anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot towaru po 5 miesiącach

grazas12
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

Zastanawiam się jak mam się zachować w takiej oto sytuacji ,klientka zakupiła u mnie towar 29 stycznia ,a 6 lutego zgłosiła zwrot ale kurier dostarczył go do mnie po prawie 5 miesiącach tj .21czerwca.Czy należy jej się zwrot?

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli oświadczenie o odstąpieniu od umowy zostało złożone w terminie to umowa w świetle przepisów zostaje uznana za niezawartą - czyli prawo własności do towaru powraca do sprzedającego w chwili złożenia oświadczenia. 

A jak to się stało że paczka dotarła dopiero teraz?

oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

towar został przez klientke wysłany po prawie 5 miesiącach od czasu odstąpienia od umowy

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@grazas12 zwrot musisz przyjąć ale możesz policzyć za bezumowne posiadanie, korzystanie z Twojego towaru, jak jesteś w stanie wyliczyć taką stratę śmiało możesz potrącić ze zwrotu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A jak się z nią rozliczyłeś? Przecież ten towar nie jest jej tylko Twój.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@grazas12 kiedy został wysłany przez konsumenta ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

po prawie 5 miesiącach od odstapienia od umowy

oznacz moderatorów

grazas12
#9 Pomysłodawca#

i nie wiem  jak Allegro z prowizją bo zwraca do 40 dni od zakupu 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@grazas12 allegro jest takie prokupujące więc jak ładnie napiszesz że dla dobrego wizerunku allegro przyjąłeś odstąpienie po 5 mc prosisz o zwrot prowizji to pewnie oddadzą 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@grazas12 Napisz do nich, do Allegro o  zwrot, zawsze warto!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@grazas12 zwrot musisz przyjąć , istotny jest czas w jakim została nadana przesyłka zwrotna , zweryfikuj to na etykiecie nadawczej , jeśli została wysłana po 14 dniach od zgłoszenia zwrotu możesz obciążyć klientkę kosztami za bezumowne korzystanie z przedmiotu . Drugą sprawą jest wpływ opieszałości klienta na stan towaru , jeśli wpłynęło to na stan zwracanego produktu masz prawo potrącić kwotę adekwatną do utraty jego wartości .

Czas przewozu nie ma żadnego znaczenia

oznacz moderatorów