anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

48h ROBOCZE gdy kupujący oznaczył dyskusję jako nierozwiązaną.

Kategorie
Kupujący
Kupujący 302
Inne
Inne 77
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
36
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
71
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
95
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
57
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
268
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
174

48h ROBOCZE gdy kupujący oznaczył dyskusję jako nierozwiązaną.

energo-dom_pl
#10 Popularyzator#

Witam.

Po raz kolejny utraciłem na chwilę tytuł SS bo kupujący oznaczył dyskusję jako nierozwiązaną. Oczywiście częsta sytuacja gdy np. nie odesłał towaru w tym czasie etc - kompletnie nie z winny sprzedającego. Nie będę też święty - zdąży się, że kupującemu wysłało się informację aby odesłał towar i np. coś zostało przeoczone. Nikt nie jest nieomylny ale to były sytuacje w dni pracujące i sprawa rozwiana w 1h.

 

Teraz allegro daje chyba 12h na rozwiązanie tego czy 24 - nie wiem. W obu przypadkach e-mail wieczorem (po godzinach pracy) a na drugi dzień SS się ulatniał. Ważne - W obu przypadkach otrzymałem informację o tym w weekend!

 

.

NA CZYM POLEGA POMYSŁ

Przy zgłoszeniu dyskusji sprzedawca ma 24h robocze na odpowiedź i to jest ok. W powyższym przypadku NIE ?

ZMIANA powinna być kosmetyczna ale i realna/uczciwa dla sprzedawcy:

  • Jeśli kupujący oznaczy dyskusję jako nierozwiązaną. Sprzedawca ma ostateczne 24 czy 48h - ALE ROBOCZE na jej zamknięcie. 

.

Dlaczego 48h ?

48h ponieważ np. szybko orientuję się, że coś jest nierozwiązane, pakuje towar i wysyłam kurierem. Jest u klienta na drugi dzień stąd potrzeba tych 48h aby był jeszcze czas na dostawę.

 

Po 48h róbcie co chcecie. Nie mam nic przeciwko ostremu traktowaniu "oszustów" etc. Ale często jest to jakieś przeoczenie. A Natomiast zabieranie SS  w weekend (poza godzinami pracy) pozostawiam szanowne Allegro bez komentarza.

 

Skoro w dyskusji nie liczone są weekendy to tutaj też tak powinno być. Możecie zostawić nawet 24h ale liczone w dni robocze - to chyba logiczne ? 

 

 

4 Komentarze
ZibiK30
#18 Luminarz#

@energo-dom_pl Lepszym wyjściem już by było wprowadzenie możliwości zamknięcia sklepu (sprzedaży) w weekendy i święta. Kto chce to zamyka, żaden klient nie może w tym czasie nic u niego kupić, najlepiej aby także nie widział towaru a jedynie informację o zamknięci np do pn 6:00 rano. Zamknięcie zgłaszane zawsze min 24h wcześniej.

Podczas zamknięcia uznawano by sprzedawcę za nieobecnego wraz z jego zamrożoną sprzedażą na ten czas.

Wówczas byłoby uczciwie, bo bez sensu, ze każdy by mógł kupować ale już nie miał by prawa kontaktu ze sprzedawcą, bo jak wytłumaczyć, ze oferować i sprzedawać może, ale trzeba go traktować jak by go nie było?

energo-dom_pl
#10 Popularyzator#

Tutaj się nie zgodzę. Sam często kupuję na allegro i było by dość irytujące gdy co któraś tam oferta miała "zamknięty sklep". 

 

 

Po co ma się coś wyświetlać w wynikach wyszukiwania jak nie mogę tego kupić 🙂   Temat dotyczy jednak czegoś innego. Dyskusji i weekendów z nią związanych. 

 

 

Temat jaki poruszyłeś dotyczy bardziej "Urlopu Allegro". Gdzie mimo urlopu i tak masz 24h na odpowiedź w dyskusji. Temat już wałkowany wiele razy. Na Allegro nie ma czegoś takiego jak Urlop.  Ale w dyskusji chociaż nie liczą weekendów na odpowiedź. W moim powyższym opisie i problemie weekend nie istnieje. 

 

ZibiK30
#18 Luminarz#

@energo-dom_pl W zamyśle właśnie miałem, ze nie miałyby się wyświetlać żadne oferty a jedynie informacja o zamknięciu i do kiedy. Dla tych co znają sprzedawcę lub mają oferty w obserwowanych itd. Więc nie powinny się wyświetlać w wyszukiwaniu.

Urlop jak widać to porażka, ludzie i tak kupują a "urlopowicze" często i tak sprzedają i są online a ostatnio nawet widziałem informacje u jednego urlopowicza,ze pomimo urlopu wysyłka na drugi dzień. Więc urlop nic tu nie rozwiązuje, jest tylko elementem wydłużenia dostawy. A allegro nie pójdzie na układ odroczenia wszelkich odpowiedzialności na weekend z jednoczesną możliwością sprzedaży na całego 😉 

 

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Weryfikowany

@energo-dom_pl dzięki za Twoje uwagi i propozycje. Konsultuję je z osobami odpowiedzialnymi za ten obszar i jak tylko dostanę informację, czy w najbliższym czasie planujemy jakieś zmiany w tym zakresie, wrócę tutaj z odpowiedzią. 

oznacz moderatorów