anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWROT KOSZTÓW PRZESYŁKI

Sklep_Afrodyta
#9 Pomysłodawca#

Witam,  czy klient, który zwraca towar otrzymuje również zwrot -koszt przesyłki? jeśli tak to czy można to zmienić i nie zwracać kosztów? bo rozumiem, że jest to mój koszt czyli jak zwraca to ja mam "w plecy"?

Jak to jest regulowane, jestem nowym sprzedającym i wolę zapytać.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pinsplash
#21 Demiurg#

@Sklep_Afrodyta 

1. Zwrot - jeżeli wysłane było Smartem - jest darmowe

2. Zwrot - czyli odstąpienie od umowy ( tylko sprzedaż przez firmę) - jest płatny przez Kupującego. Osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotów na podstawie odstąpienia od umowy.

3. Zwrot, a raczej Reklamacja ( często nieprawidłowo mylone) wtedy Kupujący odsyła na swój koszt, a Ty po rozpatrzeniu reklamacji zwracasz koszt ( pozytywne rozpatrzenie), lub nie zwracasz ( niepozytywne rozpatrzenie)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Tak oddajesz wszystko co wpłacił łącznie z wysyłką, na kliencie spoczywa koszt odesłania, nie możesz tego ominąć takie prawo 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

wasze-zabawki
#8 Zapaleniec#

A co w sytuacji gdy Klient nie odbierze przesyłki z paczkomatu, a na zapytanie dlaczego mówi że rezygnuje z zakupu. Czy jeśli nawet nie zobaczył zakupu też należy mu się zwrot za przesyłkę? To już naprawdę niesprawiedliwe - koszt towaru 4,5, przesyłka 8,99 .....

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

jeśli jesteś prywatnym to zwrotów nie przyjmujesz 🙂 a jeśli firmą to kupującego na CL.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wasze-zabawki W takim wypadku, jak oficjalnie odstąpi, zwracasz to co wpłacił minus koszt odesłania ( tyle ile skasuje cię przewoźnik za zwrot paczki ) bo to spoczywa na kupującym, nie musi odbierać, takie prawo  🙂

Ale pamiętaj że oddajesz koszt pierwszej wysyłki najtańszy jaki masz w ofercie dla danego przedmiotu

przykład:

Autko 100 zł kurier wybrany przez kupującego 18 zł nie odbiera paczki odstępuje od umowy a w ofercie miałaś paczkoamt za 9 zł oddajesz -  100 zł + 9 zł - koszt odesłania 😉

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów