anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro charytatywnie

Kategorie
kupujący
kupujący 529
inne
inne 105
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
9
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
57
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
155
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
65
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
490
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
273

Allegro charytatywnie

Robert_rudy102
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Proponuję by Allegro uruchomiło zakładkę Allegro charytatywnie i umożliwiło w ten sposób tworzenie aukcji na cele charytatywne np. WOŚP i inne.

Wpadłem na pomysł by zakład w którym pracuję, w związku z WOŚP, wystawił na "licytację" kadrę zarządzającą łącznie z prezesem.

Do jednej licytacji zakwalifikowano by kilkanaście pracowników zarządzających (łącznie z prezesem, dyrektorem, właścicielem - oczywiście musieliby wyrazić zgodę) na których licytujący wpłacaliby kwoty wg uznania z możliwością przyporządkowania ich danemu kandydatowi.

Po zakończonej licytacji osoba (lub 3 osoby w przypadku większych firm czy organizacji) na którą wpłaconą najwięcej pieniędzy, w przeciągu tygodnia zobowiązuje się wykonać prace społecznie użyteczne (np. sprzątanie ulic) przez 8 godzin.

Jednak wszystkie pieniądze z całej licytacji trafiają na konto np. WOŚP.

Byłaby to forma zabawy ale ukierunkowana na szczytny cel.

Moim zdaniem taka forma licytacji mogłaby zaangażować lokalną społeczność i nie tylko lokalną bo w innych ale podobnych licytacjach mogliby uczestniczyć np.:

- gminy, (radni, wójtowie, prezydenci itp. )

- policja, wojsko, straż gminna, straż graniczna itp.

- lokalne firmy,

- a nawet lokalni politycy (posłowie, senatorowie)...

- a może nawet przedstawiciele państwowi (Prezydent, Premier, Marszałek Sejmu, Senatu... 🙂 )

Z pewnością wielu chciałoby zobaczyć swoich przełożonych z miotłą na ulicy... 🙂 i dlatego wielu wzięłoby udział w tak szczytnej licytacji.

Poznalibyśmy przy okazji humor i zaangażowanie w pomoc potrzebującym... 🙂

To mógłby być strzał w 10-tkę - z pewnością wielu pracowników chciałoby zobaczyć swojego pracodawcę (prezesa, dyrektora) zamiatającego ulicę.

A jaką frajdą byłoby zobaczyć p. Kaczyńskiego...

 

Pozdrawiam

Robert

4 Komentarze
kolekcjoner608
#18 Luminarz#

Przecież jest już allegro charytatywne gdzie można wystawiać różne rzeczy wyłącznie charytatywnie ,nie ponosząc kosztów wystawiania ani prowizji .Nie wiem tylko czy znajdziesz odpowiednią kategorię dla prezesa z fotelem .

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Zrealizowany

@Robert_rudy102 bardzo dziękuję za Twój pomysł, ale dokładnie tak jak wskazał @kolekcjoner608, taka platforma już u nas istnieje. Allegro Charytatywni działają u nas już od dwóch lat i tylko w 2020 roku z tego serwisu skorzystało ponad 400 organizacji pozarządowych, wystawiono prawie 840 tys. ofert i co najważniejsze, udało się zebrać ponad 19 mln złotych, więc gorąco zachęcam do skorzystania z tej strony. 

Jeśli chodzi natomiast o licytacje w ramach 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszystkie trwające licytacje znajdziesz w tej zakładce, ale jeśli chciałbyś dodać własną ofertę, możesz zrobić to bezpośrednio przez ten formularz.

Robert_rudy102
#7 Wielbiciel#

@kolekcjoner608 Mi bardziej chodziło o połączenie pożytecznego z przyjemnym. Może zauważyłeś w prasie lub lokalnych mediach jak np. policjanci, wojskowi itp. brali udział w zbiórkach charytatywnych a przy tym nagrywali film pokazujący wykonane pompki. Później typowali zaprzyjaźnione jednostki, firmy itd.

Widzę to tak.

Zakładam aukcję i określam jej cel podając jednocześnie nr konta do wpłat.

Np. aukcja pod nazwą "Wodociągi Krokodylskie"

Do tej aukcji zapisuję osoby (po uzyskaniu zgody) na które przy okazji wpłat (w dobrowolnej wysokości)  oddawane będą głosy (1zł=1głos) - czyli wpisuje się kwotę i klika się na jednego z kandydatów a następnie klika się WPŁACAM i wpada zadeklarowana suma na konto np. WOŚP a punkty na konto danego kandydata itd.

I przykładowo było 5 kandydatów:

- pierwszy zdobył 82 punkty

- drugi 35 punktów

- trzeci 199 punktów

- czwarty 502 punkty

- piąty 18 punktów

Po zakończeniu aukcji 836zł wpadło na konto WOŚP a kandydat nr 4 wykonuje zadeklarowane w aukcji zadanie - np. sprząta ulicę przez 8 godzin.

Ot cała filozofia aukcji charytatywnej połączonej z zabawą.

 

Robert_rudy102
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_Tak jak odpowiedziałem @kolekcjoner608 

Nie chodzi tylko o aukcję lecz również o zabawę.

Prezentowana przez Was forma akcji polega na zasadzie kto da więcej a mi chodzi o aukcję (forma plebiscytu, głosowania) nakierowaną na kandydatów ale jednak z głównym celem - zbiórka na np. WOŚP

Obecnie takich możliwości nie widzę.

oznacz moderatorów