anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru na fakture na firme

MAMY ROZWIĄZANIE!
bergcomp
#9 Pomysłodawca#

Czy musze przyjąć przesyłkę zwrotną , z towarem zakupionym na fakture?

Ewentualnie jak juz odbiore jak załatwić sprawę z kupującym?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
Vryko
#18 Luminarz#

Zwrot bez podania przyczyny, to przywilej konsumenta. Nie firmy. Nie musisz. Chyba  że przedsiębiorca kupował prywatnie - wtedy może mieć status konsumenta. 

edit - nie wiem, czy moja odpowiedź jest w pełni poprawna jednak. Zerknij tutaj  i poszukaj więcej info n/t: https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/zwrot-towaru-kupionego-przez-internet-od-2020-roku-rowniez-dla...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
bergcomp
#9 Pomysłodawca#

Tak, konto firma na allegro i z niego robiony zakup.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Nie ważne z jakiego konta zakup, tylko czy zakup był na firmę z nipem kupujacy poprosił o wystawienie faktury i podał dane 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
bergcomp
#9 Pomysłodawca#

Tak zakup na firme

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

To nie masz takiego obowiązku, co nie daje Ci możliwości go przyjąć, po zwrocie robisz korektę faktury i po ptokach 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Vryko poprawnie przy zakupie firma - firma nie ma zwrotu 14 dni 🙂

Jeśli faktura na osobę prywatną zwrot przysługuje 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
bergcomp
#9 Pomysłodawca#

A jak odbiore taki zwrot jak to prawidłowo załatwić?

 

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Zapewne posiłkując się art. 494kc, który mówi:

"§ 1. Strona, która odstępuje od umowy wzajemnej, obowiązana jest zwrócić drugiej stronie wszystko, co otrzymała od niej na mocy umowy, a druga strona obowiązana jest to przyjąć. Strona, która odstępuje od umowy, może żądać nie tylko zwrotu tego, co świadczyła, lecz również na zasadach ogólnych naprawienia szkody wynikłej z niewykonania zobowiązania.
§ 2. Zwrot świadczenia na rzecz konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie."

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Oddajesz kasę, za sam towar, wystawiasz korektę faktury gdzie zostaje sam koszt wysyłki i po sprawie, wysyłasz korektę mailem i prosisz o odesłanie i dopiero przelew z konta firmowego co by wszystko grało.

Koszty wysyłki nie podlegają zwrotowi bo to nie podlega pod sprzedaż konsumencką 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@kostas11 To ja wiem. Chodzi mi o zasady dotyczące mikroprzedsiębiorców, którzy w/g projektu z ub. roku. od początku 2020 mogą mieć status konsumenta. Tu nie czuję się mocny...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
bergcomp
#9 Pomysłodawca#

Ale to chyba dopiero od czerwca tego roku będzie obowiązywać. A to dokładnie chodzi o spółkę cywilna

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Vryko tak od 1 czerwca osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą będą podlegały tym samym zasadom co do zwrotu bez podania przyczyny co konsumenci i będą mogli korzystać z pomocy rzecznika 🙂

I tu sklepy muszą umieścić tą informację w regulaminach bo inaczej ten czas 14 dni wydłuża się do roku 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
morgop
#7 Wielbiciel#

witam

i jak z tym wkońcu jest , weszło to w zycie ze od 1 czerwca osoby prowadzace jednoosobowa dzialalnosc mogą zwracac towary zakupione na firme ?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@morgop, nie, od 1 stycznia dopiero 🙂 (wg tego co @cloudcloud mówiła) 😛

oznacz moderatorów
KupieSprzedamWro
#2 Obserwator#

to jak jest prawda bo ponoć od 1 czerwca weszło w życie ?

20 lipca 2020 15:13
Dzień dobry. Kupujący ma prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny tylko w przypadku zakupu konsumenckiego (sprzedający jest przedsiębiorcą, a kupujący osobą prywatną). W innym przypadku odstąpienie od umowy bez podania przyczyny jest możliwe tylko, gdy sprzedający się na to zgodzi.
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash tak chyba zmienili 

Dodany art. 38a wejdzie w życie z dn. 1.01.2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1495 oraz z 2020 r. poz. 568).

Art. 38a. Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale stosuje się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 czyli tak jak pisałem: 01.01.2021, a nie 01.06.2020

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów