anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot gier używanych

gryfing_pl
#9 Pomysłodawca#

Cześć, pytanie mam odnośnie zwrotu używanych gier. Sprzedaje kilka pudełek firmowym kontem allegro (więc, rozumiem ze sprzedaż jest uznawana jako od firmy). Jak to jest ze zwrotem takim rzeczy używanych? Czy mogę odmówić zwrotu, lub wyznaczyć  inny termin zwrotu niz 14 dni np. 2 dni?

Sprawa wygląda tak, że takie gry są juz przecież odpakowane, wiec kupujący może w nie zagrać lub zainstalować i bezkarnie zwrócić? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Chyba ci będzie łatwiej sprzedać na zwykłym koncie lub na bazarku pod chmurką tam mniejsza szansa że cię wykiwają.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@gryfing_pl Jeżeli treści cyfrowe są wysłane na nośniku materialnym, prawo do zwrotu nie przysługuje, jeżeli po dostarczeniu zapieczętowane opakowanie zostało otwarte. Musisz jednak informować o tym w aukcjach, bez tego kupujący może domagać się zwrotu wpłaty po odesłaniu.

Jeżeli gry nie mają zapieczętowanego opakowania, klient ma pełne prawo do zwrotu.

Wyjątki z prawa do odstąpienia;

9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

oznacz moderatorów

gryfing_pl
#9 Pomysłodawca#

Czyli w skrócie. Mogę komuś sprzedać grę używaną (rozfoliowaną) a  on może przez 14 dni w nią grac a potem zwrócić? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@gryfing_pl  generalnie tak

W sumie to nie wiem po co sprzedawać używane gry jeśli bardzo prawdopodobnym jest że ktoś kupi, skopiuje albo pogra przez miesiąc ( dwa tygodnie prawa zwrotu plus dwa tygodnie na odesłanie)  i odda.

Jak juz ktos napisal lepiej sprzedać na bazarku albo zrobić jakiemuś dzieciakowi prezent.

oznacz moderatorów