczywiśnie nie ma na to żadnych dowodów, jak odbierałem paczki były kompletne i nic tam nie było zadarte, ale oni twierdzą, że na magazynie folia była odwinięta.

Oczywiście reklamacja została odrzucona. Stwierdziłem, że czekam na osobistą wizytę kogoś z DPD w celu weryfikacji wagi i wymiarów, bo paczki nadal mam na magazynie. Tylko, że sprawa jest przegrana, więc pewno szkoda mojej fatygi i czasu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza Standardowa ich ściema, ja raz dostałem 2 różne odmowy uznania reklamacji do jednej sprawy co ich trochę pognębiło i udowodniło ich odmowę, że przyczyna jest brana z "sufitu" odwołaj się od tej odmowy. Argumenty są po Twojej stronie. Jeśli klient który odebrał "oskarżoną o roznegliżowanie się" paczkę, pomoże Ci potwierdzić Twoją wersje to bym się poważnie zastanawiał nad sądem. Każda firma musi kiedyś iść w końcu i przejść przeprawę aby się nie dać ciągle "kopać" większym i silniejszym 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ZibiK30 żeby było śmieszniej to ja je odebrałem osobiście, bo to było zlecenie odbioru od producenta na mój koszt i paczki szły do mnie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza Czyli nie miałeś zastrzeżeń przy odbiorze jeśli chodzi o stan paczki i nie reklamowałeś tej foli i za to Ci się dostało hehe.

Pamiętaj aby to teraz wykorzystać, gdyż masz podstawę. Wysyłający niech zawsze dobrze zrobi dokumentacje zdjęciową przesyłki a jeśli przyjdzie z naderwaną folią to od razu reklamuj i żądaj zwrotu kosztów na podstawie wcześniej Tobie ich naliczonych przy zerwanej folii. Dowód posiadasz, jako że takie uszkodzenie przesyłki skutkowało obciążeniem Cię kosztami 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ZibiK30 żeby ona chociaż była porwana, to jeszcze mógłbym zrozumieć, ale to w tłumaczeniu DPD wygladało mniej więcej tak, jakby ktoś zbyt słabo naciągnął strecza i w jednym miejscu folia się lekko uniosła, albo był to koniec tej folii i słabo się trzymał po prostu reszty opakowania.

Przecież te paczki jeżdziły na aucie u kuriera, ktoś je przesuwał i przenosił, kto wie, gdzie ta folia się podniosła. To jest jakieś kuriozum, tym bardziej, że to raptem kilka cm. A jakim cudem te wymiary w DPD są zawyżone z każdej strony (wysokość, szerokość i głębokość) Czy oni tam mierzą paczki w powietrzu, lewitujące ?? Ręce mi po prostu opadają, bo to trochę przypomina skecze z Cyrku Monty Pythona. Niedługo zaczną mierzyć paczkę z powietrzem wokół niej 🙂

Nie robiłbym problemu, ale ta paczka w wadze 35,5kg, wskoczyła jako nadgabaryt ze sporą dopłatą. Wystarczyło, że dorzucili po kilka cm na wymiarach i już zarobili ekstra.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza odwołaj się od tej reklamacji. Oni często "od czapy" w 1 zgłoszeniu podwajają powód na podstawie wstępnej oceny pracownika na magazynie. Jesteś w stanie udowodnić po liście przewozowym, zamówieniu, fakturze od producenta konkretnych części, które nie są w stanie chyba zmienić samoistnie swoich właściwości. Zapytaj ich gdzie te x kilo nadwagi.

Złóż reklamacje o brak kompletnej przesyłki. Zostało nadana przesyłka x razy 3, każda z nich posiadała wagę x. Specyfikacja zamawianego towaru producenta wskaże wagę danego towaru. Jeśli paczka ważyła 30 kg a oni Ci policzyli 35 kg, to niech Ci teraz zwrócą te 5 kg 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

z własnego doświadczenia wiem, że DPD i folia stretch nie idą w parze 🙂

Ja za folie miałem dopłate prawie zawsze ( niestandard ) wiec jej nie stosuje.

Podobno mają to w regulaminie, że za folie jest dopłata.

 

Co do wagi, wymiarów i kszałtu to DPD lubi sobie powymyslać by kasa sie zgadzała

pisz reklamacje na interwencja@dpd.com.pl 

 

 

oznacz moderatorów

ccwd
#7 Wielbiciel#

Najlepiej dodać DPD do czarnej listy.
Zamówiłem 2x kuriera (ja wysyłam) przez allegro i jutro będzie 3ci dzień jak paczki nie zostały odebrane. Pobrali pieniądze a z usługi się nie wywiązują

DPD - Czarna Lista!

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

widze, że tytuł został zmoderowany, bo wyrzucono dopisek "uważaj na pomiar DPD i kwestię dotyczące streczu". Czyżby allegro współpracoło z DPD w tym procederze ? Czy może ktoś od kuriera poskarżył się, że na forum jakiś ludek śmie negatywnie wypowiadać się o tej firmie ? Kolejny raz cenzura na AG ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ccwd Też możesz złożyć reklamacje. Nie wiem jaki powód, ze kurier nie odebrał przesyłki i czy się jakoś usprawiedliwiał. Jak już pisałem, kurierzy DPD to inne firmy mające umowę z DPD. Każda inna i inne podejście do obowiązków wykonywania pracy. Dzwoniłbym po prostu na infolinie, często sam telefon potrafi szybko rozwiązać sprawę. Oni zwykle też sprawdzają o co chodzi i co się dzieje bo to w ich interesie i muszą świecić oczami za niektóre jednostki. Poszukaj w necie wyroku sądu, gdzie ktoś zamówił taksówkę najtańszą bo kurier też się nie stawił a w sądzie firma potem przegrała i musieli zapłacić. Przepisy dopuszczają takie rzeczy. Tylko to musi być możliwy najtańsza zastępcza usługa za którą potem płacić ten co się z usługi nie wywiązał.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

kolejna faktura DPD i kolejne kwiatki. Przesyłki o wadze 300-400gram według nich ważą 5-6kg. to zaczyna być standard, chyba trzeba będzie pomyśleć o rozwiązaniu umowy, bo takie traktowanie starych klientów jest po prostu skandaliczne. Oczywiście na próby reklamacji dostaję wciskanie kitów o certyfikowanych wagach 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza Ja bym tak zrobił jak wcześniej pisaliśmy z tą reklamacją. W reklamacji opisz że ta brakująca gramatura którą wskazali w przesyłce a jej nie było to był np szafran, którego nie ma, ale masz dowód, ze jeszcze był, sam DPD na to wskazał. Tylko załatw tak aby mieć dowody wysłanej przesyłki w postaci jej właściwości i otrzymanej. Teraz im wylicz ile Ci są winni. Średnio kilo szafranu od 3000 do 14 000 tysięcy euro za kilo 😉 Jak wygrasz, to już nigdy w życiu Ci nie doliczą grama 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@ZibiK30 wracam z tematem. Oczywiście złożyłem reklamację, pierwsza, wiadomo została odrzucona. Odwołałem się od niej i dostałem również odpowiedź negatywną. Troszkę się wtedy zdenerwowałem i napisałem im taką lekką litanię w odpowiedzi na tą odrzuconą reklamację. Mianowicie, że nie widzę sensu w dalszej współpracy, że nie mają zaufania do starych klientów i czuję się oszukany, że w taki głupi sposób tracą renomę. Jako wisienka na torcie dodałem, że nagłośnię problem na forum allegro i będę odradzał współpracę z DPD. Potem o sprawie zapomniałem, ale minęło jakieś dwa tygodnie i dostaję maila, że jednak uznano moje roszczenia i od razu wystawiono korektę faktury.

Czyżby magia forum allegro 🙂

Jestem w szoku normalnie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mikeza Brawo! Też może AG jako aktywny użytkownik 🙂 Jednak lepiej gdyby ktoś tam się klepnął w pierś i stwierdził, ze jednak nie jest tak jak powinno być 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów