anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru przez paczkomat - jak ustalić od kogo jest to zwrot ?

Wesoly-Hubercik
#8 Zapaleniec#

witam

powiedzcie mi jak wyszukujecie zwroty przez paczkomat gdy nie sa opisane tylko macie etykietę na paczce i brak innych danych, dotychczas w menadżerze było wyszukiwanie po paczkomacie teraz w zakładce zamówienia już nie można szukać po paczkomacie   jak więc ustalić czyj jest to zwrot ?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Wesoly-Hubercik W zakładce Zwroty masz numer paczki .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Wesoly-Hubercik
#8 Zapaleniec#

no mam i co jak dziennie mam 20 zwrotów zwroty robimy raz w tygodniu to musze sprawdzić ponad 100 numerów przesyłek ? nie ma innej opcji ?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Wesoly-Hubercik  Takie pretensje to już nie do mnie 😊  Numer zwrotu pojawia się od niedawna, więc myślałam że możesz nie wiedzieć.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Wesoly-Hubercik
#8 Zapaleniec#

dzięki może ktoś inny ma jakiś sposób na zwroty ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Wesoly-Hubercik taki nasz los , nic nie wymyślisz , nie wysyłaj nie będzie zwrotów

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

To jest faktycznie plaga.

Jakiś oświecony umieścił tutaj informację, że kod zwrotu jest równoznaczny ze zwrotem przez allegro.

Ja patrzę na zwracany towar, nr tel., adres nadania (generalnie są to tylko paczkomaty - czyli zwrot produktów do darmowej wysyłki za 40zł). Potem są tylko info od klientów, dlaczego to tak długo trwa, gdy nawet paragonu nie dołączą, bo po co, przecież nie muszą...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

to nie jest plaga tylko czysty debilizm

i to niestety Kupujących - jakim trzeba być deklem by odsyłać przesyłkę do Sprzedawcy bez

załączonego wymaganego ustawą dowodu zakupu danych adresowych czy też reklamacji lub odstąpienia od umowy

to jak wysłanie pustej kartki z życzeniami na urodziny czy na święta

proszę mi wskazać dowolny przepis, który obliguje Sprzedawcę do samodzielnego powiązania zgłoszenia zwrotu przez allegro z przesyłką no name czy też uznania że taki zwrot jest reklamacją, odstąpieniem od umowy czy też zwykłym wymuszeniem

kiedyś na tym forum @msniezek w podobnym temacie stwierdził, że tzw zwrot może spełniać wymagania ustawowe np: odstąpienia bo zawiera wszystkie informacje przewidziane ustawą

zwracam uwagę na słowa "może spełniać" - bo warunek jest jeden - Kupujący musi napisać o co mu chodzi

 

Sprzedawca nie ma obowiązku elektronicznego przetwarzania dokumentów , w tym baz danych i itp

ma prawo prowadzić ręczny rejestr zwrotów czy też reklamacji bez udziału allegro

pomijam już oczywiste sprawy - dlaczego Kupujący wykonujący zwrot nie może przez allegro wygenerować od razu pełnego, zgodnego z ustawą formularza reklamacji, odstąpienia od umowy z podaniem numeru przesyłki, roszczenia i itp?

dlaczego nie jest informowany by dołączył go do przesyłki?

dlaczego nie jest informowany, że ustawa konsumencka i jej interpretacje uokik nie wskazują by dowodów zakupu czy też jednoznacznych oświadczeń Kupujących szukał Sprzedawca ??!!!

ten sam Kupujący pisząc pismo urzędowe, do sądu, na policję czy składając reklamację u operatora komórkowego oczywiście poda wszystkie dane ale dla niego Sprzedawca na allegro to śmieć i gorszy rodzaj firmy/człowieka

teksty Kupujących z tego tygodnia

- chce zwrot pieniędzy, nie odstąpie od umowy

- co z moim towarem (my: jakim?) - nie muszę powiedzieć

- proszę o ponowną (na nasz koszt) wysyłkę towaru bo mnie nie było i to wasza wina

- dlaczego Pan wymaga dowodu zakupu i pisma przewodniego z roszczeniem - nic nie muszę pisać czy dokładać

- zwróciłem towar - odesłałem paczkę no name, bez dowodu zakupu i odstąpienia od umowy bo nie muszę nic składać

 

 

 

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

DOkladnie , nikt nie wysyla odstapienia od umowy.... to jest plaga.... tylko czy to jest zgodne z prawem?  

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

nie jest

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

aniavergab
#9 Pomysłodawca#

Czy coś się w tym temacie zmieniło? Radzimy sobie ze zwrotami, ale patrząc na etykietę mamy np. zaszyfrowany e-mail i możemy po nim porównać towar, ale wyszukiwarka zwrotów go nie rozpoznaje, tylko same nazwy... 

oznacz moderatorów