anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru a paragon.

cottonmania_eu
#2 Obserwator#

Witam.

Od niedawna sprzedaje przez allegro i zdarzyło mi się że klient zgłosił zwrot towaru.

Towar został wysłany ale bez paragonu .

W aukcji mam wpisane że zwrot pieniędzy tylko po przesłaniu towaru wraz z paragonem.

Co mam robić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Twoje wymagania odnośnie paragonu są niezgodne z prawem. Paragon nie jest wymagany.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

paragon nie jest wymagany ale dowód zakupu tak

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Jak wyżej - zapis tego typu, to proszenie się o kłopoty. Zerknij tutaj - masz rejestr klauzul niedozwolonych: https://decyzje.uokik.gov.pl/nd_wz_um.nsf

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Crow_Empire
#11 Animator#

@cottonmania_eu  przy rejestracji firmy powinien być egzamin ze znajomości prawa, uniknęlibyśmy takich jak Ty w życiu codziennym.

oznacz moderatorów

monte1133
#10 Popularyzator#

Paragon nie jest potrzebny do zwrotu towarów, wystarczy dowód zakupu czyli np. zamówienie w Allegro.

"W aukcji mam wpisane że zwrot pieniędzy tylko po przesłaniu towaru wraz z paragonem."

To jest niezgodne z prawem i możesz dostać za to sowitą karę finansową 🙂

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@cottonmania_eu jak już wyżej napisano, nie możesz wymagać od klienta odesłania paragonu. Na własne potrzeby i tzw. dupochron wobec potencjalnej kontroli możesz

1) wydrukować sobie kopię paragonu

lub

2) mail systemowy potwierdzający, że klient odstępuje od umowy

lub

3) mail od klienta, gdzie podaje przyczynę zwrotu (bo czasem odsyłają bez informacji czy chodzi o reklamację czy odstąpienie) lub gdzie podaje numer konta do zwrotu

oznacz moderatorów