anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWROT PIENIĘDZY ZA ZWROTY DOPIERO PO PODPISANIU KOREKTY

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Dzień dobry

Wiadomo że w polskim prawie w momencie dokonania przez kupującego zwrotu towaru jesteśmy zobligowani przez polskie prawo wystawienia korekty która powinna zostać przesłana przez kupującego podpisana na adres pocztowy firmy lub mailowy firmy w postaci załącznika lub we wiadomości prywatnej allegro i dopiero po tak otrzymanym dokumencie powinniśmy zgodnie z prawem zwracać pieniądze,

jednak allegro celem realizacji wyłącznie swoich interesów i złożeń biznesowych ubezwłasnowolniło sprzedającyh i dała kupującym absolutnie wszystkie narzędzia choćby w postaci wystawienia komentarza negatywnego nawet za to że możemy zarządać przed zwrotem środków podpisanego dokumentu który zgodnie z polskim prawem jest absolutnie podstawą.

Co w takim wypadku mamy zrobić w takiej sytuacji kiedy kupujący nie podpisze takiego dokumentu i wystawi nam komentarz negatywny jako ocenę transakcji gdzie jako sprzedający wkonuję jedynie obowiązki polskiego prawa? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ObiadyDomowe to już nieaktualne. Nowelizacja przepisów nastąpiła 1.01.2021 r. Nie musisz już mieć potwierdzonej korekty "in minus" starczy podpiąć pod nią potwierdzenie wysłania korekty lub też uzgodnienie z Kupującym zwrotu towaru, czy to w ramach odstąpienia, czy też reklamacji.

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/faktura/5290939,Zmiany-w-fakturach-korygujacych-w-ramach-pak...

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Nie musisz mieć podpisanych korekt:

 

"Od 2021 roku, przepisy dotyczące potwierdzenia korekty uległy zmianie. Obecnie do ujęcia faktury korygującej w ewidencjach wystarczające jest posiadanie dokumentacji z której wynika, że sprzedawca uzgodnił z nabywcą towaru lub usługobiorcą warunki obniżenia podstawy opodatkowania dla dostawy towarów lub świadczenia usług określone w fakturze korygującej oraz warunki te zostały spełnione, a faktura ta jest zgodna z posiadaną dokumentacją."

 

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-podpis-kontrahenta-na-fakturze-korygujacej

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

ok, rozumiem to dziękuję za informację 

oznacz moderatorów