anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zuza.lt platforma kopiująca dane z Allegro

DeoKrakow
#9 Pomysłodawca#

Zauważyliśmy, że w wyszukiwarce google pojawiają się nasze produkty z Allegro na podejrzanej platformie [edycja]  Dosłownie cały sklep jest skopiowany wraz z opisami, opiniami, ilością sprzedanych produktów. Czy ktoś zauważył podobny problem? Niby jest to litewski marketplace, jednak nie odpowiadają na próby kontaktu. 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DeoKrakow Cześć. 🙂 Czy możesz podać przykład oferty znalezionej na wyżej wskazanej platformie i Twojej oferty na Allegro? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

DeoKrakow
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za wiadomość. Próbowaliśmy zwrócić uwagę na ten problem poprzez kontakt Pomoc Allegro, jednak problem nie wzbudził podejrzeń konsultantów.

Przykładowa oferta: https://allegro.pl/oferta/brykiet-wegla-drzewnego-grillowy-5-kg-nowosc-13896935262

Skopiowana: [edycja]

Problem dotyczy całej naszej oferty na Allegro

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@DeoKrakow Skonsultowałam temat i my niestety nie jesteśmy w stanie nic z tym technicznie zrobić, to nie jest nasza strona. Zalecamy jednak zgłoszenie tego na policję. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ko_alka jesteście w stanie wszystko z tym tematem zrobić

ale nie chcecie - czyli potwierdzacie legalność działania tego serwisu pasożytującego na danych gromadzonych przez allegro.

proste pytanie - w jakim miejscu regulaminu allegro@DeoKrakow 

wyraził zgodę na kopiowanie i umieszczanie jego ofert wprowadzonych na allegro

na w/w serwisie lub innych serwisach trzecich?

Wy odpowiadacie za prawa autorskie,  tworzenie fikcyjnych ofert z danych wprowadzanych przez użytkowników i użyte prawa autorskie oraz przekazane dane osobowe.

Jak napisał @drekenzes - jeżeli taki serwis pozwoli Rosji omijać nałożone sankcje,  to kto będzie za takie coś odpowiadał?

oznacz moderatorów

luckylion_sklep
#7 Wielbiciel#

również chciałabym zgłosić to nadużycie. Powiadomił mnie o tym jeden z producentów bielizny, od którego kupuję towar. Akurat producentowi się to nie podoba bo chce markę wprowadzić na litewski rynek zapewniając że nie ma tam zadnego dytrybutora a tymczasem produkty z mojego sklepu są skopiowane. Poniżej zdjęcia od potencjalnego dealera z Litwy, który odnalazł markę w swoim kraju.

Myślę, że na pewno można coś  z tym zrobić. 404717355_7425021270862198_3996446038311197635_n.jpg405060738_1068694167508206_4695619906851063921_n.jpg

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Kiedyś takie platformy robili Rosjanie, tłumaczyli na rosyjski i robili później zakupy. Jak się uzbierał samochód dostawczy/tir to wieźli sobie z Polski do Rosji i wysyłali na poczcie w Królewcu.

Ale zastanawiające było, że praktycznie im ta kopia działała w formie live bez zbytnich opóźnień.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

DeoKrakow
#9 Pomysłodawca#

No właśnie, tłumaczenie i zaciąganie nowych zdjęć czy jakichkolwiek zmian w ogłoszeniach jest live i to jest przerażające, że zaciągają całe dane z Allegro i mogą zrobić tak z każdym kontem

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Przeszkadza to komus ? U mnie we wrzesniu wpadło kilka zamówień wlasnie z litwy.

Ogólnie sie zdziwilem bo tak jak kiedys nie bylo dnia bez ukrainskiego zamówienia tak teraz jak krainiec kupi coś raz na tydzien to sukces 🙂

Teraz litwini 🙂 Może to zasluga tego portalu. Ja nie mam z tym problemu. 

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Client:80340374 problem z tym, jak oni pozyskują te dane z Allegro, że mają całą bazę i to praktycznie bez opóźnień...

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@drekenzes przupuszczam, że są też serwisy ktore mają nawet Twojego maila ( nie chodzi mi o szyfrowanego 😉 )

Sam dostaje wiadomosci na maila ktorego mam uzytego tylko do allegro. 

Zakladalem kiedys nawet temat bo troche sie przerazilem ( był to okres jakos zaraz po wycieku )

 

I z tego co pamietam to na szczescie moderatorka mnie uspokoila, że żadnego wycieku nie bylo 🙂

Osobiscie jak dla mnie takie platformy na plus, nie wnikam i nie widze problemu by uzyskiwaly dane bez opoznien

Oczywiscie nie znam sie i jesli czegos nie dostrzegam to prosze mnie oswiecic

oznacz moderatorów