anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot towaru elektronicznego

Elektroserw-pl
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Mam problem z klientem , zakupił na fakturę (działalność) płytkę elektroniczną i odesłał . Nie mamy możliwości sprawdzenia czy jest sprawna . Czy mogę odmówić zwrotu środków? 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

1. Będzie problem, jak w dyskusji napiszesz, że nie masz możliwości sprawdzenia. 

2. Istnieje prawdopodobieństwo, że otrzymałeś używaną, niesprawną "na podmiankę"

3. Musisz udowodnić, że płytka była zakupiona i bezpośrednio związana z prowadzoną  przez kupującego działalnością, co też łatwe nie będzie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@biosorcerer 

sorry ale bredzisz

Musisz udowodnić, że płytka była zakupiona i bezpośrednio związana z prowadzoną przez kupującego działalnością, co też łatwe nie będzie.

to kupujący musi udowodnić, nie sprzedawca

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Może i bredzę, ale Allegro ma inną strategię 😈

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Elektroserw-pl Cześć. Klient odstąpił od umowy bez podania przyczyny czy jest to reklamacja? Generalnie od 2021 r. podmioty prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą reklamować i odstąpić od umowy na takich warunkach jak konsumenci, jeśli umowa nie ma charakteru zawodowego. W tym miejscu dodam jeszcze, że jako serwis nie mamy uprawnień pozwalających na rozstrzyganie o charakterze zakupu, dlatego nie będę dokonywała takiej interpretacji. 

Jeżeli zakupu dokonał przedsiębiorca wpisany do CEIDG i nie ma dla kupującego charakteru zawodowego, to w świetle przepisów prawa kupującemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy sprzedaży w terminie 14 dni od otrzymania towaru.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Elektroserw-pl Kup plomby i oznaczaj swoje towary. Jeśli uważasz, że to za duży koszt (czas pracy) to niestety nie pozostaje nic innego jak pogodzenie się z tym.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Elektroserw-pl a w czym problem tu masz regulamin allegro co nie podlega zwrotom

Sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu nastepujących przedmiotów

  • produkty z krótkim terminem przydatności do użycia lub takie, które szybko się psują – na przykład: twaróg, świeże warzywa,
  • nagrania dźwiękowe, wizualne, programy komputerowe, które dostaniesz w zapieczętowanym opakowaniu i je otworzysz – na przykład: zdejmiesz folię ochronną z fabrycznie nowej gry lub płyty z muzyką czy filmem
  • dzienniki, periodyki lub czasopisma (z wyjątkiem umów o prenumeratę)
  • usługi lub przedmioty, których cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad czym przedsiębiorca nie ma kontroli, a które mogą wystąpić przed upływem terminu na odstąpienie od umowy – na przykład produkty inwestycyjne, takie jak: sztabki złota, złote monety kolekcjonerskie, srebro, platyna
  • rzeczy wyprodukowane na Twoje indywidualne zamówienie, według Twoich wytycznych – na przykład koszulka z zaprojektowanym przez Ciebie nadrukiem
  • rzeczy, które dostarczone są w zapieczętowanym opakowaniu, a których po jego otwarciu nie możesz zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę – na przykład: bielizna osobista, test ciążowy, końcówki do szczoteczki elektrycznej, soczewki kontaktowe, maseczki
  • treści cyfrowe, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli świadczenie rozpoczęło się za Twoją wyraźną zgodą przed upływem terminu na odstąpienie od umowy i po tym, jak przedsiębiorca poinformuje Cię o utracie prawa odstąpienia od umowy – na przykład pobranie ebooka, kodu do gry
  • rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na ich charakter, trwale połączysz z innymi rzeczami – na przykład: olej samochodowy, który wlejesz do auta
  • produkty lecznicze w rozumienia prawa farmaceutycznego, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne wydane z apteki – na przykład: leki OTC (bez recepty).

oznacz moderatorów

mm-computers
#11 Animator#

Chyba każdy, kto handluje częściami (moduły elektroniki, zasilacze, części komputerowe i/lub motoryzacyjne) zmaga się z falą zakupów "na próbę" i zwrotów. Ludzie czytają na forach jak rozwiązać problem, potem kupują na potęgę wszystko jak leci i podmieniają na próbę. Działa - OK, nie działa - odsyłają lub awanturują się albo wręcz wymagają, żeby im pomóc naprawić usterkę. "Wymieniłem i dalej nie działa czyli to wasza wina". Ja już jestem tym zmęczony....

 

@Rydel_IT bardzo dobrze radzi - rób zdjęcia wystawianych przedmiotów tak, żeby było na nich widać numery seryjne (i takie wstawiaj do oferty) lub naklejaj plomby. U nas zdarzyło się kilka odsyłek "na chama" bez plomb, po prostu Klient odesłał swój uszkodzony element w ramach zwrotu. Jeden się z tym nawet nie krył - kupił nowy przedmiot, odesłał swój stary zdemontowany, używany i powiedział, że po wymianie nasz też nie działa, zatem jego był sprawny, a mu się nie chce już tego rozbierać drugi raz, więc w ogóle nie wie o co mamy problem do niego.

Należy też nadmienić, że pewne źle zdiagnozowane usterki powodują w konsekwencji uszkodzenie podmienianego na próbę towaru, który jest potem odsyłany jako zwrot.

Stąd nad stołem do pakowania kamerka i niestety - każdy droższy przedmiot foto/video z pakowania. Inaczej chyba się nie da.

ps. nie możesz odmówić zwrotu, "bo nie masz możliwości sprawdzenia" - to Twój problem.

oznacz moderatorów

Eltronic-
#9 Pomysłodawca#

Też sprzedaje części elektroniczne i znaczę element w pewnych mnie znanych miejscach.No i oczywiście miałem delikwenta spryciarze,który wysłał mi swój stary silniczek twierdząc że to mój nie działa.Powiedziałem mu otwarcie ,że zwrotu kosztów nie dostanie,a za oszustwo wytoczę mu jeszcze sprawe cywilną bo mam dowody i się dziad wyciszył.Nieraz trzeba twardo i nie bać się.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sam napisałeś że nie wiesz czy ma to charakter zawodowy czy nie, Allegro nie sprawdzi a więc zwróć kasę. Na przyszłość plombuj, oznaczaj swój towar i tyle. Oczywiście masz prawo pomniejszyć zwrot jak towar ma pomniejszoną wartość.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ale co tu ma za znaczenie czy firmnie czy nie? Regulamin allegro mówi że oprogramowanie na płycie po odfoliowaniu nie podlega zwrotom. Dyrektywa ue to samo 

oznacz moderatorów

Rydel_IT
#10 Popularyzator#

az1rael Tutaj chodzi o płytkę scaloną, a nie CD.

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

jesli kupił na fakture vat na firme to wiadomo  sprawa jasna

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie jest to takie jednoznaczne z tym zakupem na FV.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

nie jest jasna - taki przedmiot mógł a nie musiał mieć związku  z celami zawodowymi. Zawsze mnie interesowało kto wg autora zmian w ustawie ma to oceniać....

oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

widzę ze tu  wiele osób myli pojecia typu skoro był kupiony na fv to tylko i wyłącznie na potrzeby firmy  tak jak np długopisy drukarki komputery itp 

oznacz moderatorów