anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot konsumencki części zakupów a smart allegro ?

intexmarket_pl
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie do społeczności - Klient kupuje 2 takie same produkty po 25PLN , przekracza kwotę dla smart.

Wysyłka jest darmowa, po czym zwraca darmowym paczkomatem 1 produkt żądając zwrotu 25PLN.

Co teraz z wysyłką która w takim przypadku nie powinna być darmowa ?

Ma ktoś wiedzę czy można obciążyć klienta kosztem wysyłki 8.99PLN

pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ZibiK30
#18 Luminarz#

@intexmarket_pl Ja bym zwrot pomniejszył o koszty wysyłki smart, bo to była integralna część zakupu (cena zestawu który obejmuje promocję darmowej dostawy, czyli tak jak by kupował bez smarta. czyli zwraca towar i koszt smarta którego otrzymał za pakiet. 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@intexmarket_pl Nie można obciążyć. Klient nabył prawo do darmowej wysyłki Smart, a potem ma prawo do częściowego odstąpienia od umowy. Allegro nie ma nic przeciwko takim działaniom kupujących.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@xyz96 Masz racje bo usługę smart świadczy Allegro poprzez zakup przez klienta programu smart. Nie wiem czy sprzedawcy za to coś płacą jak to wygląda po ich stronie. Ale jeśli Allegro pozwala na takie działania to będzie ich coraz więcej. Sam bym kupił nie jedną rzecz gdyby smart działał poniżej tej minimalnej kwoty, ale nie mam jakoś serca to robienia takich przekrętów aby kupować więcej by się załapać na smarta a potem część zwracać hehe 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

intexmarket_pl
#7 Wielbiciel#

Więc Allegro płaci za wysyłkę w obie strony i to jest tylko i wyłącznie ich koszt ? Pokrywany ze smarta ?

pozdrawiam Mariusz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, tak działa Smart.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Od 4 stycznia sprzedający będzie płacił za paczki smart

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kupujący będzie płacił, bo przecież sprzedający podniesie cenę towaru 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@intexmarket_pl Opisywane były przypadki, że zostawiał towar za 2 zł i nadal podlega to pod Smart.

oznacz moderatorów