anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot z Allegro Protect po

Wiaterek1973
#7 Wielbiciel#

Kupujący zniszczył towar odesłał na reklamację reklamacja została odrzucona,wraz z uzasadnieniem były Dołączone zdjęcia odesłanego produktu zniszczonego przez kupującego. .Był to zakup na cele firmowe była wystawiona FV kupujący w dyskusji pisał nie wiem nawet po co,że był to zakup dla mamusi do celów domowych bo w jego firmie taki produkt jest niepotrzebny wynika z tego że kupujący nie tylko nas chciał oszukać ale też US ..A allegro co zrobiło - zwrot  środków z allegro Protect dla kupującego i my mamy towar odesłać. I tak kupujący ma kasę.,towar,i odliczy sobie jeszcze vat ..A sprzedający  ma pakowanie dwukrotne wydanie pieniędzy na opakowania tracenie czasu i negatyw na koniec.....Brawo allegro !!!!!!!!

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Halfrunt
#19 Nestor#

Możesz uprzejmie poinformować US by zweryfikował zasadność odliczeń, produktów kupionych dla członków rodziny. 

Teraz przy raportowaniu plików JPK sprawa jest szybka i prosta, a kara dotkliwa. 

 

oznacz moderatorów

Wiaterek1973
#7 Wielbiciel#

Kupujacy prosi o wystawienie FV przesyla dane do faktury a pozniej wiadomość w dyskusji od kupującego  Piła była kupiona mojej mamie do domu , do celów domowych. Nie do działalności, jestem kierowcą ciężarówki C E międzynarodowym mam PKD na przewóz rzeczy i nawet nie mail bym jej jak używać w działalności jest to nie możliwe. ..

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie powinni w takiej sytuacji wypłacać ale to jest Allegro, widać że proponowali Ci żeby napisać do US.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Kto ci powiedział że macie towar odesłać? Reklamacja nieuznana więc sobie sam odbiera na swój koszt, druga rzecz jak dostał protecta to wg regulaminu właścicielem przedmiotu jest allegro on im przedmiot roszczenia oni jemu kasę z protect 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przy zakupie na firmę ale tu doszło do dziwnej sytuacji, zakup na firmę a w wyjaśnieniu że na cel prywatny, US....

oznacz moderatorów

Wiaterek1973
#7 Wielbiciel#
  • Konsultan allegro w dyskusji stwierdził że towar należy do kupującego bo zwrot z procet to jest rekompensata a nie zwrot za towar i mam towar odesłać a kupujący pokryje zwrot kosztów przesyłki. Więc pytam jak to jest ewidentnie udowodnione kłamstwa  w dyskusji gdyż kupujący bardzo mijał się z prawdą co było widać gołym okiem no chyba że konsultant był niewidomy.  Pytam żeby mi wytłumaczył jak to jest kupujący podniszczyl towar użytkował piłę przez parę dni gdzie pokrzywił tarczę sam konsultant potwierdził w rozmowie tel żeby odrzucić reklamację uzasadnić przesłać dowody i było ok dopóki   allegro aby zakończyć dyskusję podkręciło kupującego o Protect więc jak gościu dostał kasę z programu napisał o zwrot piły bo to jego towar on za niego zapłacił ją twierdzę że ten towar powinien być zwrocony do allegro lub utylizowany albo oddany na cele charytatywne . Allegro nie bo to towar kupującego to jak to wreszcie jest kupujący źle użytkował zniszczył co zostało udowodnione allegro zwróciło mu pieniądze czyli ma jeszcze na tym zarobek bo kupi do piły tarczę za 200zl i a sprzeda za 600    Chodzi mi że allegro daje przyzwolenie wręcz zachęca kupujących aby wykorzystywali sprzedawców bo można na tym nie źle zarobić. Masakra
oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Tak forma rekompensaty,  a jak nie odstąpił od umowy zakupu to jest jego.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Wiaterek1973 to ostatnio typowe na allegro, mamy podobne przypadki i dyskusje, kupujący

twierdzi, że kupował na firmę i fvat ale chciał towaru używać poza nią - więc mamy mu zrobić zwrot

inny przypadek kupował mąż dla siebie, faktura na żonę bo mąż jej w pracy pomaga, przy firmie która ma w nazwie "indywidualna działalność gospodarcza"

lub też odstąpienia od umowy na inne osoby niż by to wynikało z wystawionej faktury

Ludzie wręcz się przyznają do prowadzenia działalności bez wymaganej rzetelności lub wręcz do łamania prawa - allegro oczywiście milczy

Nie wiem dlaczego allegro wpierdziela się w proces reklamacji - można jeszcze zrozumieć ewidentne przypadki - jak brak odpowiedzi czy też przekroczenie terminów, od innych rzeczy są sądy.

Odpisuj na maile od allegro protect - nie w dyskusji (serwis udaje, że to 2 rozłączne rzeczy), że reklamacja została przeprowadzona terminowo i zgodnie z prawem, a roszczenie które nabyło allegro przed wypłatą z aP jest nienależne

My mieliśmy przypadek, gdy allegro wypłaciło pieniądze z ap innej osobie, niż kupujący na fakturę lub osobie prywatnej przy zakupie przez spółkę z o.o. (nas po protestach łaskawie nie obciążono tymi kosztami)

Firma ma obowiązek zaksięgować taką wypłatę allegro i od niej zapłacić podatek

 

 

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@RED  AP to forma rekompensaty i w zasadzie nawet przy uznanej reklamacji mogłoby ja wypłacić, ale z uzasadniłem wypłaty z AP jest źle, nie wiadomo komu, dlaczego za co i tłumaczenie że oni nie widzą dyskusji itd. odbiega od realiów i zapewne rzeczywistości, skoro moderacja ma wgląd to inni rozpatrujący maja a jak nie to powinni mieć, a nie odwałach takie babole.

oznacz moderatorów

Wiaterek1973
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj rozmawiałem w tej sprawie z konsultantem ale oni udzielają odpowiedzi jak automaty że przecież mi nie doliczyli kwoty zwrotu do faktury to oco mi chodzi no tlumscze jak o co no przecież podważacie moją decyzję reklamacyjną dajecie przyzwolenie na niszczenie towaru wykorzystywanie sprzedawców łamanie prawa a on mi na to że przecież to nie z moich pieniędzy tylko z allegro Protect więc pytam skąd allegro ma pieniądze no chyba z naszych prowizji które my płacimy i są już coraz wyższe on mi na to że mu przykro no chory temat.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 no właśnie nie do końca - wypełniając wniosek kupujący potwierdza serwisowi, że istnieje zasadne roszczenie od sprzedawcy (robiłeś to kiedyś sam?), zgodnie z prawdą, pod odpowiedzialnością karną.

kłamstwo=paragrafy i zarzuty o wyłudzenie lub oszustwo

Gdy allegro wypłaca środki potwierdza istnienie tego roszczenia i @Wiaterek1973 ma słuszne zarzuty, że ktoś go robi w wała

@Wiaterek1973 nie odsyłaj towaru jak nie musisz płacić za ap - niech sobie go właściciel odbierze na własny koszt allegro lub kupujący - bo nie wiadomo kogo ten towar jest

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@RED Nie powinni w takiej sytuacji wypłacać ale to jest Allegro,  co tu nie do końca?

oznacz moderatorów