anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przez Allegro finanse

pemarplast
#8 Zapaleniec#

Witam,

Czy zwracając wpłatę przez Allegro Finanse po odesłaniu towaru przez klienta, zwracana jest cała kwota łącznie z  kwotą za przesyłkę, która już nastąpiła? Czy jest możliwość zwrotu kwoty tylko za towar ?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

kostas11
#21 Demiurg#

Zwracasz całość łącznie z kosztami wysyłki, chyba że był smart to wyświetli się komunikat 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Nie no jak, wysłał paczkę, Klientowi się nie podobało to zwraca

Zwracasz tylko siano za towar który został wysłany/oddany, koszt transportu pokryłeś za paczkę i klient za to zapłacił tak więc te siano sobie zostawiasz, bo wykonałeś swoją usługę, to że ktoś zwraca to jego problem że stracił kilka złoty za paczkę, tak wybrał 

 

Jedynie oddajesz siano za koszt transportu kiedy nie nadałeś paczki, a Klient anulował zakup

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Adekpol nie wprowadzaj w błąd, zakup od firmy zwracasz wszystko z kosztami wysyłki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Adekpol  Przy Smarcie tak. Zwracasz tylko kwotę za towar. Przy normalnej wysyłce zwracasz wszystko co klient wpłacił. Łącznie z kosztem przesyłki.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pemarplast
#8 Zapaleniec#

Czy zatem można wybrać kwotę do zwrotu?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Bo takie jest prawo zwracasz wszystko co wpłacił z wysyłka, on odsyła na swój koszt 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pemarplast
#8 Zapaleniec#

Prawo mówi zwrocie kosztu towaru, a nie wykonanej usługi przez kuriera. Zwrot jest darmowy w przypadku Inpost Allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania twojego oświadczenia o odstąpieniu od umowy, zwrócić ci wszystkie dokonane przez ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy 🙂

Jeżeli zawarłeś umowę na odległość, możesz od niej odstąpić bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Wyjątkiem są następujące koszty:

  • dodatkowe koszty dostarczenia ci towaru, jeżeli wybrałeś sposób dostarczenia inny, niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę.
    Oznacza to, że jeżeli zamówiłeś dodatkowo płatną usługę szybkiego dostarczenia ci zamówionego towaru, w przypadku odstąpienia od umowy zostanie ci zwrócony koszt towaru oraz zwykłego, najtańszego sposobu dostarczenia. Na przykład nie zostanie ci zwrócona kwota dodatkowej płatności za wysłanie do ciebie paczki priorytetem;

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pemarplast Prosisz się o kłopoty! Jest ustawa konsumencka, która Ciebie jako przedsiębiorcę zobowiązuje do stosowania, bez dyskusji. Zapoznaj się z nią, bo nieznajomość nie zwalnia z odpowiedzialności.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20140000827/T/D20140827L.pdf

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Adekpol  System sam Ci ustawi kwotę do zwrotu, w zależności od dostawy jaką wybrał klient.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pemarplast
#8 Zapaleniec#

Dziękuję

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pemarplast  Proszę uprzejmie 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

koloroweNitki_pl
#9 Pomysłodawca#

ja nie mogłam wybrać kwoty wysyłki, cały czas wskakiwała cena jaką zapłacił kupujący a miałam prawo wprowadzić niższą wartość

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pemarplast W tym artykule masz podaną procedurę zwrotu wpłaty; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/jak-zwrocic-wplate-kupujacemu-xG71...

Wynika z niej, że sam określasz czy i ile zwracasz za wysyłkę.

oznacz moderatorów

koloroweNitki_pl
#9 Pomysłodawca#

No właśnie, jeśli klient wybrał droższy sposób dostawy i zwraca towar nie muszę oddawać mu kwoty jaką on wybrał tylko moją najniższą kwotę przesyłki, niestety poprzez formularz zwrotu allegro nie mam możliwości ustawienia niższej kwoty ponieważ po przeliczeniu i tak "wskakuje" kwota ta, którą on wpłacił. chyba że ja coś źle robię ? Ktoś pomoże?

oznacz moderatorów