anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot z Allegro Protect bez obciążania sprzedawcy a korekta faktury VAT

bmcm
#2 Obserwator#

Cześć!

Czy można w poniższej sytuacji wystawić korektę do faktury zakupowej:

1. Kupujący zakupił mikrofalę i poprosił o fakturę na sp. z o.o.

2. Sprzedawca wyłącza odpowiedzialność z tytułu rękojmi i gwarancji dla sp. z o.o.

3. Kupujący zgłasza po jakimś czasie reklamację, która zostaje odrzucona z ww. powodu.

4. Kupujący zgłasza się do programu Allegro Protect i finalnie otrzymuje zwrot 100% wartości urządzenia.

5. Sprzedający nie zostaje obciążony kwotą zwrotu wypłaconego przez Allegro Protect.

6. Kupujący zwraca się do sprzedawcy o korektę faktury.

 

I tutaj pojawia się kwadratura koła - przynajmniej dla mnie, księgowości i Krajowej Informacji Skarbowej, bo nie wiadomo co zrobić.
Sprzedawca powinien wystawić korektę, bo zdarzenie gospodarcze stanowiące podstawę wystawienia faktury przestało istnieć - kupujący nie ma zakupionego towaru, ma zwrot środków.

Jednocześnie sprzedawca nie będąc obciążonym przez Allegro Protect nie notuje pomniejszenia swoich środków, nie zwraca żadnych pieniędzy kupującemu, a zatem nie może wystawić korekty i zgłaszać pomniejszeń do US.

Jak więc można rozwiązać kwestię korekty dla kupującego? Może to nie ja powinienem korektę wystawić kupującemu, lecz Allegro Protect jakiś dokument wypłaty z tytułu ubezpieczenia zakupu?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_Likos_
#21 Demiurg#

@bmcm  a co sie stało z mikrofalą ? u kogo ona teraz jest?

oznacz moderatorów

bmcm
#2 Obserwator#

Mikrofala pozostała u kupującego, ponieważ reklamacja została odrzucona.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@bmcm Ekspertem nie jestem ale moim zdaniem nie ma tu żadnego powodu do wystawiania korekty.
Rekompensata którą otrzymał kupujący to sprawa już bezpośrednio na linii kupujący - Allegro.
Ciebie to w ogóle nie dotyczy.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@bmcm  to nie wiem dlaczego kupujący chce korekte.

Nie było żadnego momentu wskazującego na rozwiązanie umowy.

Ani odrzucenie reklamacji ani wypłata z AP nie rozwiązują zawartej umowy. A zakupiony produkt  nadal  zarówno w świetle prawa jest własnośćią kupujacego jak i w jego faktycznym posiadaniu .

Ja nie widze podstaw do korygowania. 

Jełsi kupujący otrzymał 100% odszkodowania z AP to niech na tej podstawie uzna urządzenie za zużyte i je zutylizuje.

NIe doszło ani do zwrotu produktu ani do rozwiązania uumowy ergo nie ma podstaw do korekty

 

Takie jest moje zdanie w tej sprawie

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bmcm to jest rekompensata - odszkodowanie od allegro, Ciebie to nie obchodzi, ty sprzedałeś - masz kasę 🙂 Niech se to zaksięguje jak odszkodowanie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów