Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
Wnioskuje o blokadę zwrotu w momencie kiedy paczka nie jest jeszcze wysłana.
Jest to bez sensu że przy możliwości "kupujący anulował" Klient może dokonać zwrotu przedmiotu który jeszcze nie został wysłany.
I oczywiście to że klient zrobił zwrot to są tajne dane nie ma czegoś takiego w MS trzeba wejsć dopiero do sekcji zwroty (oczywiście programiści nie mogą wszystkich danych umieścić w jednym miejscu bo sprzedający mieli by za łatwo)
I teraz mamy tak
Klient zapłacił, uzupełnił wszystkie dane
Zrobił zwrot bez podania przyczyny
My wysyłaliśmy towar, nasza wina że nie odświeżamy maila co minutę.
Serio tak trudno to dodać do ms albo chociaż do zakładki zamówienia?
Przerażająca jest ilość bubli jakie wprowadzacie.
Niedoskonałość systemu Allegro to jedno, prawo kupującego to drugie. Konsument może odstąpić od umowy jeszcze przed wysyłką, może to zrobić także mailem, a jeśli sprzedawca maila nie odczyta i wyśle towar, robi to na własne ryzyko i własny koszt.
Chodzi o to żeby robił to po przez Kupujący anulował a nie przez zwrot przedmiotów których jeszcze nie ma.
Po co mi numer zwrotu skoro jeszcze towaru nie wysłałem?
I nie na własny koszt tylko na koszt SMART allegro też na tym traci.
A Wystarczyłby komunikat "Nie możesz dokonać zwrotu przed wysyłka towaru. Jeśli chcesz zrezygnować z zakupów anuluj transakcję w zakładce kupione bla bla bla"
Po co dawać klientom 10 sposobów na rezygnacje z zamówień? Kiedy ten jeden też będzie skuteczny. A i tak sprawa rozchodzi się o ergonomię i wygodę pracy.
Załóżmy że mam 100 zamówień dziennie i mam za każdym razem co dzień przeszukiwać maile , przeszukiwać w kupionych słów anulował i oczywiście nie ma wyszukiwarki do tego odpowiadać na pytania w maks 4h. To się robi niedorzeczne .
podaj mi proszę podstawę prawną że liczy się data wysłania maila a nie data jego przeczytania
autorowi tego wątku to też sie przyda
Reguluje to art. 30. ustawy konsumenckiej – liczy się wysłanie oświadczenia, a nie czas, w którym sprzedawca się z oświadczeniem zapozna. Gdyby było inaczej, oświadczenia wysłane listem poleconym byłby nieskuteczne, gdyby sprzedawca odczytał je na przykład dopiero po miesiącu. Zgodnie ze stanowiskiem UOKiK, jeśli kupujący wyśle oświadczenie po wysłaniu towaru, jest zobowiązany pokryć koszt jego powrotu. Oznacza to, że jeśli wyśle oświadczenie przed wysyłką towaru, nie ponosi żadnych kosztów.
Punkt 14. https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/pytania-odpowiedzi/odstapienie-od-umowy-zawartej-na-odleglosc/
jakbyś ustawił "w realizacji" to by nie mógł anulować
dawal50 nie mógłby ale nadal mógłby zlecić zwrot przesyłki której jeszcze nie nadałem.
Ja nie zaznaczam w trakcie realizacji dopóki nie zacznę realizować więc spokojnie mógłby to zrobić przez anulowanie ale i tak nigdzie nie ma takiej informacji to po prostu utrudnianie sprzedaży .
A miałeś przypisane monety do aukcji,bo są tacy którzy kupują, kasują monety i robią zwrot nawet od razu zanim towar wyślesz a monety im zostają
Pomijając fakt że przy wystawieniu już listu przewozowego np. Inpost, trzeba zwrócić się o oddanie wpłaty za wysyłkę
Jest tylko jedno wyjście , zanim podejmiesz przesyłkę do realizacji zmień status na ,,w realizacji lub wyslane ,, Kupującemy wówczas znika przycisk ,, anuluj , no i skrzynak email musi być nin stop kontolowana .
mdrogeria mi nie chodzi o to że klient anulował, on dokonał zwrotu, wygenerował etykiete zwrotną z numerem zwrotu, do produktu którego jeszcze nie wysłałem. To powinno być zablokowane co najmniej do momentu kiedy zmienię status na wysłane.