anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot wpłaty a puste konto

MAMY ROZWIĄZANIE!
emilka3477
#9 Pomysłodawca#

witam.Zawiesiłam aukcje ze względu na wirusa i brak możliwości wysyłek .Nie mam żadnych środków na swoim koncie Allegro.Chcę zwrócić klientowi wpłatę za towar gdyż nie wpłacił pieniążków na wysyłkę tylko wpisał sobie 0 i żada wysyłki.Czy jeśli przeleję ze swojego konta bankowego tą kwotę na konto z którego co tydzień dostawałam wpłatę z allegro będzie ok.Czy ten przelew zasili moje konto allegro i będę mogła zwrócić wpłatę klientowi?Pierwszy raz mam taką sytuację , dlatego pytam.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
xyz96
#21 Demiurg#

Nie. Nie da się zasilić konta Allegro. Konto może zasilić tylko wpłata od kupujących. Zwróć wpłatę bezpośrednio na rachunek klienta.

oznacz moderatorów
emilka3477
#9 Pomysłodawca#

czyli muszę poprosić klienta o podanie nr konta?nie ma innego wyjścia?

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@emilka3477  Nie ma innego wyjścia. W takiej sytuacji tylko bezpośredni przelew na konto klienta.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
emilka3477
#9 Pomysłodawca#

strach zaczepiać klienta bo ciągle ubliża mi , wypisując same wulgaryzmy i pisze,że jestem osobą ubezwłasnowolnioną bo tylko takie nic nie mogą załatwić same.Ok. spróbuję.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wkurzony jest, bo nie dostał towaru, ale ubliżać nie ma prawa. Zgłoś to do Allegro, otrzyma "stosowny komunikat".

oznacz moderatorów
emilka3477
#9 Pomysłodawca#

ale tłumaczę kobiecie,że był cennik wysyłki to skorzystała z opcji koszty wysyłki uzgodnione ze sprzedawcą 0 zł a ja na nic takiego się nie godziłam.Nie namawiałam na zakup.Prosiłam o wpłatę na konto i potwierdzenie nadania  za przesyłkę to wyślę towar.Same obelgi w moją stronę i negatywny komentarz.Proszę o podpowiedź w którym miejscu mam zgłosić do allegro , czy istnieje jakaś zakładka.Nigdy tego nie robiłam,zawsze miałam normalnych klientów.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Kiedyś była odpowiednia ścieżka kontaktu w podobnych sprawach, nazywała się "zgłoś spam", teraz nie ma. Możesz jednak nadal zgłaszać takie sytuacje, choćby tędy; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=25977234-0c4d-4e66-9f9c-e1f636189470

Nie udostępniaj kupującym możliwości zaznaczenia 0 zł za wysyłkę.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/cennik-dostawy/jak-ustawic-odpowiedni-sposob-laczenia-kos...

oznacz moderatorów
emilka3477
#9 Pomysłodawca#

bardzo dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

Obelgi zgłaszaj bezpośrednio na policje a o zadość uczynienie za zniesławienie w komentarzu do czasu jego usunięcia do sądu. Z allegro nie wiele wskórasz.

 

Wszystko to jest winą allegro bo przyzwyczajają klientów do darmowych wysyłek które to mają sponsorować Sprzedający.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@emilka3477 Jest jakiś jeden specyficzny scenariusz, gdzie kupujący może wybrać "inny koszt dostawy" mimo, że sprzedający nie ma tego włączonego w "ustawieniach dostawy". Ktoś pamięta w jakim przypadku jest to możliwe? Bo trochę nie chce mi się kopać po forum.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
_New_collection_
#2 Obserwator#

zwróciłem wpłatę klientowi zwykłym przelewem, wystąpiłem o zwrot prowizji i cały czas przy tej transakcji widnieje "oczekuje na zwrot wpłaty"

zwrotu przez allegro finanse nie będzie, więc kiedy rozpatrzą wniosek?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Zapewnw odrzucą , ale możeszsię odwolać zalączając dowód zwrotu środków .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@_New_collection_ Napisz do Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=7f980b3b-184b-4f4a-9ad4-7e833245df10&subjectId=b041ba5e-6...

Prześlij dowód zwrotu wpłaty i dodaj, że ciągłe oczekiwanie jest bezcelowe w takich przypadkach i Allegro bezpodstawnie blokuje tym należny zwrot prowizji.

oznacz moderatorów
_New_collection_
#2 Obserwator#

już sprawdzam, dzieki. dam znac jak coś

oznacz moderatorów