anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru na Allegro Lokalnie

Idź do rozwiązania
Smerfus26
#2 Obserwator#

Dzień dobry. Sprzedałem prywatnie towar (pamięć do laptopa) na Allegro Lokalnie. Wysyłka z moim pakietem Smart, więc darmowa. Po kilku dniach kupujący chce oddać towar, bo u niego nie działa. Pyta jak ma zwrócić.

W jaki sposób dokonać takiego zwrotu? Mamy jakąś ustaloną procedurę via allegro lokalnie? Czy kupujący płaci sam za zwrot (przesyłkę) czy powinienem mu zwrócić pieniądze? Czy opłata za transakcję w Allegro Lokalnie zostanie zwrócona? To pierwsza taka sytuacja u mnie, pomóżcie proszę.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Na allegro lokalnie sprzedają głównie prywatne osoby. A one nie mają obowiązku przyjmowania zwrotów więc ich tam nie ma. Jest o tym odpowiedni komunikat przy każdej ofercie. Przyjęcie zwrotu to Twoja dobra wola. Ale kupujący ma prawo do reklamacji z tytułu rękojmi (rok przy używanym towarze, 2 lata przy nowym). To on musi pokryć koszt przesyłki, po uwzględnieniu reklamacji jest mu zwracany przez sprzedającego. 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Smerfus26 pytanie jak nie działa. Popsuta czy niekompatybilna z płytą? Tak jak opisał to kaliszaneczka-x zwrotów nie musisz przyjmować reklamacje musisz rozpatrzyć.

oznacz moderatorów