anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWROT ZAKUPU NA FAKTURE

TURANKOPRULU
#8 Zapaleniec#

Witam, 
Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu sporu odnośnie zwrotu z faktura vat. Wiem, że miała wejść nowa ustawa od 1 czerwca, w której to przedsiębiorcą miał przysługiwać zwrot i na tej podstawie klient żąda od nas zwrotu środków za zakup jednak z racji pandemii kojarzę, że przesunęli to na początek 2021 r.. Macie jakieś informację na ten temat?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

pinsplash
#21 Demiurg#

@TURANKOPRULU  Na razie przesunięte na Styczeń 2021. I do końca nie wiadomo jak miałaby działać....pożyjemy zobaczymy

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

TURANKOPRULU tak , ustawa jeszcze nie weszła i masz prawo odmówić przyjęcia zwrotu . Allegro podczas zakupu informuje przedsiębiorcę , że zwrotu może dokonać tylko za zgodą sprzedawcy .Musisz wziąć jenak pod uwagę , że w dalszym ciągu klient ma prawo do wystawienia negatywnej oceny oraz rozpoczęcia dyskusji  i zakończenia jej jako nierozwiązanej , a w tym nie licz na pomoc ze strony allegro 

Ja bym przyjął , a decyzję pozostawiam Tobie .😁

oznacz moderatorów

TURANKOPRULU
#8 Zapaleniec#

Dzięki za pomoc! Tak już niestety po pierwszej wiadomości do klienta, wystawił nam piękną opinię także teraz nie zamierzam odpuścić  😩

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

TURANKOPRULU grzecznie odpisz w ocenie , że np ,, wszystko zgodne z obowiązującym prawem , przedsiębiorca nie jest konsumentem ,, 

Zerkąłem ,też bym nie odpuścił , ewidentne wymuszenie .Szkoda tylko ,że allegro w takich przypadkach umywa ręce . Pozdr .🤔

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria A czyż nie ma to być jak jest to firma jednoosobowa? @TURANKOPRULU No to żeś poszedł na "wojnę", a tam tylko trupy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

lew433 ma być od nowego roku i na pewnych warunkach . @TURANKOPRULU ma już ocenę i będzie na nią patrzył przez caly rok .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Wiem że od nowego roku. @TURANKOPRULU No ma ocenę ale napisał że nie odpuści.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

lew433  Trudno to oceniać , jest wielu ,,biznesmenów ,, wykorzystujących silniejszą pozycję Szkoda tylko ,że allegro w takich przypadkach umywa ręce 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Zapewne coś w tym jest, ale stare przysłowie pszczół mówi, "jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził".

oznacz moderatorów